Skocz do zawartości
chmielub3

Telefon wpadł w bootloop po odłączeniu od ładowarki - nie jest wykrywany przez PC/ODIN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
    Posiadam Galaxy s8 sm-g950f. Gdy odłączyłem go od ładowarki zaczął sam się restartować aż się bateria wyczerpała. Podładowałem go znowu, ale nie mogę go wyłączyć. 
    Czytałem, że to dość popularny problem i wystarczy wejść do menu androida przez przyciśnięcie vol. up + bix + power i usunąć cache. Niestety po tej kombinacji pokazuje się niebieskie tło z androidem, ale znika po ułamku sekundy i telefon się restartuje i restartuje... 
    Próbowałem uruchomić odina, lecz żaden komputer nie czyta telefonu (nie rozpoznano urządzenia). Instalacja sterowników usb ze strony samsunga nie pomaga. Usunięcie starych sterowników i instalacja nowych też nie. Telefon tylko się ładuje. (mam oryginalny kabel)
    Jedyna opcja, która działa to wejście w tryb Download (vol down + bix + power). Jeszcze od czasu do czasu po wyjściu z trybu download pokazuje się android na niebieskim tle i komunikat: "trwa instalacja aktualizacji", zazwyczaj znika po ok. 30s , jednak raz wyskoczył żółty znak z wykrzyknikiem i napis "Błąd". Próbowałem przed wejściem w tryb download zobaczyć imei, ale obojętnie co kliknę to i tak wchodzi w tryb download.
    Nie mam pomysłu co zrobić. Może to jakiś uszkodzenie mechaniczne.
    Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez RealEcho
    poprawiam tytuł wątku na bardziej precyzyjny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ss89

@chmielub3 Wejdź jeszcze raz up bix power tylko zrób factory reset, wszystko stracisz ale telefon powinien działać, jeśli to nie pomoże to serwis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mogę nic tam ustawić. Telefon się restartuje po ułamku sekundy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ss89

@chmielub3 Sory źle doczytałem,  spróbuj trzymać wciśnięte klawisze dłużej aż do momentu wyświetlenia niebieskiego ekranu wtedy dopiero puść

Edytowane przez ss89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Factory reset zrobiony, ale dalej się resetuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ss89

Wejdź w tryb download tj vol down bix power dalej continue podepnij telefon odin powinien zobaczyć tel i wgraj soft od nowa 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odin nie widzi telefonu. Żaden Pc go nie widzi, a mam 4 (2x win7 i 2x win10)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ss89

Nie widzi nawet po wejściu w tryb download i wciśnięciu continue? Jeżeli tak to wygląda na jakąś awarię sprzętową. Może ktoś miał coś podobnego? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest komunikat, że nie rozpoznano urządzenia USB i sterowniki nie pomagają, nawet wgranie ręczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi