Skocz do zawartości
Kejsi

1,5 metra pod wodą - objawy zalania - Co zrobić? Serwis? Gwarancja? Guard?

Rekomendowane odpowiedzi

Kejsi

Co jest przyczyną wiem I nikt musi mi tłumaczyć, telefon zanurkował na 1,5 metra głębokości I jakiś czas po tym zobaczyłem zaparowane obiektywy czy oprócz wyjecia tacki mogę coś zrobić? Samsung guard mam zarejestrowany, może serwis lub coś na tym stylu , wszystko oprócz tego działa normalnie.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez balwanekbuli
Poprawiłem temat. Proszę lepiej opisywać tematy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oficjalny serwis zapewne odrzuci gwarancję lub zaproponuje płatną naprawę.

Jedyne co przychodzi mi do głowy, to wsadzić telefon do ryżu. Może wyciągnie wilgoć i nic nie będzie sie psuć w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pagolik

@Up suszenie telefonu w ryzu to jedna z najwiekszych bujd, jakie powtarza się na forach. Ryz może i wciąga wilgot, ale nie z zakamarków telefonu.

Jedynym sensownym rozwiązaniem w domu jest włożenie telefonu w sporą ilość silica-gelu. Są to kuleczki, które znajdziemy np. w pudełku z butami zamkniętę w mała torebkę. Jest to żel krzemionkowy, który charakteryzuje sie ogromną powierzchnia chłonną wody/wilgoci. Potrzebowałbyś tylko do tego sloik pelen tych kuleczek, wrzucasz do sloika pełnego żelu krzemionkowego telefon na noc i to co sie uda wchlonac, zel wchlonie.

Prócz tego zostaje jeszcze wanna ultradzwiekowa w serwisach, ktore wymyje wilgoc z każdego zakamarka telefonu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kejsi

A więc tak ryż wyruszył telefon wszystko okej, na pasku wilgoci jest różowy krzyżyk.
Z ciekawości zanurzyelm go w wodzie i nad glosnikiem w szczelinie ekranu zebrał się pęcherzyk powietrza. Telefon idzie do serwisu z tytułu nieszczelności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Remi_K

Daj znać co serwis zrobi, jestem bardzo ciekawy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@Up suszenie telefonu w ryzu to jedna z najwiekszych bujd, jakie powtarza się na forach. Ryz może i wciąga wilgot, ale nie z zakamarków telefonu.
Jedynym sensownym rozwiązaniem w domu jest włożenie telefonu w sporą ilość silica-gelu. Są to kuleczki, które znajdziemy np. w pudełku z butami zamkniętę w mała torebkę. Jest to żel krzemionkowy, który charakteryzuje sie ogromną powierzchnia chłonną wody/wilgoci. Potrzebowałbyś tylko do tego sloik pelen tych kuleczek, wrzucasz do sloika pełnego żelu krzemionkowego telefon na noc i to co sie uda wchlonac, zel wchlonie.
Prócz tego zostaje jeszcze wanna ultradzwiekowa w serwisach, ktore wymyje wilgoc z każdego zakamarka telefonu.
Piszesz, że ryż jest zły, jednocześnie polecasz kuleczki, które działają na tej samej zasadzie. Interesujące :)
  • Piwko! 1
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pagolik

@adrian_pt sprawdz jaka powierzchnie chlonna wilgoci ma zel krzemionkowy, a jaka ryz. Gdyby ryz byl chociaz w 1/4 tak tak doskonale chlonny jak zel krzemionkowy, to w przemysle korzystaliby z ryzu, nie z krzemionki :)

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kejsi

Skąd niby na szybko wziąć żel krzemionkowy? Ryż jest pod ręką I lepsze to niż nic.
W sobotę w Wawie jestem umówiony na test szczelności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówimy o śladach wilgoci w telefonie a nie o wyciągnięciu z niego szklanki wody :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kejsi

Telefon wrócił z serwisu karta naprawy jest pusta chyba nic nie zrobili

Edition: oczywiście oprócz zgrania systemu od nowa, niestety to nie pomogło na szczelność

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi