Skocz do zawartości
Jakub Rock

Moto Z2 Play - Powolne ładowanie baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Zaopatrzyłem się ostatnio w ten model i mam problem z ładowaniem tego telefonu, mianowicie używając oryginalnej ładowarki TurboPower ładuje w superslow tempie około 10% na godzinę? Zupełnie nie rozumię, wszędzie piszą, że ładowanie do 100% powinno trwać ok 1,30h. Nie mam jak wypróbować na innej bo to taka nietypowa typ C. Przy podłączeniu kabla do innej z xperii x (która dosyć szybko ładuje) sprawa wygląda tak samo.Na jednym z forum lenovo tez ludzie piszą o tym problemie ale do końca nie rozumiem. https://forums.lenovo.com/t5/Moto-Z-Play/Moto-Z2-Play-Slow-Charging-No-Turbo-Charging/m-p/4002745 Proszę ? o pomoc pozdrawiam :)

Edytowane przez Jakub Rock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś jest nie tak. U mnie nie ma takiego problemu zarówno na oryginalnej ładowarce jak i na aukey która dokupiłem do pracy. Najlepiej jak byś dotarł do ładowarki z turbo charge 3.0 i kabla USB typ c.

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy podłączeniu ładowarki(turbo charge) z moto z2 play do xperii x, ładuje szybko tak jak powinno. Zostaje problemem kabel albo telefon. Muszę jutro kupić inny kabel i sprawdzić. 

@andrus75ale przecież ta orginalna z pudełka to turbo charge 3.0 z kablem USB typ c. Straszny mam niesmak, że takie rzeczy dzieją się z nowym sprzętem, kupionym zaledwie tydzień temu

Ps. a czy u Ciebie przy zegarze na odblokowanym ekranie podczas ładowania pokazuje na baterii, że jest zasilana? U mnie nic takiego nie widzę. 

?

Edytowane przez Jakub Rock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    14 godzin temu, Jakub Rock napisał:

Ps. a czy u Ciebie przy zegarze na odblokowanym ekranie podczas ładowania pokazuje na baterii, że jest zasilana? U mnie nic takiego nie widzę. 

?

Chodzi o ten okrągły widget z zegarem, datą i  pogodą czy o górną belkę? Jak podepnę ładowarkę to na widgecie pojawia się informacja o ładowaniu tylko na parę sekund i znika, ale na ikonce baterii na belce jest cały czas symbol pioruna gdy się ładuje.

Na widgecie pojawia się napis "TurboPower connected" czy coś w tym stylu.

Edytowane przez meelten

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak pojawia się symbol turbo charge. O ładowarce pisałem po to żeby sprawdzić czy to ładowarka, kabel czy telefon a nie po to żeby namówić cię na zakup kolejnej

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Problem rozwiązany. Jak podejrzewam tkwił w kablu. Po podłączeniu nowego kabla wszystko działa jak należy, pokazuje na górnej belce ładowanie. Ładowanie teraz trwa 1,5h <ulga>

Zastanawiam sie czy można zareklamować sam kabel, bo najlepszy zawsze orginał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kabel to kabel, nie powinno być różnicy czy oryginał czy nie. Jakby wymienili sam kabel to spoko, ale jakbyś musiał oddawać wszystko łącznie z telefonem to imo nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi