Skocz do zawartości
jacgues

Ogólne zapytania serwisowe - uszkodzenia mechaniczne, inne awarie

Rekomendowane odpowiedzi

rahu

W jakim sensie uszkodzone? Bo jeśli nie widzisz uszkodzenia gołym okiem, to najprawdopodobniej zrobiły się zimne luty między gniazdem a płytą. Wystarczy żebyś przejechał z fluxem styki lutownicą.

A co do przelutowania gniazda to bez preheatera (podgrzanie równomiernie całej płyty np. do 100 stopni), który zniweluje pojemność cieplną, tego nie zrobisz. Gniazdo można rozgrzać nawet do bardzo wysokich temperatur, ale warunkiem jest nie przekraczanie określonego przyrostu temperatury w czasie (ja mam ustawione ok 3 stopnie/sekundę i przy 240 gniazdo już pływa). Jak nie podgrzejesz płyty odpowiednio, to możesz od góry grzać hotem nawet i 400 stopniami, ale zanim upłynnisz cynę trzymającą gniazdo, to wypłynie Ci z niego plastik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz akurat to nie moja sprawa tylko znajomego. :). Mówiłem mu aby szedł do nich ale wolał wyłożyć 200 pare złotych na kolejny wyświetlacz z dotykiem-który mu osobiście wymieniłem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naprawa bootloader - Jtag

Jaka jest cena wykonania takiej naprawy w serwisie? 

Edytowane przez balwanekbuli
    treść do połączenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytaj w konkretnych serwisach i nie zapomnij podac modelu. Nie kazdy telefon obsluguje JTAGa, czesc ma ta funkcje wylaczona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Zepsuł mi się mój iphone. Nie chce się wgl włączyć. Być może jest to wina baterii. Wiecie ile może kosztować naprawa iphone 6? W serwisie, w którym wiele razy naprawialem moje telefony znalazłem cennik http://www.i-heaven.pl/cennik-naprawy-apple-iphone-katowice/ Naprawa baterii u nich niby 180 zł. Zawsze byłem z nich zadowolony. Myslicie ze ceny mają dobre?

Edytowane przez spec-naz1
    Tematy zostały połączone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

@Marko8332 Przecież to wróżenie z fusów;)

To tak jakby przy awarii auta, które nie zapala zapytać się ile będzie kosztować naprawa. Nie wiadomo co jest uszkodzone i gdzie leży problem więc o wycenie można zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakieś 3 lata temu dostałam telefon, którego nigdy nie używałam i tak sobie leżał cały czas w pudełku. Dziś chciałam go włączyć i zobaczyć, jak sie go obsługuje, bo teściowa wykończyła swój telefon i zaproponowałam, żeby nie wydawała ponad 2 tyś na nowy, bo i tak potrzebuje go jedynie do dzwonienia, a mi ten leżał i nigdy go nie potrzebowałam. Niestety coś z tym telefonem jest nie tak.

Po czasie używania ( jak zostawiłam tylko odblokowany i nic na nim nie robiłam dzieje sie tak samo) ekran zaczyna migac, skakac? i pojawia sie coraz więcej kolorowych pasków w różnych miejscach...

Coś jest zepsute, czy to przez to, że nigdy nie był używany i tak długo leżał? Ile mogłaby wynieść naprawa tego?

Dodaje fotki, jak to wygląda.

Snapchat-972948396.jpg

Snapchat-466062773.jpg

Snapchat-821178944.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    glebor
    Napisano (edytowane)

Witam. Szukam kogoś kto zajmie się moim telefonem. Podłączyłem go do ładowarki po kilku minutach ładowarka wybuchła, na końcówce USB było 50V zmierzone miernikiem napięcie stałe.
    Od tego czasu telefon się nie ładuje, ale działa normalnie jak baterię naładuje zewnętrznie. Jakiś serwis coś tam dłubał w nim chcieli wymienić gniazdo ale efektu nie było, być może źle wymienili.

Czy jest ktoś w polsce, kto mi pomoże, bo trochę szkoda tego telefonu sprzedać na graty lubiłem go trochę... W obecnej chwili używam galaxy note 3 ale gdyby ten ożywić, byłoby fajnie ;)
    Co prawda bateria już ledwo działa, zgubiłem rysik, ale za jakieś rozsądne pieniądze bym go ożywił jeszcze na pół roku...

Kontakt do mnie:(ciach)
    mail: (ciach)

Może ma ktoś na serwisie taki z uszkodzonym wyświetlaczem i przełożyłby mi bebechy... Wersja N910C z exynosem

Edytowane przez balwanekbuli
    Usunięte dane prywatne. Każdy może Ci napisać na PW albo odpowiedzieć w wątku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam. Mam pytanie tego typu że W moim telefonie LG X Power dzieje się coś takiego że wyświetlacz mruga tak że nie da się na nim cokolwiek robić , mianowicie jeśli go włożę do zamrażalnika na jakieś 10 , 15 minut i go wyjmę działa normalnie do czasu za nim ponownie zaczyna mrugać co następuje tak po upływie 10 minut. Czy ktoś może mi napisać w czym jest problem? , Czy da się go naprawić? Jaki koszt ? I czy warto ?

Edytowane przez spec-naz1
    Tematy zostały połączone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4GSM
    W dniu 29.05.2019 o 22:44, kruper81 napisał:

Witam. Mam pytanie tego typu że W moim telefonie LG X Power dzieje się coś takiego że wyświetlacz mruga tak że nie da się na nim cokolwiek robić , mianowicie jeśli go włożę do zamrażalnika na jakieś 10 , 15 minut i go wyjmę działa normalnie do czasu za nim ponownie zaczyna mrugać co następuje tak po upływie 10 minut. Czy ktoś może mi napisać w czym jest problem? , Czy da się go naprawić? Jaki koszt ? I czy warto ?

Witam

Są dwie Możliwości:

1. Uszkodzony wyświetlacz i po rozgrzaniu świruje.

2. Możliwość to uszkodzony układ graficzny na płycie głównej jedno i drugie objawy ma podobne.

Najprościej było by podmienić na trochę wyświetlacz i zobaczyć czy dzieje się tak samo na innym LCD jeżeli przypadłość się powtarza to uszk. płyta jeżeli jest poprawa to LCD do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi