Skocz do zawartości
esk2

[Rozwiązany] "Samopękające" szkło tylnego aparatu

Rekomendowane odpowiedzi

esk2

Miał ktoś z Was przypadek samoczynnego pęknięcia szkła chroniącego aparatu na tyle telefonu? mam go od 2mcy i dzisiaj nagle taka niespodzianka. Pojawiło się ryska od dołu ku górze na szerokim ;(

Nie upadl ani nic. Noszony w silikonie.. Jak to wyglada? czy robia na gwarancji? czy nie? ile  i czy zachowam wodoszczelnosc bo na tym najbardziej mi zalezy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica
    Godzinę temu, esk2 napisał:

Miał ktoś z Was przypadek samoczynnego pęknięcia szkła chroniącego aparatu na tyle telefonu? mam go od 2mcy i dzisiaj nagle taka niespodzianka. Pojawiło się ryska od dołu ku górze na szerokim ;(

Nie upadl ani nic. Noszony w silikonie.. Jak to wyglada? czy robia na gwarancji? czy nie? ile  i czy zachowam wodoszczelnosc bo na tym najbardziej mi zalezy

Nie słyszałem, aby w V30 pękało samo szkło. Naprawa odpłatna Ci zostaje. Wodoszczelność będzie zachowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oddaj na gwarancję, nic Ci nie szkodzi. Mi w HTC 10 również pękło szkiełko, mimo iż nikt nie miał takiego przypadku. Wymienili za darmo na gwarancji. Tylko było widać, że szkiełko nie pękło przy upadku, ponieważ była tylko mała "ryska"-pęknięcie na szkiełku aparatu, a cały telefon w stanie idealnym. 

Edytowane przez patrykk147

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zw13rzu

Mi też się taki przpadek zdażył. Nie upadł a szkło pękło. Podejżewam że mogłem coś mieć w kieszeni, albo samoistny przypadek, nie wiem. Za orginalne z wymianą zapłaciłem 60 złych. 10 min i wymienione. Jak bym miał wysyłać i czekać, a telefom potrzebny i może uznają, a może nie. Szkoda prądu.

Pozdro zw13rzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    esk2

Dzisiaj byłem wymienili mi na gwarancji całą tylna obudowe także super. A poza gwarancja licza sobie za ta przyjemnosc 110zł i robią od reki na Młynarskiej w Warszawie. Szkoda że czekałem ponad 2h ;(

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zw13rzu

Czyli rozkleili pół telefonu, dla malutkiej szybki, która to jest na wierzchu.

Pewnie nie mieli jej na magazynie i wymienili całe plecy, które to tę szybkę miały.

No dobra a co z wodoszczelnością ponoć sprawdzają "programowo" co kolwiek to znaczy. Pytam nie bez powodu bo siedzę teraz w tatrach na słowacji i pada praktycznie cały szas. Telefon na szlaku, ciągle w użyciu, bez jakich kolwiek zabezpieczeń, całe dnie umoczony i nic mu nie jest. Po takiej operacji, z wymianą całych pleców, miał bym lekkie wątpliwości. Bo co fabrycznie to fabrycznie. Choć na 99% jest wszysto ok. bo na 100%, to i fabrycznego klejenia nie można być pewnym.?

Pozdro zw13rzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    esk2

Zrobiłem to w oficjalnym serwisie. Zapytałem o wodoszczelnosci zapewnili ze wszystko jest ok, dali nowa uszczelke grzali ja po zalozeniu by dobrze zlapala wiec jak dla mnie jest tak jak fabrycznie.

Gdyby cos poszlo nie tak to reklamuje i tyle..

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojawiła mi się rysa lub pęknięcie przy prawym tylnym aparacie. Telefon mam od tygodnia, obchodzę się z nim jak z jajkiem.Dziś przyszło mi etui. Przez ten czas uważałem gdzie kładłem i jak. Telefon ma taką budowę, że na płaskich powierzchniach aparatowi nic złego nie może się wydarzyć. Co z tym zrobić ? Dać na gwarancję ? Zaakceptują mi ? Wydaje mi się że ta rysa/pękniecie nie zahacza o obiektyw i nie będzie miało wpływu na zdjęcia. Chyba że się mylę. Jeżeli to jest pęknięte to może się w przyszłości pogłębić wada ?48382582_660540584342312_5080188107706335232_n.thumb.jpg.759bc041c9dc12ceb7ab92121ced21fd.jpg48374349_602411790190587_968018365035577344_n.thumb.jpg.f6519fd9c888642905771fe37b6f766c.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Ze zdjec nie widac czy to pęknięcie czy tylko rysa. Trzeba zdjecie zrobic pod światło pod wiekszym kątem aby oswietlic ew. bok pekniecia. Mozliwe ze to rysa od czegos.

Gwarancji nie uznaja.

Jak to pekniecie to poleci z czasem dalej.

To aparat szerokokatny i mozliwe ze wchodzi to juz na obszar zdjecia tylko na zdjeciu nie zobaczysz rysy a tylko lekkie zamglenie po przeciwnej stronie zdjecia niz wchodzi rysa.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    esk2
    W dniu 18.12.2018 o 23:47, Menel123 napisał:

Pojawiła mi się rysa lub pęknięcie przy prawym tylnym aparacie. Telefon mam od tygodnia, obchodzę się z nim jak z jajkiem.Dziś przyszło mi etui. Przez ten czas uważałem gdzie kładłem i jak. Telefon ma taką budowę, że na płaskich powierzchniach aparatowi nic złego nie może się wydarzyć. Co z tym zrobić ? Dać na gwarancję ? Zaakceptują mi ? Wydaje mi się że ta rysa/pękniecie nie zahacza o obiektyw i nie będzie miało wpływu na zdjęcia. Chyba że się mylę. Jeżeli to jest pęknięte to może się w przyszłości pogłębić wada ?

Mialem prawie identycznie, przeciagnij delikatnie paznokciem i zobacz czy jest plasko czy czuc uskok. Obstawiam pekniecie takie jak u mnie. Wymiana samej szybki 110-120zł nie pamietam dokladnie na gwarancji tego  nie chcieli zrobic..

Miej nadzieje ze podrapią Ci tylna obudowe i wymienią tak jak u mnie cale plecki w ramach gwarancji.

ps. widze jednak ze mój V30 podczas nagrywania wideo gubi ostrosc tez tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi