Skocz do zawartości
barzant

Wyjaśnienie problemu "zamulania" bezpośrednio po odblokowaniu i częściowe rozwiązanie.

Rekomendowane odpowiedzi

oki ! :)

a sprawdzałes kiedys Zeam launchera ? zużywa mało zasobów, oparty o ADW, ale chyba nie kontynuują projektu a szkoda, bo miał duzy potencjal :/

albo panda home... chyba potrzebuje tyle co średniej klasy laptop.. 2 GB ramu hehehhehehee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za polecenie - muszę spróbować. Dawno nie sprawdzałem co tam słychać właśnie w alternatywnych launcherach. Dotychczas używałem domyślnego sense na magicu, a na ace odpowiadał mi nawet touchwiz - do czasu ;)

Zaktualizowałem pierwszy post. Dodałem odnośnik do tematu z listą launcherów i dyskusją na ich temat, gdybyś ktoś chciał się pozbyć "zamułki" a nie wie od czego zacząć, żeby znaleźć odpowiadający alternatywny launcher :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, po zainstalowaniu Go Launcher EX, po odblokowaniu wszystko chodzi płynnie :) To była najbardziej denerwująca przypadłość 2.3.5, oprócz nieco wydłużonego czasu złapania sygnału GPS, ale z tym da się żyć :) Tylko teraz mam 2 launchery, Samsungowy i Go Launcher, bez roota pewnie nie da się wyłączyć tego samsungowego?

pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

altair4 bez root nie da się (chyba że by spróbować adb, ale nie jestem pewny czy to ruszy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dyskutujecie o tych lagach spowodowanych luncherem. Koleżance zapodałem na WKS9 Go LunEX. I powiem że ma dramatyczne lagi po np. 3-4 godzinach zastoju. Może faktycznie to będzie wina samego romu... Natomiast sam ma TW na romie 2.3.6 i faktycznie minimalnie laguje po odblokowaniu, ale po wejściu do listy aplikacji już nie. Sprawdzę sobie Go Ex u siebie bo bardzo mi brakuje paru udogodnień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@altair4

Jeśli chcesz tylko wyłączyć ten samsungowy, to nie musisz go odinstalowywać. Wystarczy że po naciśnięciu przycisku HOME zaznaczysz aby domyślnie uruchamiał Go Launcher. System automatycznie powinien wyrzucić touchwiza z pamięci RAM gdy będzie mu jej brakowało. A jeśli chcesz koniecznie ręcznie wyrzucić go z pamięci RAM to:

1) Bierzesz jakiś taskkiller i zabijasz proces "Sieć"

LUB

2) Wchodzisz w Ustawienia -> Aplikacje -> Zarządzaj aplikacjami, zakładka "Wszystkie", szukasz pozycji "Sieć", wchodzisz w nią i dajesz "wymuś zatrzymanie". Jeśli jest ta opcja przyciemniona i nie da się jej kliknąć, to znaczy że touchwiz aktualnie jest "wyrzucony" z pamięci RAM :)

@treborm

Nie korzystałem dłużej z Go Launcher Ex, ale pewnie niedługo spróbuję. Korzystałem za to z ADW Ex i nie zdarzały mi się zacięcia.

Oczywiście zmiana launchera nie gwarantuje, że nie zdarzy się już nigdy jakieś przycięcie. To jest system operacyjny, jeśli coś będzie bardzo obciążało sprzęt, to zawsze interfejs może się przyciąć. Mówimy tutaj raczej o eliminacji nachalnego klatkowania spowodowanego touchwizem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeszcze dodam od siebie, że lepiej odinstalować TouchWiza po jakimś czasie, bo jak nie przypasuje jakis launcher to po jego odinstalowaniu a braku systemowego może się pojawić zonk :)

chciaż jeśli już wam sie tak zdarzy to trzymajcie dłuzej lewy klawisz menu do czasu pojawienia się pola wyszukiwarki i wpisujemy market (wyszukiwarka systemowa i internetowa, więc znajdzie nam aplikację market), wybieramy market i instalujemy pierwszy lepszy darmowy launcher, potem tylko klawisz home i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chilli.chilli.bang problem który opisałeś można nawet lepiej rozwiązać, albo wchodząc w Android Market z kompa i klikając instaluj, jeżeli telefon ma połączenie z netem (a wi-fi możemy włączyć z górnej belki), to sam zacznie ściągać wybranego launchera. Albo poprzez adb, trochę skomplikowane, ale skuteczność 100%. Sam mam tylko Go Launcher Ex na CM, ADW od razu wywaliłem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie każdy ma pod ręką kompa

i nie każdy jest za pan brat z adb :)

ale w sumie to nie każdy jest w poblizu wifi albo ma pakiet intenetowy :/

nasze rozwiązania są do d. jeżeli nie ma połączenia z siecią...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szkoda zabawy na wyrzucanie TouchWiza. Posiadam 2.3.5 i muli nieziemsko nie ważne jaki ma się launchera (można zapomnieć o aktywnej tapecie), tak że chyba wrócę do 2.2.1 bo spowolnienia po wybudzeniu są bardzo irytujące i przesłaniają plusy jakie niesie 2.3.5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi