Skocz do zawartości
balwanekbuli

Ogólne zapytania serwisowe - uszkodzenia mechaniczne, inne awarie

Rekomendowane odpowiedzi

rahu

W jakim sensie uszkodzone? Bo jeśli nie widzisz uszkodzenia gołym okiem, to najprawdopodobniej zrobiły się zimne luty między gniazdem a płytą. Wystarczy żebyś przejechał z fluxem styki lutownicą.

A co do przelutowania gniazda to bez preheatera (podgrzanie równomiernie całej płyty np. do 100 stopni), który zniweluje pojemność cieplną, tego nie zrobisz. Gniazdo można rozgrzać nawet do bardzo wysokich temperatur, ale warunkiem jest nie przekraczanie określonego przyrostu temperatury w czasie (ja mam ustawione ok 3 stopnie/sekundę i przy 240 gniazdo już pływa). Jak nie podgrzejesz płyty odpowiednio, to możesz od góry grzać hotem nawet i 400 stopniami, ale zanim upłynnisz cynę trzymającą gniazdo, to wypłynie Ci z niego plastik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz akurat to nie moja sprawa tylko znajomego. :). Mówiłem mu aby szedł do nich ale wolał wyłożyć 200 pare złotych na kolejny wyświetlacz z dotykiem-który mu osobiście wymieniłem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytaj w konkretnych serwisach i nie zapomnij podac modelu. Nie kazdy telefon obsluguje JTAGa, czesc ma ta funkcje wylaczona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Zepsuł mi się mój iphone. Nie chce się wgl włączyć. Być może jest to wina baterii. Wiecie ile może kosztować naprawa iphone 6? W serwisie, w którym wiele razy naprawialem moje telefony znalazłem cennik http://www.i-heaven.pl/cennik-naprawy-apple-iphone-katowice/ Naprawa baterii u nich niby 180 zł. Zawsze byłem z nich zadowolony. Myslicie ze ceny mają dobre?

Edytowane przez spec-naz1
    Tematy zostały połączone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

@Marko8332 Przecież to wróżenie z fusów;)

To tak jakby przy awarii auta, które nie zapala zapytać się ile będzie kosztować naprawa. Nie wiadomo co jest uszkodzone i gdzie leży problem więc o wycenie można zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi