Skocz do zawartości
niedzwiedz295

Root - co się z tym wiąże? pytania...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem świadomie, nie zakładając rotowania, bo to nie wymóg, aby telefon był świetny w swojej cenie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    facet_

Zgadzam się z Tobą ale z rotem daje więcej szczęścia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    schreder
    W dniu 7.01.2019 o 19:15, facet_ napisał:

Bo takie rzeczy ktoś kto świadomie kupuje OP6 robi zaraz po wyjęciu z pudełka.

Kilka lat temu jak miałem Nexusa 5 też tak pisałem i się dziwiłem jak można nie rootować telefonu. Teraz mniej więcej zacytuję to co mi odpowiedział ktoś i dziś uważam za 100% rację - "Po co grzebać w systemie skoro ten oryginalny działa bez żadnych zarzutów? Telefon ma działać bezproblemowo i stabilnie i taki jest soft od producenta". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meilbox

Owszem, aczkolwiek w moim wypadku root służy poszerzeniu możliwości posiadanego urządzenia lub ewentualnym testom alternatywnego oprogramowania . Codzienny soft to stock plus kilka modułów magsik .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    schreder

@meilbox I dlatego właśnie wybrałeś dobry telefon do takich celów ;) Ja już się wyleczyłem z tym modułów, modów itp. ale nie mówię, że inni mają nie korzystać. Sam bym sobie z chęcią protestował jakiego AOSPA dla OP6, ale nie ma i nie chce dla parodniowych testów odblokowywać bootloadera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy
    Napisano (edytowane)

@schreder

Pod Treble masz AOSP 8.1 i 9.0 kompilowane przez Phh.

Używam na Mi Padzie 4 i sprawuje się zacnie.

Chodź IMO lepszym wyborem jest OOS z wrzuconym skryptem Extreme do deblotowania OOS, który wywala diagno-telemetro-syf od Oneplusa i zbędne pierdołki

od Goo. Sam skrypt można dostosować do potrzeb, bo jest parę interesujących rzeczy w OOS, których nie ma w AOSP.

Edytowane przez Roy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    facet_
    Kilka lat temu jak miałem Nexusa 5 też tak pisałem i się dziwiłem jak można nie rootować telefonu. Teraz mniej więcej zacytuję to co mi odpowiedział ktoś i dziś uważam za 100% rację - "Po co grzebać w systemie skoro ten oryginalny działa bez żadnych zarzutów? Telefon ma działać bezproblemowo i stabilnie i taki jest soft od producenta". 
    Mam root bo używam automagica i secure setting , uzywam programy do automatyzacji , używam adblocka a nie wynalazku który obciąża strasznie system i baterie. Używam xposed i gravitybox. Zmiana romow mnie nie interesuje bo testując więcej z tym problemów niż korzyści. Każdy telefon ma nie do końca dopracowany system i trzeba go poprawiać . Root pozwala przekraczać granice i modyfikować jak chcesz .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    schreder
    Napisano (edytowane)

@facet_ ale nie ma takiego obowiązku. Chyba, że jednak go nabyłem nie świadomie.

Edytowane przez schreder

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    facet_

Alez oczywiście że nie ma takiego obowiązku. Ja poprostu lubię usprawniac sobie życie i stąd wymóg posiadania root. Tu poprostu nie traci się gwarancji i stąd aż zal nie skorzystać .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alez oczywiście że nie ma takiego obowiązku. Ja poprostu lubię usprawniac sobie życie i stąd wymóg posiadania root. Tu poprostu nie traci się gwarancji i stąd aż zal nie skorzystać . 

A w jaki sposób już ułatwiłeś sobie życie? Pytam bo sam od 3 dni mam op 6 I może zainteresowałbym się tematem dogłębnie  

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi