Skocz do zawartości
panpiotrek

Gwarancja producenta - zapytania ogólne, problemy z gwarnacją, anulowanie - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wrócił mój telefon od chłopaków z CCS Piaseczno.

Serwisant uszkodził mi kartę pamięci. Dobrze, że pożyczyłem kartę 4GB od siostry i nie wysłałem swojej 16GB.

Gdyby nie to, że miałem nieoficjalny soft + root zgłaszałbym reklamację, a tak to im bardzo dziękuję :). Siostrze dam 15zł i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    XneoV

Witajcie. Jeśli temat jest dla was dosyć dziwny to się nie dziwię bo trudno było mi to sformułować to w kilku słowach. Sprawa wygląda tak.

Mam telefon z przedłużenia umowy w T-mobile. Chcę go sprzedać, ale czy po sprzedaży innej osobie ta gwarancja jeszcze będzie działać? W sensie że, no bo teoretycznie ten co kupi ode mnie ją ma, ale praktycznie nie ma, bo telefon jest tak jakby "zarejestrowany" na mnie, jako moja własność, no ja tak to rozumie. Czy po prostu to nie ma znaczenia starczy tylko paragon i karta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seba112

Dowód zakupu i podbity papierek od gwarancji i można ją realizować ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czy po sprzedaży innej osobie ta gwarancja jeszcze będzie działać?

Gwarancja działać nie będzie - co najwyżej będzie obowiązywać :)

W sensie że, no bo teoretycznie ten co kupi ode mnie ją ma, ale praktycznie nie ma, bo telefon jest tak jakby "zarejestrowany" na mnie, jako moja własność, no ja tak to rozumie.

To nie Ty masz gwarancję na telefon, tylko każdy, kto ma dowód zakupu + kartę gwarancyjną.

Czy po prostu to nie ma znaczenia starczy tylko paragon i karta?

Dokładnie. Wystarczy paragon i karta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie na tym opiera się 80% handlu telefonami na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dolne

Panowie, jak Samsung respektuje sam dowód zakupu w postaci paragonu i faktury?

Zakupiłem telefon który dostałem właśnie z w/w dokumentami, kupiony w Euro Agd, do tego faktura jest imienna na kogoś innego.

Co z brakiem karty gwarancyjnej?

Wiem, że podbiją mi kartę, tylko jej nie mam, karty są uniwersalne? Czyli wystarczy kupić samą kartę wrazie czego i ją podbić w sklepie?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Turson

Także mam zapytanie dotyczące gwarancji.

Mam jedynie karteczkę Samsungowską "WARRANTY CARD" z wpisanym modelem telefonu, numerem IMEI, datą zakupu i pieczątką sklepu wraz z podpisem sprzedawcy. Telefon zakupiony w komisie jako nówka sztuka. Jaki to rodzaj gwarancji: serwisowa czy producenta? I czy jako sama ta karta gwarancyjna jest to ważne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Generalnie gwarancja jest ZAWSZE ważna z dowodem zakupu. Sama karta gwarancyjna.../CIACH/

Edytowane przez GeoHot
    forum nie pomaga w takich kwestiach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja wysylalem jakis czas temu tel na gwarancje, to nawet nie pytal sie mnie o dowod zakupu, tylko karta gwarancyjna panu wystarczyla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zimnyz

w t-mobile jest tak ,że nawet nie jest potrzebna podbita gwarancja (przy internetowym przedłużeniu umowy ,dostając zafoliowany telefon to jest nie realne) wystarczy sam dowód zakupu - paragon ,faktura i nie istotne kto oddaje telefon na gwarancje ,ważne aby miał papier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi