Skocz do zawartości
Gwozdek

Android Oreo i EMUI 8 - opinie i wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Widzę, że znaleźli się już śmiałkowie, którzy pokusili się na instalację Oreo dla Honora 8 z innego regionu ( @MirtaX - tak o Tobie mowa :D) Choć dla Polski system ten nie został jeszcze udostępniony, to Ci, którzy się zdecydowali się na zabieg zamiany regionu mogliby się pochwalić swoimi wrażeniami z korzystania z tego Androida. Kolego @MirtaX i inni - możecie się podzielić jakimś większym podsumowaniem?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MirtaX

Witam wszystkich :D Nim przejdę do sedna dziękuję @Gwozdek za zainteresowanie i utworzenie nowego tematu związanego z najnowszą aktualizacją, która pojawiła się na ten telefon ;) 

Z racji tego, że pracuję odpowiadam dopiero po takim czasie. 

Co mogę powiedzieć? Nadal podtrzymuję to co napisałem ;) Jeśli ktoś ma jakieś pytania proszę pisać w tym temacie, jeśli będę w stanie to odpowiem/pomogę.

BTW w poprzednim poście napisałem, że system jest finalną wersją-błąd, jest to finalna lecz jeszcze testowa wersja, stąd mogą pojawiać się niedoskonałości z tym, że to mogą być drobne błędy, które nie ukrywając zawsze się pojawiają przy aktualizacji na kolejną wersje, więc osobiście nie widzę powodów do obaw.

Używam Oreo już kilka dni, problemów z systemem nie mam żadnych, wszystko działa stabilnie. W 7 pamiętam, że gdy udostępniałem internet czasami pomimo podłączonego urządzenia hotspot został wyłączony z informacją o niepodłączonych urządzeniach, pomimo widoczności urządzenia na liście i ciągłego korzystania z internetu, aktualnie tego problemu nie ma(ale może tylko ja tak miałem? - w każdym razie poprawione). Odnośnie baterii nie jest gorzej niż w 7, mogę powiedzieć, że chyba nawet troszkę lepiej, tak jak mówiłem używam telefonu w różny sposób, więc naprawdę ciężko ocenić. LTE. WiFi, nawigacja, aparat, BT(zestaw słuchawkowy), NFC, czujnik światła, itp itd działa.

Z nowości:

Problem z dostępem do partycji wbudowanej przeznaczonej na pliki użytkownika został wstępnie rozwiązany, już jest dostęp, potrzebna jest chińska wersja TWRP(spokojnie :D - posiada możliwość zmiany na angielski). Plik można znaleźć na xda, dla zainteresowanych klik (post nr 11 oraz 14). Instrukcja tam opisana działa, jednak wyświetla błąd, system zadziałał, ale wgrałem dla pewności po swojemu jeszcze raz(dlatego nie gwarantuje czy wpływa to na pracę systemu) ;) Jeśli ktoś byłby zainteresowany to opiszę w jaki sposób go wgrałem tak, aby instalator nie wyrzucił żadnego błędu.

Magisk V16 - instalacja przebiega bez problemu, root działa stabilnie, weryfikacja certyfikatu autentyczności(gry, aplikacje typu Snapchat itp) działa poprawnie, po ukryciu w aplikacji sterującej Magisk wybranej aplikacji nie ma problemu z autoryzacją i innymi zabezpieczeniami, które pojawiają się w przypadku nieprawidłowego certyfikatu.

V4A nadal nie działa, tak jak poprzednio jedynie Dolby z rosyjskiego forum dedykowane dla Honora.

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez MirtaX
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@MirtaX o, super, że coś napisałeś. A co nowego wnosi Oreo na Honor 8? Jakie nowe funkcje dodało od siebie Huawei? Pokażesz jakieś zrzuty z ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmaciejow

@MirtaX a bedziesz zmienial na ta wersje, ktora pojawila sie teraz "ofcijalnie" na honora, Czy pozostaniesz na tej "rosyjskiej"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pixi7

Ktoś jeszcze instalował Oreo? Jakieś opinie? Bo temat coś ucichł, a jednak dla wielu to ciekawy temat.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@MirtaX Jakieś kolejne opinie masz dla nas może?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

Dziś Honor 8 dostał oficjalną aktualizację do Oreo. Jak na razie pierwsza wersja i jest dobrze. Telefon chodzi szybko zresztą jak na Androidzie 7. Może animacje są płynniejsze, widziałem to po sklepie play podczas wysuwania bocznego menu. Teraz nie ma zacięć a w każdym telefonie mnie to trochę denerwowało.
    Przebudowane zostały ustawienia, trzeba się teraz trochę naszukać pewnych opcji ale jest to kwestia przyzwyczajenia. 
    Kolory kompletnie mi się nie podobają.
    Naprawiono błąd dialera, gdzie przy włączonej synchronizacji kontaktów google nie można było wyszukać kontaktów po nazwie.
    Nie sprawdziłem jeszcze opcji "w kieszeni" bo na Nougacie telefon po wyjęciu z kieszeni nie wyciszał dzwonka i grał na maksymalnym poziomie.
    Jedyny problem jaki znalazłem to wolno odblokowujący się telefon po tapnięciu palcem w czujnik. Tak jak na Nougacie trwało to nic to tutaj 1s może więcej. Dziwne.

Ogólnie aktualizacja na duży plus, miło że się doczekaliśmy.

Edytowane przez zakk87
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie do /ciach/ ta aktualizacja od momentu aktualizacji telefon sam sie zresetował 4 razy a minęło od tego czasu jakieś 2h. 
    Po prostu zresetował się przy normlanym użytkowaniu. 
    Pare razy wywaliło błąd z apk Facebook ...
    Chyba będzie trzeba zrobić czystą instalacje ... 

Edytowane przez Gwozdek
    Nie używamy wulgaryzmów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bbodex

Hard reset od razu po aktualizacji i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull
    1 godzinę temu, Shiliat napisał:

U mnie do /ciach/ ta aktualizacja od momentu aktualizacji telefon sam sie zresetował 4 razy a minęło od tego czasu jakieś 2h. 

mam to samo, niestety

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi