Skocz do zawartości
Kejsi

1,5 metra pod wodą - objawy zalania - Co zrobić? Serwis? Gwarancja? Guard?

Rekomendowane odpowiedzi

jeronimo

@Kejsi

Z tego co pamietam to wodoszczelnośc telefonu ma polegać na tym, aby nie było mozliwosci zalania go podczas rozmowy przy opadach deszczu czy coś w podobie, a ty traktujesz telefon jak miałbys mieć łódź podwodną i teraz zastanawiasz sie nad wodoszczelnoscia. 

Wodoszczelnośc Samsungów nie polega na tym aby sie z nim kapać, pływac i w dodatku na głębokosciach. pokażcie mi choć jedna reklamę Samsunga s9 czy nawet s8 gdzie jest pokazane że ktoś robi zdjecia lub pływa z nim w wodzie. Każda reklama dotyczaca wodoszczelnosci to albo zachlapanie lub krople deszczu. Nie rozumiem wogole czego chcecie sie spodziewać po tym, że telefon ma byc wodoszczelny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kejsi
    2 godziny temu, jeronimo napisał:
    [mention=228454]Kejsi[/mention]

Z tego co pamietam to wodoszczelnośc telefonu ma polegać na tym, aby nie było mozliwosci zalania go podczas rozmowy przy opadach deszczu czy coś w podobie, a ty traktujesz telefon jak miałbys mieć łódź podwodną i teraz zastanawiasz sie nad wodoszczelnoscia. 

Wodoszczelnośc Samsungów nie polega na tym aby sie z nim kapać, pływac i w dodatku na głębokosciach. pokażcie mi choć jedna reklamę Samsunga s9 czy nawet s8 gdzie jest pokazane że ktoś robi zdjecia lub pływa z nim w wodzie. Każda reklama dotyczaca wodoszczelnosci to albo zachlapanie lub krople deszczu. Nie rozumiem wogole czego chcecie sie spodziewać po tym, że telefon ma byc wodoszczelny.

Jeśli jesteś świadom tego że s9+ ma certyfikat IP68 I co należy spełnić żeby takowy uzyskać to proszę nie >ciach< głupot o reklamach xd

Ostatniej odpowiedzi w serwisie kiedy oddałem telefon wspominałem o tym że jest para wodna pod aparatem i żeby wykonali test szczelności, takowego nie zrobili A gdy wspomniałem o czujniku wilgoci pod tacka serwisant uznał że wszystko jest okej z nim. I na miłość boską jaka rdza po ryżu? Z kim ja wgl dyskutuje, przecież od zawsze wiadomo że korozja metali następuje poprzez zasypane ryżem i zmniejszenia względnej wilgotności powietrza

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Jeszcze zdanie o certyfikacie IP68 telefon musi Ale to bezwzględnie wytrzymać pół godziny pod wodą na głębokości 1,5 metra inaczej nie otrzyma certyfikatu.

Edytowane przez jeronimo
    troszke grzeczniej w wypowiedziach.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, Kejsi napisał:

Jeszcze zdanie o certyfikacie IP68 telefon musi Ale to bezwzględnie wytrzymać pół godziny pod wodą na głębokości 1,5 metra inaczej nie otrzyma certyfikatu.

Owszem egzemplarz który poddawany jest testom , a nie z seryjnej produkcji wtedy jest tak 

5 godzin temu, jeronimo napisał:

Wodoszczelnośc Samsungów nie polega na tym aby sie z nim kapać, pływac i w dodatku na głębokosciach. pokażcie mi choć jedna reklamę Samsunga s9 czy nawet s8 gdzie jest pokazane że ktoś robi zdjecia lub pływa z nim w wodzie. Każda reklama dotyczaca wodoszczelnosci to albo zachlapanie lub krople deszczu.

Nigdzie nie jest napisane że telefon można użytkować pod wodą 

Edytowane przez Gość
    literówki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo
    27 minut temu, Kejsi napisał:

Tak zgadza sie tylko myslisz że wszystkie są sprawdzane w fabryce. Daje głowę żę to sprawdzanie wyrywkowe.

Póxniej jak jest problem z wodoszczelnoscią to serwis odpowiada, żę tacka była uszkodzona, albo wejscie USB^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    forumen
    1 minutę temu, camdell napisał:

Nigdzie nie jest napisane że telfon można użytkować pod wodą 

I tego trzeba się trzymać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk
    2 godziny temu, camdell napisał:

Nigdzie nie jest napisane że telfon można użytkować pod wodą 

No co nieco jest napisane... i to w instrukcji obsługi Samsunga Galaxy S9 i S0+, dokładnie na stronie 5, pierwszy podpunkt, który mówi o nie zanurzaniu na głębokości powyżej 1,5 m i ponad 30 min....:

Cytat

Utrzymanie wodo- i pyłoszczelności.

Twoje urządzenie jest wodo- i pyłoszczelne. Aby utrzymać wodo- i pyłoszczelność swojego urządzenia, dokładnie przestrzegaj podanych niżej wskazówek. W przeciwnym razie może dojść do jego uszkodzenia.

• Nie należy zanurzać urządzenia w wodzie słodkiej na głębokość większą niż 1,5 m ani utrzymywać go w zanurzeniu przez ponad 30 minut. Jeśli zanurzysz urządzenie w dowolnej cieczy niebędącej wodą słodką np. w wodzie słonej, jonizowanej lub w napoju alkoholowym,szybciej dostanie się do urządzenia.

• Nie należy wystawiać urządzenia na działanie wody poruszającej się z dużą siłą.

• W wypadku kontaktu urządzenia z wodą słodką należy dokładnie wytrzeć je czystą miękką szmatką. W razie kontaktu urządzenia z inną cieczą, na przykład wodą morską, wodą jonizowaną lub napojem alkoholowym, należy spłukać je wodą słodką, po czym dokładnie wytrzeć czystą, miękką szmatką. Nieprzestrzeganie tych instrukcji może negatywnie wpłynąć na działanie lubwygląd urządzenia.

• Jeśli urządzenie było zanurzone w wodzie lub mikrofon albo głośnik są mokre, podczas rozmowy dźwięk może być niewyraźny. Po wytarciu urządzenia suchą szmatką przed użyciemwysusz je dokładnie.

• Ekran dotykowy i inne funkcje mogą nie działać prawidłowo, jeśli urządzenie jest używane w wodzie.

• Jeśli urządzenie zostanie upuszczone lub uderzone, urządzenie może utracić funkcje wodoszczelności i pyłoszczelności.

• Na podstawie prób przeprowadzonych w kontrolowanym środowisku potwierdzono

certyfikatem, że to urządzenie jest wodoszczelne i pyłoszczelne w określonych warunkach (spełnia wymogi klasyfikacji IP68 zgodnie z międzynarodową normą IEC 60529 — Stopnie ochrony zapewniane przez obudowy [Kod IP]; warunki próby: 15–35°C, 86–106 kPa, woda słodka, 1,5 metra, 30 minut). Pomimo tej klasyfikacji w pewnych sytuacjach i tak może dojść do uszkodzenia urządzenia.

@camdell

Pierwszy podpunkt z zacytowanej przeze mnie powyżej "Instrukcji" mówi:

"Nie należy zanurzać urządzenia w wodzie słodkiej na głębokość większą niż 1,5 m ani utrzymywać go w zanurzeniu przez ponad 30 minut. Jeśli zanurzysz urządzenie w dowolnej cieczy niebędącej wodą słodką np. w wodzie słonej, jonizowanej lub w napoju alkoholowym,szybciej dostanie się do urządzenia."

To ja to rozumie, że w wodzie słodkiej do 1,5 m i do 30 min wolno użytkować.

Edytowane przez jarmk
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kejsi

Dobra ale z innej beczki jak serwisant stwierdził rdze, korozje czy kamień jak nie otwierał telefonu? Syf jak był w ramach tak jest nadal...

Zleli mnie ciepłym moczem I tyle w temacie

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    6 minut temu, Kejsi napisał:

Ja w swoim temacie nie odpuszczę wojny

Zgłaszaj do sewisu i można im powiedzieć że telefon po wyjęciu z kieszeni przez jakiś czas ma zaparowany obiektyw i często tak się dzieje.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Macej5
    4 godziny temu, jeronimo napisał:

@Kejsi

W takim razie porady w Samsung Members byłyby świadomym wprowadzaniem w błąd. 

Screenshot_20180815-211009_Samsung Members.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, Macej5 napisał:

W takim razie porady w Samsung Members byłyby świadomym wprowadzaniem w błąd. 

W pewnym sensie tak jest

Edytowane przez Gość
    usunieto zbedne info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi