Skocz do zawartości
Adam Raplis

Ustawianie Subskrypcji za Aplikację- ja czy Play?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Stworzyłem Aplikację, którą zamierzam umieścić na Sklepie Google Play.
    W tym celu muszę założyć Konto Programisty i uiścić wpłatę (25USD).
    Zanim to zrobię potrzebuję jednak odpowiedzi na dwa pytania:

1. Czy jest to jednorazowa opłata? (z tego co rozumiem: tak: ale wolę przy okazji się upewnić)

2. Chciałbym ustawić opłatę za korzystanie z Aplikacji w formie Subskrypcji/Abonamentu. Załóżmy więc hipotetycznie, że miałaby to być kwota 20zł miesięcznie. Bez opłacenia miesięcznego abonamentu użytkownik nie mógłby korzystać dalej z aplikacji. I tu rodzą się następujące "podpytania":

• 2.1. Czy jest możliwość ustawienia takiego Abonamentu za Aplikację?
    • 2.2. Jeśli tak to czy odbywa się to wewnętrznie w Aplikacji i to ja muszę stworzyć w tym celu jakiś skrypt? Czy może jest taka opcja w Google Play i to oni zajmą się wyłączaniem dostępu do Aplikacji w sytuacji nieopłacenia Abonamentu przez Użytkownika Apki?
    • 2.3. Google Play bierze 30% od ceny aplikacji. Jeśli wprowadziłbym do Apki Skrypt sprawdzający czy ktoś opłacił Abonament tak by blokował dostęp w razie braku płatności- to czy wtedy ominąłbym te 30% w przypadku przedłużania abonamentu?
    • 2.4. Czy jest w ogóle opcja żeby ustawić taką funkcję w aplikacji?

P.S. Jeśli ktoś byłby w stanie stworzyć takiego "Strażnika Abonamentu" do mojej Aplikacji- proszę o kontakt na priv.
    P.S.2. Rzecz jasna Zapłacę :)

Mam nadzieję, że nie łamię tym postem żadnego punktu regulaminu forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak na szybko:

1) Tak, jednorazowa

2.1) Tak

2.3) Nie

Ponadto, nie wiem czy wiesz, ale aby pobierać opłaty od użytkowników (czy to w formie jednorazowych zakupów w aplikacji / za aplikację, czy też w formie subskrypcji) musisz mieć założoną DG i od 20 zł minus 30% odprowadzić jeszcze 18-19% podatku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Tak, te liczby są trochę szalone ale zdaję sobie z tego sprawę. Prowadzę Działalność Gospodarczą od dłuższego czasu. Zdążyłem więc stosunkowo przywyknąć do tego, że zarobione pieniądze trzeba najpierw pomnożyć przez 0,X (przeważnie więcej niż raz).

W takim razie muszę jeszcze tylko dowiedzieć się/sprawdzić jak to wygląda z zakładaniem subskrypcji na Aplikację - i czy całością zajmie się Google Play (zarówno odcięciem dostępu do aplikacji po minięciu terminu zapłaty jak i przekierowywaniem opłat itp.)

Tak czy inaczej, jeszcze raz dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi