Skocz do zawartości
panpiotrek

Gwarancja producenta - zapytania ogólne, problemy z gwarnacją, anulowanie - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem to co wiem. Są rozpatrywane dwa rodzaje gwarancji:

- Gwarancja operatora

- Gwarancja producenta (motoroli)

Jeżeli chcesz oddać telefon np. w sieci Plus (ja tak miałem) to musiałem mieć dowód zakupu/fakturę i oni to zostawiali dla siebie a telefon wysyłali z gwarancją producenta /pudełkową/

Natomiast jeżeli nie posiadasz odpowiedniego papierku od operatora a masz tylko gwa. producenta to trzeba sie wybrać do jakiegoś punktu Motoroli lub droga pocztową.

Można by spróbować w salonie ale z tego co wiem zawsze trzeba mieć dowod zakupu u danego operatora bo przecież nie brali by wszystkiego.

Tak było u mnie i słyszałem też że u innych. Na twoim miejscu zadzwonił bym do sprzedawcy i zapytał sie o dowód zakupu w T-mobile i brałby to bo aukcja meggggaaa!

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrbig

Dzięki za info, czyli do gwarancji producenta wystarczy paragon od sprzedawcy z aukcji- to mi wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nevii

A ja się tak pod temat podepnę, czym różni się faktura VAT pochodząca z komisu sprzedającego telefon od zwykłego dowodu zakupu od osoby prywatnej? Czy z taką fakturą nie będę miał problemów z gwarancją?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dypek

Dowód zakupu od komisu nie jest nic wart jesli chodzi o gwarancje. Najczesciej to faktura vat marża jakim prawem sklep/komis ktory nie jest dystrybutorem moze wystawic dowod zakupu do gwrancnji. Jesli telefon był brany od operatora to tylko operatar badz jego partnerzy mogą wystawić dowód zakupu do gwarancji jesli nie ma tego dowodu to kazdy nastepny z innej firmy nie bedacej partnerem operatora jest niewazny. Tak wiec jesli gwarancja to tylko FV 23% od sprzedawcy telefonu z pierwszej reki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eNse

@up

Jeśli tylko masz dowód zakupu w postaci paragonu/fvat to nie będziesz miał żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raus

Podepnę się pod temat ponieważ mam podobny problem.

Chcę kupić SGS3 i odebrać osobiście z tej aukcji: RATY DWA KOLORY SAMSUNG GALAXY S3 S III (2676171716) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Byłem u nich i sie pytałem jak to wygląda i telefony są od Polskich operatorów i są zaplombowane.

Podczas zakupu otwierają i podbijają gwarancje oraz wystawiają paragon.

Czy tw razie wysyłki telefonu do serwisu Samsunga taka gwarancja jest ważna?

---------- Post dołączono o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Podepnę się pod temat ponieważ mam podobny problem.

Chcę kupić SGS3 i odebrać osobiście z tej aukcji: RATY DWA KOLORY SAMSUNG GALAXY S3 S III (2676171716) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Byłem u nich i sie pytałem jak to wygląda i telefony są od Polskich operatorów i są zaplombowane.

Podczas zakupu otwierają i podbijają gwarancje oraz wystawiają paragon.

Czy tw razie wysyłki telefonu do serwisu Samsunga taka gwarancja jest ważna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, do uznania gwarancji przez sony niezbędna jest karta gwarancyjna z pieczatka sprzedawcy oraz dowod zakupu (paragon, faktura, umowa). Natomiast samsung uznaje sam dowod zakupu jesli jest na nim numer imei lub jesli numeru imei nie ma na dowodzie zakupu wtedy także niezbedna jest karta gwarancyjna z pieczatka sprzedawcy.

sory za brak polskich znakow.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    foxpl1

no ale chyba chodzi o to ze telefon pochodzi z jakiejs sieci (byc moze jest z brandem) a paragon i gwarancje wystawia inna firma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dypek

Taka gwarancja jest nie wazna - w tym wypadku gwaracnje moze wystawic salon/partner operatora. Do gwarancji na pewno musi być pełna FV23% jesli dają FVM to na pewno nie ma gwarancji. Gwarancja jest wazna jak dowod zakupu jest wystawiany po zakupie z pierwszej reki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, ważny jest oryginalny dowód zakupu wystawiony przy pierwszej sprzedaży. Jednak jeśli inna firma wystawi paragon i podbije kartę gwarancyjną i będzie to paragon fiskalny, a telefon nie był wcześniej naprawiany wtedy gwarancja będzie uznana. Oczywiście w przypadku samsunga :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi