Skocz do zawartości
Krzycho92

Czy kupilibyście drugi raz Xperie X8?

Rekomendowane odpowiedzi

Za 400 zł to i P500 i Blade można dorwać, ba, nawet Gio raz widzialem w podobnej cenie na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie, dorwać, no i raz widziałeś, a x8ka za 400zł jest w normie, chociaż jakby się postarać to i za ponad 300zł można byłoby znaleźć... Trzeba tylko poszukać okazji...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chwila moment, przecież do X8 można wgrać moduł "fake Multitouch" dla Synapticsa, a dla Cypressa jest już pełnoprawny MT do wgrania, więc do ekranu nie można się raczej przyczepić (może oprócz rozmiaru dla niektórych). Natomiast największą bolączką jest tutaj głównie aparat (brak AF, Zoom, czy Flasha), bo procek można jakoś OCować, a RAM - tutaj może SWAP pomóc jak ktoś ma złamany bootloader.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorwać można kilkudziesiątkrotnie, a nawet jeśli nie to niewiele trzeba dopłacić do tak naprawde smartfona z półki wyżej. Jeśli chodzi o ekran, to jedyne co mamy to średni DT dla cypressa i fakedt dla synapsa, jeśli zaś chodzi o czułość ekranu to i tutaj konkurencja wygrywa niestety.. Nie należy bronić się modyfikacjami itp, bo mamy to po modowaniu, nie każdy chce to robić i nie każdy umie i znaczna większość userów x8 tego się nie tknie, u konkurencji mamy w standardzie to co my musimy dogrywać. Na czasy kiedy x8 wychodził był spoko, teraz jednak to sie nie nadaje dla nawet średnio wymagającego człowieka. Android tylko od midendu, mając lowenda nie wykorzystamy potencjału andka, bo np przeglądanie neta to katorga na tak małym ekranie itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sprit
    tutaj może SWAP pomóc jak ktoś ma złamany bootloader

Jeszcze nie słyszałem o krenelu pod stocka, chociaz złamany bootloader mam. A moda nie moge zainstalowac, bo uzywane przeze mnie programy nie chodza na MOD-ach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Na czasy kiedy x8 wychodził był spoko, teraz jednak to sie nie nadaje dla nawet średnio wymagającego człowieka.

No właśnie, ale teraz wszystko idzie do przodu. Kupując nowy telefon (szczególnie low-endowy) trzeba się liczyć z tym, że za załóżmy 2 lata będzie już po prostu przeżytkiem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko weźcie pod uwagę to, że na początku w telefonach ważne było to, żeby dało się rozmawiać przez niego i żeby miał zasięg (dawna reklama bodajże Plusa "pole?...pole koleś to ja mam tu wszędzie" :D), potem smsy, aparat i kamera, mmsy, karty pamięci, mp3, irda, bluetooth, internet (wap/edge/hsdpa), Wifi, Android, HD, 3D...a czego teraz ludzie będą chcieli od przyszłych telefonów? Już teraz na dobrym smartfonie można pracować w Officie, oglądać filmy przez Internet, Mailować, Skype'ować, grać w coraz to bardziej wymagające gry (nawet takie przeportowane z konsol, czy PC) itp. więc czego jeszcze brakuje? Szybkości? Wyglądu? Pojemności?

P.S. To tylko moja opinia i obraz postępu technologicznego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maly96
    Tylko weźcie pod uwagę to, że na początku w telefonach ważne było to, żeby dało się rozmawiać przez niego i żeby miał zasięg (dawna reklama bodajże Plusa "pole?...pole koleś to ja mam tu wszędzie" :D), potem smsy, aparat i kamera, mmsy, karty pamięci, mp3, irda, bluetooth, internet (wap/edge/hsdpa), Wifi, Android, HD, 3D...a czego teraz ludzie będą chcieli od przyszłych telefonów? Już teraz na dobrym smartfonie można pracować w Officie, oglądać filmy przez Internet, Mailować, Skype'ować, grać w coraz to bardziej wymagające gry (nawet takie przeportowane z konsol, czy PC) itp. więc czego jeszcze brakuje? Szybkości? Wyglądu? Pojemności?

P.S. To tylko moja opinia i obraz postępu technologicznego ;)

A za kilka lat będziemy zapier****ć w smartfonach na księżyc :E

A tak na serio to w 100% się zgadzam z tym co napisałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A tak na serio to w 100% się zgadzam z tym co napisałeś

Kto wie... Podejrzewam, że przyszłość jeszcze nie raz nas zaskoczy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sprit
    Na czasy kiedy x8 wychodził był spoko, teraz jednak to sie nie nadaje dla nawet średnio wymagającego człowieka.

Spoko to on i wtedy juz nie był. Android nie był jeszcze tak popularny jak dzisiaj, więc i aplikacje były powiedzmy mniej wymagające. Wzorowaniom sie przy ich pisaniu programow na Iphone, Symbianie. Na początku jechałem na Andku 1.6, gdy na innych fonach ludzie mieli juz 2-ke z przodu, więc za duzo do wyboru z marketu nie mialem. Gdy pojawił sie 2-ka od razu było widać, ze trzeba wywalić większość stokowego badziewia, aby to w ogóle mogło pracować (chyba, ze komuś telefon służy jedynie do dzwonienia to sorrki, ale polecam wtedy nokię 5110, zaje....e trzyma bateria). Nie zgodzę sie za to z krytyka ekranu, którego nie należy mylić z panelem dotykowym. Ekran jest spoko, mam też samsunga galaxy mini, gdzie z trudem pomiędzy pikselami rozszyfrowuje literki w SMS-ach, o pisaniu emalii nawet juz nie wspomnę.

na początku w telefonach ważne było to, żeby dało się rozmawiać przez niego i żeby miał zasięg

W pierwszych liczydłach ważne były proste pręty i lekko przesuwające sie paciorki. tak samo w komórkach z reklamy "pole", internet stacjonarny był dostepny za pomoca numeru 0-202122 i mial prędkośc 56kbs, a na kompach win98 pierwsze wydanie . Zmieniły się realia, zmieniły tez potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi