Skocz do zawartości
maario78

Taryfa Pantera II (pytania)

Rekomendowane odpowiedzi

KunDun
    Ja mam takie pytanie, jestem obecnie w Orange POP i mam trochę kasy na koncie i jeśli przejdę na abonament Pelikan II za 89,90zł to czy tamte konto zostanie zasilone na abonament czy jak to jest w ogóle?

Hmm, abonament a POP to dwa różne światy - nie ma czegoś takiego jak 'przejście', możesz zachować nr telefonu, ale poza tym to zupełnia osobna kwestia - musisz podpisać umowę i dopiero działasz. Co do 'zasilenia' - nie sądzę, żeby dało się te kasę transferować, jeśli myślisz o abonamencie po prostu zużyj to co masz - ale dla pewności możesz dopytać w salonie lub pod *100.

Zacytuję maario78 "Prócz tego nielimitowane rozmowy w Orange przez cały okres umowy".

Czy ja to muszę jakoś włączyć? Co z pakietem pogaduchy? Mam pantere II za 69 zł, czy ten pakiet też muszę ręcznie uaktywnić?

Te 'nielimitowane rozmowy' to właśnie pakiet Pogaduchy. On sam z siebie nie zacznie działać, należy go włączyć - albo przez BOK *100 (koszt 1zł niezależnie od długości rozmowy) albo *500 albo przez Start - strona główna, orange - www.orange.pl. Usługa zaczyna działać na drugi dzień, więc naprawdę warto :) (w panterze z abonamentem 69 i więcej jest za free).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dysan

A teraz trochę banalne pytanie, czy ten pakiet muszę ręcznie co miesiąc uruchamiać, czy też pakiet będzie włączony do momentu aż go przez stronę/kodem nie wyłączę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Będzie co miesiąc, dopóki nie wyłączysz (choć nie wiem czemu miałbyś to robić:D ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hmm, abonament a POP to dwa różne światy - nie ma czegoś takiego jak 'przejście', możesz zachować nr telefonu, ale poza tym to zupełnia osobna kwestia - musisz podpisać umowę i dopiero działasz. Co do 'zasilenia' - nie sądzę, żeby dało się te kasę transferować, jeśli myślisz o abonamencie po prostu zużyj to co masz - ale dla pewności możesz dopytać w salonie lub pod *100.

Rozmawiałem z konsultantką i powiedziała, że stan konta (pieniążki) z Orange POP przechodzi na abonament :) A tak w ogóle nie skorzystałem z abonamentu, bo to się nie w ogóle opłaca brać za takie pieniądze 89,90zł i to musisz przez 24 miesiące + 199zł w salonie dopłacić ewentualnie 99zł poprzez złożenie zamówienia przez WWW :oczami: Wziąłem na raty Nokię N8 w Media Markt za 1279zł (czarny i to bez simlocka) + 30zł koszty kredytu (odsetki) na 10 miesięcy, telefonik NOWIUTKI prosto od producenta - polecam!!! A na rozmowy, smsy, Internet można indywidualnie sobie doładowywać + jest coś takiego, że jeśli wyśle się smsa o treści START na 8002 przedłuża ważność o 365 dni (rok) i na Allegro są doładowania np. za 30zł dostajesz 50zł itd. czyli tym większa suma zapłaty tym większa jest kwota doładowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli patrzysz kategoriami że kwota abonamentu = telefon to może miałbyś rację, tylko że tu dostajesz pròcz telefonu coś jeszcze.

Ponad 330 minut do wszystkich sieci, rozmowy bez limitu do orange, do tego 1,5 GB transferu i 1200min na wybrany numer i jeszcze jakaś tam usługa stop minuta czy jakoś tak. Tak co miesiąc.

Teraz tak, Twoja rata plus te "30zł" co miesiąc da ci to samo o czym pisałem wyżej?

Wątpię.

Wysłane z GT-I9100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Kwestia podejścia i potrzeb. Jedni potrafią tak rozdysponować doładowania, że wychodzi im też niezła oferta pomimo, że abonamentu nie mają.

Ale wydaje mi się, że Mario ma rację - ile tak naprawdę mniej zapłacisz? Liczmy 1310 za telefon, do tego dochodzi 30zł doładowania (zakładam, że więcej miesięcznie nie doładowujesz i że to jest równe 30, choć na allegro widzę, że to tak 31-35) więc na dwa lata wychodzi 24x30 = 720. W sumie 2030 przy 'idealnych założeniach'. Teraz przy abonamencie masz 99 + 24*89 = 2235 ale w tym, oprócz telefonu:

Ponad 330 minut do wszystkich sieci, rozmowy bez limitu do orange, do tego 1,5 GB transferu i 1200min na wybrany numer i jeszcze jakaś tam usługa stop minuta czy jakoś tak. Tak co miesiąc.

Czego za 50zł w ofercie na kartę nie osiągniesz w żaden sposób.

Tak jak mówię, kwestia podejścia i potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo dla mnie nie potrzebne jest aż tyle 1.5GB do wykorzystania w miesiąc, jak chce wejść na Internet to wystarczy 100MB za 2zł w 24h i tak w kółko co 2zł ale po co miałbym mieć więcej MB? I nie dzwonię tak dużo (330min) poza Orange dlatego ja szukałem tak dla wygody i oszczędności na indywidualne potrzeby głównie do Orange. Jak doładuje za 30zł i dostane 50zł to i tak dużo się dostaje jakby na 2 miesiące :)

---------- Post dołączono o 00:31 ---------- Poprzedni post napisano o 00:25 ----------

Teraz tak, Twoja rata plus te "30zł" co miesiąc da ci to samo o czym pisałem wyżej?

Te 30zł to zapłata za doładowanie a dostaje się za to jeszcze 20zł więcej na konto główne (tym większa zapłata tym większy jest bonus) to już 50zł i jak pakiety się kończą to można wykupić indywidualnie "kiedy się chce" głównie używam MultiPOP oraz 3 i Ty i spokojnie wystarczą mi na miesiąc obydwie pakiety :) Myślę, że wybrałem najlepsze rozwiązanie niż brać w salonie Orange N8 za 199zł (z simlockiem Orange) w abo na 2 lata przy 89,90zł :oczami: do tego używany przez Orange (pośrednik sprzedaży telefonów). Ja kupiłem prosto od producenta Nokia i jestem zadowolony z zakupu :)

Dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun
    Bo dla mnie nie potrzebne jest aż tyle 1.5GB do wykorzystania w miesiąc, jak chce wejść na Internet to wystarczy 100MB za 2zł w 24h i tak w kółko co 2zł ale po co miałbym mieć więcej MB? I nie dzwonię tak dużo (330min) poza Orange dlatego ja szukałem tak dla wygody i oszczędności na indywidualne potrzeby głównie do Orange. Jak doładuje za 30zł i dostane 50zł to i tak dużo się dostaje jakby na 2 miesiące

No... To w takim razie czemu w ogóle rozważałeś ten abonament, skoro nie potrzeba Ci ani tyle MB ani minut? W tej sytuacji cała rozmowa traci sens, bo właściwie zadałeś pytanie o ofertę, której wzięcia nie brałeś tak naprawdę pod uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No... To w takim razie czemu w ogóle rozważałeś ten abonament, skoro nie potrzeba Ci ani tyle MB ani minut? W tej sytuacji cała rozmowa traci sens, bo właściwie zadałeś pytanie o ofertę, której wzięcia nie brałeś tak naprawdę pod uwagę :)

Długo zastanawiałem się nad jaką opcje wybrać więc najlepszym rozwiązaniem było brać BEZ ABONAMENTU :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mi się wydaje czy dzisiaj z oferty zniknął SGS+? Trochę dziwne jeszcze dzisiaj jak patrzyłem na abonament pantera 69zł był za 129zł, teraz zupełnie gdzies zaginął :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi