Skocz do zawartości
qbus93

Backup partycji /data

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czemu te dwie linijki z "rm" u Was nie działają.

One są po to, żeby wyczyścić zainstalowane aplikacje i dane, które już tam są (żeby nie zostało śmieci po restorze).

Spróbujcie może zastąpić kod z punktu 9 takim:

rm -rf /data/app/*
    rm -rf /data/data/*
    rm -rf /data/dalvik-cache/*
    cd /
    /data/local/tmp/busybox tar -xvf /sdcard/data.tar

Działa tylko ostatnia linijka. Na innym forum w przypadku podobnych błędów stosuję się komendę mount -o rw, remount.... w związku z zabezpieczeniem katalogu

ale to też u mnie nie działa

po zainstalowaniu aktualizacji i rozpakowaniu tego backupu "cd /

/data/local/tmp/busybox tar -xvf /sdcard/data.tar" niestety wywalił błąd UID....

skończyło się na przywróceniu ustawień fabrycznych, na szczęście większość danych (kontakty, aplikacje z androida) przywrócił po synchronizacji z gmailem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qbus93
    Działa tylko ostatnia linijka. Na innym forum w przypadku podobnych błędów stosuję się komendę mount -o rw, remount.... w związku z zabezpieczeniem katalogu

ale to też u mnie nie działa

po zainstalowaniu aktualizacji i rozpakowaniu tego backupu "cd /

/data/local/tmp/busybox tar -xvf /sdcard/data.tar" niestety wywalił błąd UID....

skończyło się na przywróceniu ustawień fabrycznych, na szczęście większość danych (kontakty, aplikacje z androida) przywrócił po synchronizacji z gmailem

Remount się robi, ale partycji /system. Data jest domyślnie read-write (inaczej byś nie mógł nic zainstalować ani zapisać). Te polecenia rm mają właśnie na celu usunąć wszystkie aplikacje i ich dane, żeby uniknąć takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jts

Mam pytanie - czy ta cała operacja zachowuje absolutnie wszystko? Kontakty, historie połączeń, smsy, etc?

Bo programy, zdjęcia czy cała inną zawartość mogę sobie zgrać i zabezpieczyć inaczej. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Poniżej zamieszczam tutorial w jaki sposób można w Wildfire S zrobić sobie backup partycji /data (taki pseudo nandroid backup, skoro na WFS nie ma Clockworka ani zadnego innego recovery).

Jak to nie ma CWM? Czyżby XDA nikt z Was nie odwiedzał?

Panowie/Panie oto link [RECOVERY - UPDATE] Unofficial ClockworkMod Recovery v.5.0.2.6 - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qbus93
    Jak to nie ma CWM? Czyżby XDA nikt z Was nie odwiedzał?

Panowie/Panie oto link [RECOVERY - UPDATE] Unofficial ClockworkMod Recovery v.5.0.2.6 - xda-developers

To jest skrót myślowy. Ilu z was ma telefon S-OFF pociągniety XTC-Clipem? A ilu z was nawet nie chce tego robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie niewielu :)

Z jednej strony mnie to nie dziwi bo gwarancja jest jednak potrzebna ale z drugiej strony... nie wiecie co tracicie ;)

Przynajmniej ja wiem i szczerze polecam zrobienie S-OFF ze względu na w pełni działający CM7 a co za tym idzie mamy OC i pełną kontrole nad systemem

Ujmę to tak: nie ma ryzyka nie ma zabawy :)

Edit: jak ktoś chce pomocy w sprawach innych romów niż stockowe to służę poradą :)

Edytowane przez Pudel89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dla mnie używanie htc clip jest zbyt drogie, względem oferowanych możliwości. Gwarancję, jak zwykle olewam. Czekam tylko na to aby była darmowa metoda - jak się nie doczekam, trudno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@grzech1991:

Za drogie? Dobre serwisy oferują zdejmowanie S-ON za 30zł :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qbus93
    Pewnie niewielu :)

Z jednej strony mnie to nie dziwi bo gwarancja jest jednak potrzebna ale z drugiej strony... nie wiecie co tracicie ;)

Przynajmniej ja wiem i szczerze polecam zrobienie S-OFF ze względu na w pełni działający CM7 a co za tym idzie mamy OC i pełną kontrole nad systemem

Ujmę to tak: nie ma ryzyka nie ma zabawy :)

Edit: jak ktoś chce pomocy w sprawach innych romów niż stockowe to służę poradą :)

Moja żona nie chce nic grzebać i nie chce też, żebym ja jej grzebał w telefonie. Pociągnąłem jej telefon aktualizacją OTA (nota bene pierwszy raz w życiu zgodnie z procedurą producenta sprzętu), która była spaprana i musiałem jej to jakoś naprawić możliwie bez utraty danych. Są na świecie użytkownicy Androidów, którzy nie bawią się we wgrywanie custom romów, a nawet nie są zainteresowani rootawaniem.

Ja sam mam SGS2, który był jak wszystkie moje poprzednie telefony fleszowany niezliczoną ilość razy (w tym również custom romem mojej roboty, który można znaleźć również na tym forum ;)).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jts

Ok,

Mam kilka pytań.

Po pierwsze komputer mi nie widzi telefonu. Telefon ąłduje się przez USB, a komp widzi go jako napęd, do którego nie da się dostać (Włóż dysk wymienny do stacji dysków Dysk wymienny (H:)).

Przed aktualizacją do 2.3.5 nie było problemu.

I pewnie w związku z tym w punkcie 6. po komendzie

rm /data/local/tmp/sh

Mam błąd

rm failed for /data/local/tmp/sh, no such file or directory

Proszę o pomoc. Bo już mnie ten telefon przyprawia o stany bliskie rozpaczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi