Skocz do zawartości
barzant

Wyjaśnienie problemu "zamulania" bezpośrednio po odblokowaniu i częściowe rozwiązanie.

Rekomendowane odpowiedzi

przemp

Mulenie po wybudzaniu to "pikuś" - jakieś rozwiązanie mulenia odblokowywania (pojawiania się klawiatury) po odsunięciu telefonu od ucha? Bo to jest naprawdę irytujące jak się czeka 3 sekundy żeby łaskawie zakończyć rozmowę (albo co gorsze wcisnąć jakiś numerek jeżeli "rozmawiacie" z automatem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To opóźnienie (włączania ekranu) występuje w każdym 2.3.x. Jeśli go nie chcesz to aktualnie jedyne rozwiązanie to powrót do froyo.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mulenie po wybudzaniu to "pikuś" - jakieś rozwiązanie mulenia odblokowywania (pojawiania się klawiatury) po odsunięciu telefonu od ucha? Bo to jest naprawdę irytujące jak się czeka 3 sekundy żeby łaskawie zakończyć rozmowę (albo co gorsze wcisnąć jakiś numerek jeżeli "rozmawiacie" z automatem)

Może zaznaczenie opcji "Kl. zasilania kończy poł." w Ustawienia-> Dostępność ?

Jeszcze trzymając przy uchu można zakończyć dane połączenie.

No, ale na pojawienie się klawiatury, żeby wybrać jakiś kod w trakcie połączenia, to już nie jest to sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja sie dopisuje do tego watku, bo mam bardzo podobny problem.

Telefon jest u mnie jako nowy niecale 2 tygodnie, poinstalowalem oczywiscie sobie niektore aplikacje, niektore odinstalowalem, oczyscilem cache, ale lag przy odblokowaniu telefonu (po dluzszym czasie!) jest bardzo widoczny. Czyli tapeta przeskakuje do gory, zamiast sie plynnie przesunac, a na ekranie startowym wcisniecie przycisku nie powoduje od razu przejscia do wybranej opcji, tylko to trwa jakies 3-5sek, a po 30sekundach wraca wszystko do normy. Dodam tylko, ze mam lanuchera pro, a z nim raczej nie maja ludzie problemow. dodatkowo podobny lag jest jezeli przejde na stockowy launcher.

gdzies czytalem, ze dobrze by bylo zrootowac telefon i ustawic procesor na maxymalne taktowanie przy trybie 'idle' - tym, ktory sie wlacza po dluzszym nieuzywaniu.

czy ktos to moze potwierdzic? nie chce sie zabierac za te dzialania, jezeli nie bedzie z tego zadnych korzysci, tym bardziej ze jest to obarczone jakims tam ryzykiem.

wylaczalem juz 'wpclock', wylaczalem 'widgetlockera', odinstalowalem antywirusa nawet, i tez bez efektow.

Mam Galaxy Ace na 2.3.6 (2.6.35.7-perf-cl787041 [email protected]#1, Gingerbread.xwkt7) aktualizowanym przez Kiesa.

---------- Post dołączono o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

koledzy, doradzicie cos? to rootowanie cos tu pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chilli, z pelna odpowiedzialnoscia twierdzisz, ze to w moim problemie pomoze? :) bo na sama mysl o czyszczeniu telefonu sie lekko oslabiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wgraj odinem kt6

zrootuj

zainstaluj systemapp remover

zainstaluj go launcher

odisntaluj TouchWiz'a (za pomocą systemapp remover.. w tym programie touchwiz ma ikonkę domku z andkiem w środku i nazywa się sieć)

odinstaluj inne rzeczy których nie potrzebujesz (ja np. usuwam samsungowy email, dual clock, samsungappsuna3, samsungapps, snsaccount, snsprovider, thinkdroid i inne dodatki)

jeśli nie wiesz jak zrobić kopię bezpieczeństwa to wypróbuj poradnika z mojego podpisu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chilli dzieki,

wezme sie za to jutro, tylko nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia.

mianowicie, dlaczego na podlaczonym kablu do komputera, telefon nie lapie zadnych spowolnien i dziala zawsze plynnie?

co mialby wtedy do tego konkretny soft i programy stockowe, ktore gdzies tam sa nieuzywane? ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku sporządziłem listę aplikacji do usunięcia:

Dual Clock.apk

Email.apk

GoogleQuickSearchBox.apk

InfoAlarm.apk

PicoTts.apk

SamsungApps.apk

SamsungAppsUNA.apk

SamsungWidget_StockClock.apk

SnsAccount.apk

SnsProvider.apk

Stk.apk

TouchWizz30Launcher.apk

TtsService.apk

Unifiedlnbox.apk

VoiceSearch.apk

browser.apk

co mialby wtedy do tego konkretny soft i programy stockowe, ktore gdzies tam sa nieuzywane?

To, że wtedy jest używany Touchwiz z tym że prawdopodobnie działa on z innymi parametrami niż zazwyczaj bez dodatkowego zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie mialo to koledzy zadnego zwiazku z wolnym wlaczaniem mojego telefonu.

zainstalowalem kt6 odinem, zrobilem root i wywalilem podane aplikacje.

mam nadal to samo, czyli przycinanie przy wlaczaniu, ktore po 30sekundach znika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi