Skocz do zawartości
gaugan

[MOD][PORT] Sony Bravia Engine- SGS2 ulepszenie wyświetlanego obrazu zdjęć i filmów.

Rekomendowane odpowiedzi

gaugan

Nie odpowiadam za ewentualne szkody, każdy wprowadza zmiany na własną odpowiedzialność.

Sonyericcson zastosowało w swojej Xperii Arc silnik przetwarzający obraz zdjęć i filmów który mniej więcej wygląda tak:

Sony Ericsson Xperia� arc - Reality display with Mobile BRAVIA® Engine - Video

jakiś dobry człowiek przeportował to na SGS2. XDA: [DEV][PORT] Sony Bravia Engine- SGS2 Screen Improvement! - xda-developers

Instrukcja jak u siebie to zastosować:

• ściągnąć plik Download CheckROM from SourceForge.net
    • wypakować paczke i wrzucić pliki be_movie & be_photo do /system/etc
    • edytować za pomocą np root explorera plik /system/build.prop i dodać
      #Sony Bravia Engine Service
      ro.service.swiqi.supported=true
      persist.service.swiqi.enable=1
    • zapisać plik
    • zmienić atrybuty plików za pomocą np root explorera wg tego schematu Understanding File Permissions (w połowie strony jest tabelka z objaśnieniami)
      be_movie- 0755
      be_photo- 0755
      build.prop- 0644
    • reboot

ewentualnie można wgrać przez CWM uniwersalny zip, ale tylko w przypadku gdy kernel wspiera skrypty inti.d xda-developers - View Single Post - [DEV][PORT] Sony Bravia Engine- SGS2 Screen Improvement! i powinno działać

w temacie XDA jest porownanie ekranu przed i po wprowadzonych zmianach oraz tu http://www.knowmydroid.com/blog/install-mobile-bravia-engine-on-samsung-galaxy-s2

Jeśli ktoś to wgrał to niech podzieli sie spostrzeżeniami, czy to działa. Ciężko tak samemu powiedzieć nie mając do porównania drugiego telefonu i może się wydawać, że zmiany to tylko placebo :P

Edytowane przez gaugan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zainstalowalem to na romie CriskeloRom V32 + karnel SiyahKernel v2.2i i wszystko dziala bez problemu ale roznicy raczej nie widac lub tez ja jej nie dostrzegam,nie ma jak zbytnio porownac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    papux

Instalowałem to już parę dni temu. Niestety oprócz same faktu posiadania moda żadnych różnic w obrazie nie dostrzegam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fresz33

Tez wgrałem plik zip na romie Omega v3.0 i kernelu speedmod k2-18 test 12 i nie było żadnych problemów bo obsługuje te skrypty inti.d ale ciężko zauważyć różnice aczkolwiek chyba jest lepiej z ostrością. Najpierw mogłem zrobić screena a później to zainstalować i porównać ale już musztarda po obiedzie hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem, mam aktualnie checkROM RevoHD V4 z Siyah-v2.3 . Porównywałem raz bez tego moda raz z tym modem i na upartego można zauważyć niewielką zmianę w ostrości obrazu i mam wrażenie że z synchronizacją (MX video player) też jakby lepiej (bez zastrzeżeń wcześniej) . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wozik

Bez jaj. BE np. w Xperia Neo w porównaniu z SGS2, to niebo a ziemia. NA korzyść SGS2 oczywiście. Skoro nie mają dobrych wyświetlaczy, to wymyślają Bravia Engine, który nic nie daje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    papux

Nawet jak patrze na te ich porównania to też nie widzę żadnej kolosalnej różnicy.

Rożnicę widać na filmach reklamowych bravia engine ale to naturalne że tam to wszystko jest przekolorowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomasov

Panowie czy działać to będzie na MIUI 2.3.7?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie na MIUI nie zadziała osobiście z ciekawości sprawdziłem, po ekranie z żółtym wykrzyknikiem zrobił się czarny ekran i tu był koniec. Tak więc pozostało mi tylko restore systemu i po przygodzie z nowym modem :)

Wysłano z GT-I9100 z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi