Skocz do zawartości
maario78

Taryfa Pantera II (pytania)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się przesiąść z karty na abonament.

Mam pytanie odnośnie taryfy Pantera II za 89.90 zł.

Taryfa zawiera 300 minut do wszystkich sieci (play też?) , dodatkowo z jednym numerem jest 1200 minut.

Czy te 1200 min jest do wykorzystania co miesiąc, czy na cały okres umowy? To pierwsze pytanie.

Druga sprawa, w abonament wyliczony jest pakiet 1GB + dodatkowo (bezpłatnie w tym abonamencie) można uruchomić "internet bez limitu danych " 500 MB.

Teraz czy po wykorzystaniu tego 1GB zaczynamy korzystać z tych dodatkowych 500 MB a po ich wykorzystaniu transfer spada do jakiejś określonej prędkości i NIE NALICZA w żaden sposób dodatkowych kosztów do abonamentu??

Czy może po wyczerpaniu 1,5 GB dalej korzystamy z max transferu i nabijany rachunek?

Pytam bo konsultant przez telefon powiedział (konsultantka) że nalicza a w salonie że nie nalicza bo działa to na zasadzie "lejka".

Pytanie trzecie.

Czy i po jakim czasie mogę migrować do innej taryfy np. Pelikan i czy mogę wybrać niższy abonament, czy wiąże się to z jakimiś kosztami?

No i na koniec spytam o co chodzi z tymi darmowymi "hotspotami".

Mam nadzieję że jasno się wyraziłem.

Z góry dziękuję za wyjaśnienie.

Pozdrawiam

GT-I9000 CM7

Edytowane przez maario78

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    brun3r

ja znam tylko odpowiedz na pierwsze pytanie 1200 minut masz co miesiac od nowa nie przechodzi oczywiscie jak cos zostanie numer mozesz zmieniac dowlnie ale z tego co wiem jak zmienisz to on sie zmienia nie odrazu ale z koncem okresu rozliczeniowego i na poczatku nastepnego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po wykorzystaniu 1,5 gb transfer spada do 16 kb/s:-) i dalej nic nie placisz. tylko czy nie jest to 300 mb do wupienia za 9 zl (a nie 500 jak napisales)? bo w tych pakietach 100,500,1gb, 2gb masz ograniczona ilosc danych, po wykotzystaniu ktorych naliczane sa dodatkowe oplaty. migrowac na cos innego mozesz po rozpocznie czeciu kolejnego okresu rozliczeniowego, pod warunkiem, ze wartosc nowego abonamentu nie bedzie nizsza niz ta zapisana w umowie:-)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stillG

A ja się zapytam po co te 1200 minut do jednego numeru orange jak w tej taryfie ma się pogaduchy w orange za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up też prawda :) no ale możesz wybrać numer stacjonarny a to nie wchodzi pod pogaduchy za free.

@soren

57cf70e3-a0a3-3833.jpg

Wyraźnie jest że dodatkowo 500 mb za 0 zł, internet bez limitu.

Więc jak to będzie, jest "lejek " po wyczerpaniu 1,5 GB czy go niema.

Ma ktoś tą taryfe?

Ps co do zmiany taryfy na tańszą to nie można zmieniać? Z tego co obiło mi się gdzieś o ucho, to jest taka opcja ale odpłatnie, ale ręki nie dam obciąć dlatego pytam.

GT-I9000 CM7

Edytowane przez maario78

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Ja mam tę taryfę (69,90):

- darmowe minuty są do wszystkich (Play też)

- 1200 minut co miesiąc

- po wykorzystaniu 1GB a potem 500MB, tak jak powiedział któryś kolega wcześniej, transfer spada do 16KB/s ale NIE nalicza się opłat

- emigrowanie na niższy abonament (na wyższy ofc za free) nie jest możliwe, gdyż umowa jakby wiąże Cię do jakiejś kwoty - na czas umowy możesz zmieniać taryfy, abonamenty itp, ale pod warunkiem, że nie zejdziesz poniżej kwoty którą się zobowiązałeś płacić na początku

- hotspoty znajdują się w takich miejscach jak galerie handlowe itp, normalnie płaci się za taką usługę, w tym przypadku masz to za darmo

A ja się zapytam po co te 1200 minut do jednego numeru orange jak w tej taryfie ma się pogaduchy w orange za darmo.

A no z tej prostej przyczyny, że zamiast pogaduch można włączyć SMSy na okrągło, czego wybrany numer już nie zapewnia, a włączyć i SMSów i Pogaduch się nie da. Ja mam 1 nr na który dzwonię i dużo nr w Orange gdzie piszę SMSy, w tej sytuacji to najlepsze połączenie.

Kilka rzeczy powtórzyłem po postujących powyżej, ale chciałem na całość też odpowiedzieć, mam nadzieję, że pomogę :)

Edytowane przez KunDun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rudi91

KunDun, skąd masz informacje, że po wykorzystaniu pakietu na internet nie nalicza się opłat?! ja nieświadomy tego, że opłaty SĄ naliczane, jestem biedniejszy o 406,61 zł... ;/ wszystko przez aktualizację pogody...

a druga sprawa to: jak można zamienić Pogaduchy na okrągło na SMSy na okrągło??? (rozumiem, że bez dodatkowych kosztów?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

A miałeś uruchomiony dodatkowy pakiet 300MB lub 500MB "internet bez limitu danych "?

Ponoć właśnie tylko po uruchomieniu owych pakietów, po ich wyczerpaniu nie są naliczane dodatkowe koszty a transfer spada do 16kb/s. Tak twierdził konsultant w salonie.

Ale znów kobitka przez telefon mówiła co innego wiec pytam.

GT-I9000 CM7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

EDIT: PRZEPRASZAM!

Nie należy brać niektórych informacji na portalu jako wiążacych lub kompletnych - nie podawane są w większości opłaty miesięczne - ja właśnie prawie naciągnąłem się na 52 zł więcej na rachunku za rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebuje. Dopiero gdy nieco dokładniej poszukałem informacji o taryfach, które aktywowałem dowiedziałem się, że są płatne (przy aktywacji wyświetlało tylko 0,00zł opłat aktywacyjnych).

Polecam po prostu wygooglać nazwę usługi, najczęściej jednym z pierwszych linków jest tabela opłat w zależności od taryfy - tam odszukać swoją taryfę i sprawdzić czy faktycznie jest za darmo.

SMSy: SMS-y w Orange na okrągło - Bez limitu - www.orange.pl

Internet: Internet bez limitu danych - Bez limitu - www.orange.pl

Pogaduchy: Pogaduchy w Orange na okrągło - Bez limitu - www.orange.pl

Niekończąca się minuta: Niekończąca się minuta w Orange - Bez limitu - www.orange.pl

Co do tego Internetu bez limitu - trzeba dopytać, nie jestem pewien jak to do końca działa - najlepiej dzwonić pod *100. Jeśli chodzi o zmianę z Pogaduch na SMSy to można to zrobić w Orange.pl, tylko najpierw wyłączamy Pogaduchy, potem włączamy SMSy (nie można mieć obu jednocześnie).

Edytowane przez KunDun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rudi91

a Ty zmieniłeś sobie Pogaduchy na SMSy? ;> bo w sumie to bardziej by mi w tej chwili zależało na SMSach, bo mało dzwonię.. jeden numer w orange mam do którego bym mógł dzwonić, a SMS to dużo więcej. ale jeżeli to miałaby być zamiana to bez żadnych dopłat rozumiem, tak? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi