Skocz do zawartości
jacgues

Ogólne zapytania serwisowe - uszkodzenia mechaniczne, inne awarie

Rekomendowane odpowiedzi

Vane

Witam. Posiadam telefon DualSim z dwoma wejściami na karty SIM i MICROSIM. Mój młodszy brat przez przypadek pomylił wejścia i wcisnął kartę MICROSIM do wejścia na kartę SIM. Karta jest wciśnięta głęboko i nie da się jej wyciągnąć. Chciałbym zapytać jaki byłby koszt wyciągniecia karty ze slotu SIM w serwisie. Miał ktoś coś podobnego i orientuje się ile taka naprawa mogłaby kosztować?

Z góry dzięki za odpowiedzi  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Szukaj w lokalnych serwisach GSM. Wysyłanie przez internet to dodatkowe koszty za transport.

Ile kosztowałaby naprawa? Nie jestem serwisantem ale z pewnością zależy od telefonu. W jednych wystarczy użycie malutkiej pensety, i takie już naprawiałem:)  W innych trzeba rozkręcać pół telefonu a jeżeli jest nierozkręcalny to już robi się grubsza finansowo sprawa.

Przy najtańszej opcji to pewnie kilkadziesiąt (20-50) zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam posiadam telefon Coolpad 8297w F1 i na wyświetlaczu pojawiły się żółte przebarwienia (lewy górny róg) prawdopodobnie powstałe w wyniku wysokiej temperatury. Trochę poczytałem i znalazłem informacje, że to może być wina kleju. I tu pojawia się moje pytanie. Konieczna jest wymiana całego wyświetlacza czy tylko kleju ? I jaki koszt ewentualnej naprawy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    benobi

Dzień dobry,
    Poszukuję kogoś, kto naprawiłby telefon (ZTE v967s MT6589), do którego nie mogę wgrać firmware'u.
    Prawdopodobnie coś z pamięcią EMMC. Cały czas jest czarny ekran.
    FlashTool wykrywa urządzenie, przez chwilę idzie wgrywanie ROM'u.
    Następnie wyrzuca komunikat: "BROM ERROR: S_DL_PMT_ERR_NO_SPACE (5069)".
    Próbowałem wgrać kilka ROM'ów, ale nic z tego.
    Może są inne sposoby na naprawę, może konieczna będzie wymiana EMMC.
    Bardzo proszę o informacje.
    Pozdrawiam,
    Benobi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skąd jesteś ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.  W czerwcu 2016 r. córka znajomego przyszła do mnie z zepsutym Iphone 5C. Telefon martwy brak reakcji na ładowarkę. Nie przyjąłem telefonu do naprawy. Pojechała do Tarnowa (małopolska) servis Panorama GSM. Telefon naprawili .Koszt ponad 400zł . W ciemno wymienili baterię i wyświetlacz wraz z dotykiem. Już w listopadzie na wyświetlaczu wyszedł pionowy pasek i rozmywał się obraz , więc znajomy z córką wparowali do nie i pytają co to może być? Mówię ,że do wymiany wyświetlacz .Córka mówi ,że chyba wymieniali go w Tarnowie.No jedz i zapytaj czy jest jeszcze gwarancja. Pojechała tam sprawdzili w kajecie - my nie wymienialiśmy pani wyświetlacza . No cóż. Dziewczyna z ojcem znowu są u mnie . Ok zamówię dotyk z wyświetlaczem . Zamówiłem rozkręcam telefon iiiiiii !!!!!!!! na wyświetlaczu naklejka -Panorama GSM 20 czerwiec 2016 r taka sama naklejka na baterii.Brawo panowie z panoramy. Nie potraficie zdiagnozować usterki, wymieniacie części w ciemno ,nie oddajecie starych wymienionych częście klientowi. Liczy się tylko zarobek na najwnym kliencie. Skoro nie wymienialiście LCD ? To co zrobiliście ,że koszt wyszedł ponad 400zł. Bateria tyle nie kosztuje. Nie polecam takich fachowców. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krychu3

@nowy-w-gsm musisz ich atakować wszelkimi sposobami jak masz paragon to rzecznik praw konsumenta itp znając życie wrzucili ci do telefonu jakiś chińskie badziewia wyświetlacz i baterię... Gwarantuje ci że jak dobrze postraszysz lub będziesz działał w tym kierunku jeszcze ci wymienią wszystko zepsute za free na oryginałach i wszystko im się przypomni(oczywiście jeśli nie zniszczyłeś ich plomb).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, 

Zacznę od tego że mam 2 takie same telefony jeden nie działa a drugi ma uszkodzone gniazdo od ekranu takie jak na dole,  czy mogę z tego nie działającego przełożyć gniazdo do drugiego? 

IMG_20161217_132254.JPG

Edytowane przez 386352_1471560181

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teoretycznie tak, tylko potrzebna do tego jest stacja lutownicza oraz trochę umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przełożyć możesz i nawet z wlutowaniem nie będzie problemu, najgorzej jest wylutować złącze nie uszkadzając go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi