Skocz do zawartości
endrju_pl

Niskie prędkości, oraz niestabilność wifi 2,4 GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadek jest nieco nietypowy. Do tej pory sobie nie zdawałem z tego sprawy, ale szukając informacji w internecie okazało się, że interferencje tych dwóch technologii są dość powszechne. Jest opcja, że to problem sprzętowy. Wątpliwości rozwiał by pewnie drugi, sprawnie działający S9+ obok mojego. To by dało jasną odpowiedź. 

Edytowane przez endrju_pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Remi_K

Fakt, tak by było najlepiej, żeby coś wykluczyć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok więc jak obiecałem zrobiłem testy.
    Powiem tak nigdy nie zwracałem na to uwagi. Bo fakt zawsze siedze na 5G i mam BT.

Ale do sedna:
    Łącze Vectra o max przepustowości 600/30
    Pacjent: S9+
    Serwer Cyber Grota, bo mają bardzo szybki serwer oddwaczy do testów

1. Test 1: Pasmo 2,4 włączony BT

Spoiler

Screenshot_20180814-192511_Speedtest.thumb.jpg.e6582a369b069021bb262dc15102c9ce.jpg

2. Pasmo 2,4 wyłączony BT - jak widać zdecydowanie szybciej

Spoiler

Screenshot_20180814-192536_Speedtest.thumb.jpg.d81d9c93ce501edeb18c150a991ed0c7.jpg

3. Pasmo 2,4 - włączony BT ponownie - wynik gorszy jak za pierwszym razem

Spoiler

Screenshot_20180814-192541_Speedtest.thumb.jpg.ddde9e62efe8d3d846ffd14a9d2d7145.jpg

4. Pasmo 5 - wyłączony BT

Spoiler

Screenshot_20180814-192546_Speedtest.thumb.jpg.a8ee0480f3fd0389c4ebc67b908a7812.jpg

5. Pasmo 5 - włączony BT

Spoiler

Screenshot_20180814-192551_Speedtest.thumb.jpg.6b9eb4df254d21822458e86bfd5d4a64.jpg

Jak widać na 5 - BT ma srednie znaczenie, bardziej przypuszczam iż różnica wynika bardziej z propagacji fal radiowych czy obiążenia sieci.
    Jednak w paśmie 2,4 widać zdecydowaną różnice

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Ci za chwilę poświęconą na testy. Niby sprawa jest logiczna i oczywista - skoro pracują w na tym samym paśmie to mogą wpływać na siebie, szczególnie jeżeli któreś jest intensywnie wykorzystywane w danym momencie. U mnie wyszło na to, ze aplikacja Amazfit Watch(od zegarka Amazfit Stratos) coś musiała bardzo intensywnie robić z bluetooth, skoro speedtest potrafił być nawet przerwany... Po odinstalowaniu wifi zaczęło działać lepiej, choć oczywiście nie tak dobrze jak z wyłączonym bt. Myślę, że problem jest powszechny, ale mało kto zwraca na to uwagę bo może być nie tak łatwo to wyłapać. Jeżeli z danego access pointa korzysta więcej osób to normalną sytuacją jest skakanie parametrów sieci dla pojedynczej osoby. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ginger

Interferencje BT / Wi-Fi 2.4 GHz istnieją w wielu sprzętach, szczególnie znane są przypadki kart sieciowych Marvell, które fatalnie radzą sobie z włączonym BT. Można poczytać sporo o Surface Pro, szczególnie starszych wersjach. Miałem SP1 i przy podłączonej myszce na BT prędkości Wi-Fi spadały mi do 20 mbps.

W SGS9+ nie zauważyłem żadnej różnicy, nawet z wyłączonym BT jest nieco niższy upload, ale to pewnie jakieś chwilowe zawahanie na sieci.

Bluetooth włączony, podłączony Gear S3

Spoiler

7rVOw5p.jpg

Bluetooth wyłączony:

Spoiler

iHEVIxs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi