Skocz do zawartości
Tomaszek1994

Kupno nowego Nexusa S, czyli kilka pytań do posiadaczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie, z racji tego że jest to mój pierwszy post tutaj. Hello! :)

Zastanawiam się dość mocno nad zakupem Google Nexusa S I9023. W dużej części udało mi się przeglądnąć Wasze forum, przeczytałem też znaczną ilość recek w Internecie, czy też obejrzałem wiele filmików na Youtube z udziałem owego telefonu.. jednak wciąż dręczy mnie parę pytań, które chciałbym zadać posiadaczom Nexusa S, by je rozwiać. Dlatego też założyłem ten temat, by możliwe pomóc innym osobom, które są w podobnej kropce jak ja. I w końcu dowiedzieć się jak sprawa wygląda. ;)

Do rzeczy...

1. Czy Nexus S jest naprawdę szybki? Jeśli możecie to użyjcie porównań względem innych telefonów (np. Samsunga Galaxy S+, Wave'a II, Iphone'a 3GS/4G).

Posiadam też iPoda Touch 4g, więc jest to dla mnie dość istotna kwestia. Chciałbym się wiedzieć czy jest do niego porównywalnie szybki, czy nie zacina się, nie łapie lagów, czy ogólnie komfort użytkowania jest tak samo dobry?

2. Nexus S jest charakterystycznie wyprofilowany, Czy jeśli położę go na płaskiej powierzchni to "nie będzie się ruszał"? Tzn. będzie można z niego korzystać w tym czasie (nie biorąc go do rąk)? Jeśli nikt nie załapie to później wytłumaczę dokładnie o co mi chodzi. :PP

3. Spodziewam się, że głośnik w I9023 może mnie rozczarować względem głośnika w iPodzie Touch 4g, ale jak jest z muzyką na słuchawkach?

4. Jak w tym modelu działa czujnik oświetlenia? Np. w iPodzie ekran blokady nie podlega zmianie jasności wyświetlacza, dopiero po odblokowaniu reaguje na czynniki oświetleniowe dookoła.

5. Jak wygląda sprawa gwarancji tego modelu w Polsce? Kupując telefon na takiej aukcji Nowy Samsung I9023 Nexus S GW 24 M-ce NAJTANIEJ (1974086842) - Aukcje internetowe Allegro mam pewność, że jeśli coś się wydarzy będę mógł oddać go do każdego serwisu Samsunga w całym kraju? Czy jak to wygląda? Czy musiałbym go wtedy wysłać do sprzedającego?

Bardzo proszę. Oswiećcie mnie! :szok:

Edytowane przez Tomaszek1994
    literówka :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    ffffffffffffffffffffff[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    H0MER

Pozwolę sobie odpowiedzieć na cześć Twoich pytań. Otóż jestem właścicielem Nexus S od prawie pól roku, właśnie modelu 9023.

1. Nexus S jest szybki, dzięki w miare dopracowanemu software (obecnie 2.3.6) telefon spisuje sie bardzo dobrze zarowno w aplikacjach systemowych jak i marketowych. Natomiast nie można go stawiać na równi z iPhone 4 w kwestii szybkości, płynności czy stabilności. IOS jest krok do przodu pod każdym z tych względów. Mały krok, ale zawsze krok. Być może, sytuacja ulegnie zmianie po update do IceCream Sandwitch. Sam "dotyk" nie jest tak czuły i precyzyjny jak w nawet pierwszym iPhone. Tutaj samsung poleciał po taniosci i to sie czuje.

2. Da sie położyć na stół i normalnie korzystać. Nie "huśta" jak w przypadku iPhone 3G/3GS.

3. Nie wiem jak glosnik iPod Touch 4G, ale ten w iPhone 4 jest lepszy niż w Nexus S. Może cichszy, ale czystszy, mniej metalicznego podzwieku. Na sluchawkach iPhone rownież jest lepszy. Myśle, ze to kwestia odtwarzacza w Android, ponieważ w markecie znajdują sie odtwarzacze, które w komentarzach są zachwalane za dużą poprawę jakości dźwięku względem standartowej aplikacji. Np. PowerAMP.

4. Czujniki oświetlenia działają na podobnej zasadzie. Lockscreen jest najczęściej mocniej podswietlony.

5. Nie wiem, obstawiam ze w grę wchodzi wysyłka do wystawiajacego gwarancje, czyli sprzedający.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wil3

@Tomaszek1994, jeśli chodzi o gwarancje, to jeśli dostaniesz paragon i kwity gwarancyjne , to będziesz mógł oddać telefon do serwisu Regenersis w Polsce.

Dodam jeszcze, że nexus s chodzi najszybciej i najpłynniej ze wszystkich androidowych słuchawek, jakich używałem. Mimo, że nie jest to iphone, to sprawia dużo frajdy :)

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co się stało z moją poprzednią wiadomością, no ale cóż... Wracając do tematu chciałbym Was jeszcze zapytać czy jeśli mielibyście możliwość kupna telefonu jeszcze raz to czy w dalszym ciągu wybór padł by na Nexusa? Zakup nowego iPhone'a 3GS chyba na dzień dzisiejszy mija się z celem, za sprawą jego dość znacznie przestarzałego wnętrza (chociaż jeszcze daje radę) oraz wyświetlacza? Co sądzicie na ten temat? Szukam po prostu dobrej alternatywy dla mojego Wave'a II i iPoda Touch 4g (smartphone z funkcją dzwonienia i smsowania + odtwarzacz muzyki w jednym).

Edytowane przez Tomaszek1994

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    H0MER

iPhone jakiekolwiek miaby wnetrze i tak działa dobrze bo to system jest dostosowany do wnetrza a nie "im mocniejszy tym lepiej chodzi". 3GS'a dyskwalifikuje ekran, gdybyś wybierał miedzy iPhone 4 a Nexus S nie dałoby sie tak w teorii wybrać lepszego. Mam przed nosem oba telefony i oba mi sie podobają, jednak lepsze wrażenie "w dłoni" sprawia iPhone ze wzgledu na materiały i design. Mimo wszystko spośród Androidów tylko seria Nexus spełnia moje oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak z komfortem pracy na obu urządzeniach? Nexus S daje rade? Byłbym ogromnie wdzięczny gdybyś porównał parę aplikacji tych z iPhone'a do tych, które oferuje Android i opisał pokrótce ich działanie na Nexusie S. (jak to się prezentuje vs iOS) Na swoim iPodzie często korzystam z Facebooka, Youtube'a, Allegro, SoundHound'a i słowników polsko-angielskich. (WordWeb, iLeksyka) Oczywiście działanie przeglądarki internetowej, klienta poczty oraz gier też nie pozostawiam bez znaczenia, wręcz przeciwnie. Jak wypada porównanie jakiejś bardziej wymagającej gierki na obu urządzeniach? W ogóle Nexus S bez problemu (tak samo jak iPhone 4) radzi sobie z grą Angry Birds?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wil3
    W ogóle Nexus S bez problemu (tak samo jak iPhone 4) radzi sobie z grą Angry Birds?

LOL ;) Nexus S radzi sobie z grami odrobinę lepiej, niż iPhone 4. Asphalt 6 chodzi bardzo płynnie, to samo Shadowgun, Modern Combat 2 i wiele innych. Angry Birds to pikuś.

Z Allegro, youtube, soundhound i facebookiem będziesz miał tak samo, jak na iPodzie. Pozostałych dwóch programów nie znam, ale do tłumaczeń masz Google Translatora.

Przeglądarka niestety nie działa tak płynnie jak na iOS, przycina podczas przewijania i powiększania. Wzamian masz obsługę Flasha :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    H0MER
    LOL ;) Nexus S radzi sobie z grami odrobinę lepiej, niż iPhone 4. Asphalt 6 chodzi bardzo płynnie, to samo Shadowgun, Modern Combat 2 i wiele innych. Angry Birds to pikuś.

A tu Cie zadziwie. Przykład pierwszy z brzegu - 9mm HD. Mam ta grę na iPad 1, iPhone 4 i Nexus S. Pytanie za 100 punktów, na którym sprzęcie działa najplynniej? A i tu ciekawosta, wszędzie działa tak samo, lekkie przycinki zdarzają sie na każdym urządzeniu. To było moim największym zdziwieniem gdyż Nexus S ma najmocniejsze podzespoły w parze z najniższa rozdzielczoscia. Niestety, teoria teorią a praktyka praktyką. Gry na iOS są lepiej zoptymalizowane. No i na iPhone 4 zagrasz w GTA 3 a żeby na androidzie zagrać musisz mieć conajmniej tegre 2. Co do zwykłych, niewymagajacych aplikacji to nie widzę różnicy w płynności działania - wszędzie jest wzorowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wil3

@H0MER masz rację, ujmijmy to tak: Nexus S nie ustępuje IP4 :)

P.S. mały Offtop dlaczego twierdzisz, że nie zagramy na Nexusach S w GTA3?

EDIT: Odnośnie wydajności GPU znalazłem bardzo fajny artykuł: http://www.##### /aktualnosci/Gry_na_smartfona,_czyli_miniprzeglad_GPU_w_smartfonach-35371.html , nie ma tam wprawdzie Nexusa S, ale jest Galaxy S - a to jak wiemy te same bebechy jeśli chodzi o CPU i GPU. Nexus S ma PowerVR SGX540. :)

Edytowane przez wil3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi