Skocz do zawartości
CapriTG

Huawei Mate s podczas próby rootowanis wpadł w bootloop. Jak przywrócić telefon do stanu fabrycznego za pomocą paczki tar?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich 

Potrzebuję pomocy. Otóż mój Huawei mate S podczas próby rootowania padł i wpadł w pętle bootloop. Nie pomagało wgrywanie update.app, nie pomagało ręczne flashowanie obrazów img przez adb. Udało mi się trafić i pobrać rom fabryczny. Po pobraniu pliku w wewnątrz archiwum  znalazłem paczkę tar. o nazwie factory version. Nie znam żadnego programu do wgrywania  paczek tar w urządzeniach huawei. 

Rozpakowałem paczkę, znajdują się tam trzy katalogi zawierające obrazy img oraz trzy pliki xml. Wnioskuję że paczka przeznaczona jest do jakiegoś programu za pomocą którego uda się przywrócić urządzenie do stanu fabrycznego. Czy może ktoś podpowiedzieć jaki to program, lub w jaki sposób wgrać tą paczkę tar na mój huawei mate S CRR-UL20.

Edytowane przez Baron Rafau
    Proszę nazywać tematy, aby jasno opisywały problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może zadam moje pytanie inaczej. Obecnie nie pomaga instalacja romu przez Udate.app. Nie pomaga też ręczne flashowanie obrazów boot, cust, case, system. Telefon zawsze odpala się pokazuje się logo huawej, potem rozpoczyna się animowane intro także z logo i telefon się resetuje. I tak w kółko. Prawdopodobnie uszkodziło się coś więcej niż podejrzewałem na początku. Może omyłko zainstalowałem zły plik zip, może w zły sposób, w każdym razie teraz sytuacja jest ciężka. Przeglądając internet w poszukiwaniu kolejnych romów do sprawdzenia  natrafiłem na room nazwany Factory_version. Miałem nadzieję że za jego pomocą uda się podnieść telefon. Lecz po ściągnięciu okazało się że jest to paczka rar. Po rozpakowaniu softu z rar, otrzymałem paczkę zip. Po rozpakowaniu paczki zip - otrzymałem paczkę tar.gz. Po rozpakowaniu paczki tar.gz. Otrzymałem  trzy katalogi. bootloaderimage, fstbootimage, modemimage oraz trzy pliki xml.  Załączam screeny zawartości. 

Tak jak już pisałem Fshowanie boot, cust, case, system nic nie zmienia, po czym wnioskuję że uszkodziło się coś innego. Czy można i jeśli tak to jakimi komendami adb  wgrać resztę obrazów które są w katalogach z softem. Może kompleksowe ręczne wgranie romu załatwiłoby sprawę. Być może piszę głupoty które wynikają z mojej niewiedzy, mam więc nadzieję, że ktoś pomoże w moich zmaganiach.  

bootloaderimage.jpg

fastbootimage.jpg

xml 1.jpg

xml 2.jpg

xml 3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi