Skocz do zawartości
m4cq

Czarny ekran bootowania

Rekomendowane odpowiedzi

m4cq

Witam. Dziś zdenerwowałem się na moją Motorolę Milestone 2 ponieważ miała jakieś problemy z dotykiem (ekran źle interpretował polecenia). Zaczęło się to dziać od ostatniego update do 2.3.4. Wcześniej telefon nie posiadał takich problemów. Postanowiłem więc wczytać innego roma.

Wybrałem:

[ROM] Cyanogenmod 7.1 for Motorola Milestone 2 (Android 2.3.7) - xda-developers

Zrobiłem wszystko jak w załączonej instrukcji lecz przy próbie uruchomienia telefonu pokazuje się na krótką chwilę logo motoroli, następnie znika pozostawiając czarny ekran i nic się nie dzieje.

Próbowałem wejść w recovery przez przytrzymanie "x" i power co skutkuje ciągłym wyświetlaniem się loga motoroli.

Proszę o pomoc bo jestem w kropce i już nie mam pomysłu jak to naprawić.

//Shenson Problemy dotyczące konkretnych modeli telefonów powinny być poruszane w ich działach - przenoszę.

Edytowane przez Shenson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    martin

Niestety po aktualizacji do 2.3.4 niemożliwy jest powrót do 2.2.2/2.2 i instalacja custom romów. Według tego co piszą na xda, ratuje Cie przywrócenie 2.3.4 przy pomocy RSD Lite. Tutaj i tutaj opisany jest podobny problem do Twojego wraz z rozwiązaniem. Plik sbf można pobrać z sbf:milestone2 [And Developers]. Po przywróceniu pewnie trzeba będzie wykonać wipe data i wipe cache z poziomu recovery. Osobiście tego nie testowałem, więc nie wiem jak to działa w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie przed tym ostrzegałem w temacie o update do 2.3.4. Jak na razie nie jest możliwy powrót do Froyo oraz instalacja custom romów. Twoją jedyną alternatywę podał Ci henediac - reflash plikiem sbf w wersji 2.3.4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m4cq

Ok. Problem rozwiązany. Dziękuję Wam za udzieloną pomoc :)

Napisze co zrobiłem jeśli ktoś miał by podobny problem:

1. Pobrałem RSD Lite (ważne żeby było ono najnowsze, przy starszym wyskakuje błąd). Link do RSD Lite którego ja użyłem: RSD Lite 5.6 - xda-developers

2. Pobrałem plik sbf z linku podanego przez henediac.

3. Wszedłem telefonem w bootloadera (przytrzymanie przycisku aparatu + vol down + power)

4. RSD Lite powinno w tym momencie wykryć telefon. Klikamy na [...] i wybieramy plik sbf, a następnie klikamy "Start".

5. wipe data i wipe cache z posiomu recovery w moim przypadku nie były konieczne.

6. Cieszymy się na nowo sprawnym telefonem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi