Skocz do zawartości
TaKeT

Goclever I101 - ogólne opinie

Rekomendowane odpowiedzi

TaKeT

Witajcie.

Szukam opini użytkowników tego taba. Chcę go kupić ale wolałbym nie wyrzucać 500 stów w p... błoto :D. Więc proszę o pomoc, o wasze opinie.

Kilka pytań:

1. Jak z przeglądaniem www?

2. Multimedia

3. Edycja dok. MS Office

4. Da się podłączyć modem 3G

5. Czas pracy baterii

6. Ergonomia, kształt - ogólnie.

7. Czy warto kupić?

Będę wdzięczny za każde opinie, bo mam dość przeglądania sieci na swoim tel (za mały ekran) a nie mam za dużo kasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A więc tak: Gierki - ze względu na: słaby procesor oraz słabą grafikę to tylko proste, a o gierkach 3D należy zapomnieć, to że posiada oporowy ekran oraz brak wielodotyku powoduje że słabo się gra nawet i w te gierki. Co do przeglądania stronek: tu tez jest problem z tym oporowym ekranem - trzeba trochę namęczyć się aby przewijać stronki oraz to że po otworzeniu paru stronek poprostu zaczyna się przycinać (przynajmniej u mnie tak jest - na 4 przeglądarkach które mam wgrane). W przeglądarkach które mam nie otwierają mi się filmiki z YouTube. Do You Tube jest oddzielna aplikacja w której filmiki działają bez problemu. Multimedia: filmy: ładnie się odpalają i można spokojnie oglądać w wszystkich formatach z napisami (działa nawet format .mkv). Muzyka: ładnie odtwarza tylko w słuchawkach - bo te głośniczki co ma wbudowane to wielkie nieporozumienie- ciche i b. słabej jakości. Wadą też jest że nie odtwarza Pendrive-ów sformatowanych w NTFS a tylko w fat32 - przez co można wrzucić lub oglądać tylko filmy o rozmiarze do 2GB.(ale to chyba wina Androida 2.2. który nie obsługuje NTFS). Książki: wgrałem parę programów i powiem szczerze że b.dobrze mi się na nim czyta książki prawie we wszystkich formatach. Z komiksami też żadnego problemu. Natomiast mam problem z pdf-ami , jak wgram pdf powyżej 20MB to strasznie wolno wczytuje mi stronki i to w 3 programach do pdf. Internet bezprzewodowy jak i przez kabel: u mnie nie ma żadnych problemów, wszytko działa, z modemami 3G podobno są problemy na oryginalnym ROMIE- na tym forum są wątki o modemach 3G. Bateria przy włączonym wifi (jak mam GG otwarte) i czytam książki wytrzymuje ok 3-3,5 godziny. Wspomnę jeszcze o kiepskim wykonaniu ładowarki i jej cienkiej końcówce którą można ułamać w tablecie. Na tym forum także czytałem, że wiele z tych tabletów prosto ze sklepu ma jakieś większe mniejsze wady. Android 2.2 to też nie jest żadne cudo, przeniesiony na żywca z telefonu. Ogólnie ten tablet nadaje się tylko do czytania książek, komiksów, oglądania filmów, słuchania muzyki w słuchawkach oraz przejrzenia paru niewymagających stronek :) Prawdopodobnie lepszym tabletem jest ten z mniejszym wyświetlaczem TAB S73 tam już jest pojemnościowy ekran dotykowy oraz prawdopodobnie wielodotyk - oraz lepszą grafika co z mniejszym ekranem powinno dać lepsze rezultaty. Tak naprawdę to trzeba szukać jakiegoś tańszego tabletu z wielodotykiem oraz Tegrą, Tegrą 2 minimum aby pograć w gierki na tych sprzętach. Dodam że nie wgrywałem innych ROM-ów - i nie wiem jak te sprawy wyglądają na innych ROMach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nadawanie się do przeglądania stron też jest dyskusyjne.

Mała rozdzielczość wyświetlacza i wolny procesor nie zachęcają to przeglądania stron.

Odpuszczam przeglądanie na tablecie i wolę do tego siadać przy stacjonarnym komputerze, w porównaniu z tabletem jest szybki mimo że to siedmioletnie PentiumD.

No ale ja tablet kupiłem jako domowy czytnik ebooków a właściwie to PDFów ze zdjęciami, mapami i innymi skanami do których ekran PDA jest za mały.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też dorzucę co nie co swoich odczuć. No to lecimy :)

1. Przeglądanie WWW. Według mnie da się przeglądać, ale co do płynności to dużo brakuje. Jest to spowodowane wcześniej wspomnianym ekranem i zastosowanymi procesorami.

2. Multimedia. Tablet fajnie się sprawuje jako odtwarzać filmów (np. do samochodu/łóżka/nudny wykład na studiach), niemniej jednak głośniki są faktycznie nie najwyższych lotów i pozostawiają sporo do życzenia. Zalecam użycie słuchawek doznania na pewno będą wówczas dużo lepsze. Jak już jesteśmy przy dźwięku to zaznaczam, że może byś problem z dźwiękiem stereo o którym jest już jeden temat na tym forum, ja go nie dostrzegłem przy oglądaniu filmu, pewnie dlatego, że nie jestem jakoś wybitnie wymagającym na punkcie dźwieku. Co do wielkości plików, nie sprawdzałem ale z tego co jest mi wiadomo to FAT32 powinien radzić sobie z plikami do 4000MB jeden. Po wgraniu alternatywnego ROMU działają pamięci z systemem NTFS czyli pliki powyżej 4000MB. Muzyki nie odtwarzałem poza tą z filmów więc się nie wypowiadam. Głównym z zastosowaniem tego Tabletu według producenta miało być odtwarzanie eksiążek/dokumentów. Jakieś tekstowe, ok może i fajnie się czyta, nie mniej jednak gdy wrzuciłem PDF'a z magazynem o rozmiarze 100MB, powiem szczerze że przeglądanie go było dla mnie męczarnią :( Wczytywanie każdej pojedynczej strony trwało stanowczo za długo, z pewnością powyżej 20s. Następny temat to gry. Chciałem zagrać we wściekłe ptaki, lecz nie znalazłem ich w android markecie i sobie puki co odpuściłem, natomiast wgrałem jakąś grę typu puzle i całkiem przyjemnie się grało. Przy nowszych produkcjach może być problem ze względu na dość stare procesory zastosowane w tym tablecie. YouTube działa z oddzielnej aplikacji poprawnie. Chyba tyle jeżeli chodzi o ważniejsze rzeczy w multimediach.

3. Edycja dok. MS Office. Nie wypowiem się bo nie testowałem, ale nie powinno być problemów gdyż całkiem przyjemnie korzysta się z systemowej klawiatury.

4. Co do modemu 3G da się połączyć, jednak na standardowym ROM'ie tylko nie które modemu działają lista dostępna u producenta na infolinii. Na custom ROM'ie nie ma większych problemów z tymi modemami.

5. Czas pracy baterii tak jak kolega wyżej zauważył z WiFi jakieś 3-3,5godziny.

6. Fajne wykonanie, całkiem solidne. Dla mnie trochę za duży, ale to już indywidualna sprawa.

7. Jakbym go nie dostał w prezencie to pewnie bym go nie kupił. Mój pojechał na serwis gdyż od samego początku był problem z WiFi, przy okazji kazałem sprawdzić baterię, ponieważ coś nie ładowała się poprawnie. Nieoficjalnie dowiedziałem się również, że po nowym roku planowane jest udostępnienie aktualizacji oprogramowania do I101. Jednak nie wiem czy to będzie Android 2.2, czy 2.3. Jak masz jeszcze jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem.

Edytowane przez P1eTR3Q

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TaKeT

Dziękuje za wszystkie opinie. Postanowiłem że jednak wezmę albo S73 albo R73 - dla mnie tablet musi sprawnie obsługiwać internet :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanów się nad:

- Goclever TAB R93,

- Goclever TAB R73.

Odstrasza mnie w nich tylko brak modułu GPS w tej cenie, powinien już być montowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi