Skocz do zawartości
djtimon89

Ile godzin wytrzymuje wam bateria w SGS2?

Ile godzin wytrzymuje wam bateria?  

1078 użytkowników zagłosowało

1. 1. Ile godzin wytrzymuje wam bateria?

• Poniżej 12 H
        135
      • 12-24 H
        432
      • 24-36 H
        263
      • 36-48 H
        123
      • 48-60 H
        56
      • 60-72 H
        16
      • Powyżej 72 H
        55

Rekomendowane odpowiedzi

9A4172

Jak średnio używam to tak 2 dni - jak prawie nic to bez problemu 4-5. Jak dużo to wiadomo - 1 dzień :D

SVcKs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bieniu

Witam

Poniżej zrzut ekranu z Battery Mix pokazująca zużycie energii przez proces android.process.acore. Na moje oko trochę to dziwnie wygląda. Ten wykres rośnie, rośnie aż nagle zmniejsza się do zera i znów liniowo rośnie. System mam wgrany XWLA4 z radiem XXKI4. Wgrywany wg instrukcji z Wipem przed i po flashu. Kernel Stock lub Siyah, na obu tak samo. Ogólnie czas pracy u mnie zawsze był kiepski. Jak mi wytrzyma 12 godzin to się cieszę. Ładowanie codziennie w nocy plus najczęściej doładowanie pod wieczór. GPS wyłączony, WiFi włączone i połączone przez 20 godzin na dobę, transfer danych przez pozostałe 4 godziny (tylko 3G, HSDPA wyłączyłem), ekran włączony około 1-1,5 godziny na te 12 godzin ile wytrzymuje bateria (głównie czytanie rssów przez NewsRob, Facebook i Tapatak), rozmów kilkanaście minut, kilka smsów, kilka maili, włączone Latitude w mapach Google, ekran na auto, BT wyłączony. Jak porównuję to do tego co ludzie piszą to przy moim użytkowniu czas pracy jest kiepski. W dodatku zużycie energii się nie zmniejsza jeśli telefon leży nieużywany. Wytrzymuje o godzinę dłużej niż normalni. Może ktoś doradzi czy da się coś z tym zrobić ewentualnie jak diagnozować co jest przyczyną.

[ATTACH=CONFIG]13183[/ATTACH]

//Sekator - to nie temat od diagnozowania - temat o baterii i dyskusji w dziale ogólnym :)

Edytowane przez Sekator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mico11

Standardowa bateria, po odłączeniu od ładowarki o 7 rano bez problemu wytrzymuje 36-40 godzin tzn do następnego dnia wieczorem(godz. 20 - 22). Użytkowanie (dziennie): internet 2h , z 10 minut rozmów, 10 emaili lub smsów, 1,5 godziny audiobooków.

ale jak mam luzniejszy dzien w pracy to oczywiście po jednym dniu ładowarka wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiego sprytnego fona bym nie miał, gdy wchodzę na forum przeznaczone dla tego fona to jednym z głównych temató przewodnich jest wytrzymałość baterii. Muszę przyznać że jakbym miał dziś nokie 3310 z takimi bateriami jak dziś się wkłada do smartów to chyba hulałbym dwa tygodnie bez podpinania. Ale że nasze foniki "lubią użyć" trochę więcej rzeczy niż snake to wiadomo że nie ma na co liczyć.

A teraz sedno.

Około 2 godz. rozmów, meczyk może 3 meczyki pes gdy wc, kilkanaście maili (ustawione odbieranie co 15 minut), może 1 sms (wolę zadzwonić, z perspektywy że czas to pieniądz jest to tańsze rozwiązanie); BT prawie cały czas, wi-fi;

Gdy odłącze ładowarkę o 6.30 to 13 mam 60%. Ogólnie max 13 godzin. Ale miałem akcję szybszego rozładowania. Oczywiście w dzień pracujący.

Weekend. Parę telefonów. Internet 1h, gry 1h, żadko muzyka, od tego mam inny sprzęt. Powiedzmy że da radę lekko 24.

A tak ogólnie to i tak mając andka około 2 lata oraz WM to już dawno nauczyłem się z tym żyć. Ładowarka USB w aucie i kabelek zawsze przy sobie, bo jeszcze zostaje podpięcie do USB w PC. (P.S. właśnie się ładuje a rano wypięty z ładowarki).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KR3MPY

gdy gram w drag racing to niecałe 3h i bateria pusta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moj trzyma ok 2 dni srednio ale moja kobieta na oryginalnej bateri ponad 11dni i nadal 18%

post-124247-14255703777306_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ebo1

@lucasko84: Wyczyn!

Ja używam na politechnice i w drodze najwięcej - PowerAMP, czasem filmy (teledyski 1080p), gry typu MinecraftPE, GTA III, Wszystkie Angry Birdsy, Supersonic HD + jakieś inne, do tego dużo piszę (dokumenty tekstowe, nie SMS), swype, mapy google, gigabajty zdjęć (na wykładach "przepisuję", "kseruję", "faksuję" i archiwizuję kilogramy tego badziewia, co się nas nim tłucze :D), średnio 5 - 6 godzin telefon jest na jakieś 30% - 50% obciążony, do tego internet - po pakietach, bo oczywiście tam, gdzie pojawiam się ja z telefonem z wifi, tam NIE MA wifi... Nie jest włączone cały czas, wszystkie synchronizacje, aktualizacje w tle i inne takie głupoty powyłączane w 3D (kto zakapował niech się cieszy :P). Na 2.3.3 maksem było 8 - 9 godzin z "dawkowanym" i ostrożnym używaniem po całonocnym dojeniu i odłączeniu od kabla w chwili wyjścia z domu - choć zdarzało się, że telefon nie wytrzymywał od 8 do 15, przy zajęciach do 20 :( Dodam jeszcze, że na bezczynnym energia także sobie odjeżdżała nawet o kilka procent na godzinę.

Po aktualizacji do 4.0.3 (oficjalnego, przez OTA) na bezczynnym telefon nie pobiera chyba żadnej energii (o 0.00 było 46%, 9 godzin w nocy na bezczynnym - o 9 rano nadal 46%)

Bateria wytrzymała koncertowo (w porównaniu do stanu z 2.3.3, bo mimo wszystko to nadal tragedia) dzisiejszy dzień - od 8 do 12, mój "normalny" tryb używania telefonu - i teraz wieczorem nadal mam 78% !

Staram się killować zbędne procesy, choć nie zawsze i nie wszystkie - tylko takie, których przez dłuższy czas nie bd potrzebował - Facebook App, markety, pogoda i wiadomości czy youtube app...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisze troszke wiecej ROM oficjalny 2.3.5 telefon uzywany przez dziewczyne bardzo mało (kilka smsów dziennie i kilka krótkich rozmów, 3g wyłaczone i wi-fi prawie wcale. Z telefonu udalo sie wycisnąc dwa tygodnie. A wiec można? MOŻNA! post-124247-14255703884355_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na xda znalazłem rom LPH ze stokowym kernelem potrafi wytrzymać 50 godzin (dane non stop, 1h muzyki, 1h rozmów, około 100 smsów, 2h przeglądania tapatalk, koło 4 godzin wi-fi, chwile przeglądarka, YT) z soboty na niedziele spie 12 godzin to ani 1% nie spadło :cool:

Sgs || przez tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ebo1

A ja nadal jestem zaczarowany oficjalnym ICS - no - wiadomo, że różnica znaczna, bo prosto z 2.3.3 się przesiadłem (robiąc po kolei aktualizacje ciągiem przez OTA). Dzisiejszy dzień - na prawdę sporo używania - zdjęcia, gry, muzyka, chwilę internet - wyszedłem z domu po podładowaniu (jakieś 80%) - od 10 do 14 zajęcia, w domu non stop się bawiłem (posegregować i "zachmurzyć" zdjęcia wykładu z chemii organicznej trzeba ;P ) i teraz mam 65%. Duuża poprawa względem GB - a nie killowałem specjalnie nawet procesów...

Pobieram teraz Tron Dziedzictwo w 720p - i zobaczę ile 2-godzinny film zabierze mocy (2.3.3 Piraci z Karaibuff 720p zabrali jakieś 30%)

Edytowane przez ebo1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi