Skocz do zawartości
SyllbicAxe

Składanie zamówień na Aliexpress - podstawowe pytania

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wygląda zamawianie telefonów na aliexpress ? Da się tak żeby nie płacić vat czy coś tam ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

Zalezy skad telefon idzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukasz1

Cła na telefony z Chin nie ma. Pozostaje zapłacić vat 22% ale z tym też bywa różnie bo nie zawsze. Są przypadki kiedy obejdzie bokiem tzn. po prostu nie trzeba będzie go zapłacić. To jest jak loteria trzeba liczyć na traf.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topoll
    Cła na telefony z Chin nie ma. Pozostaje zapłacić vat 22% ale z tym też bywa różnie bo nie zawsze. Są przypadki kiedy obejdzie bokiem tzn. po prostu nie trzeba będzie go zapłacić. To jest jak loteria trzeba liczyć na traf.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

23% VAT dla ścisłości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie ma jakiejś opcji na aliexpress albo na gearbeat że się trochę dopłaca i nawet jak będzie vat to wtedy oni pokrywaje te koszty. Bo na ibuygou jest taka opcja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu le tv x526 lub jakiś podobny od tej firmy bo widzę że mają kilka nazw.

Więc pojawiła się w miarę dobra cena na aliexpress

https://www.pepper.pl/promocje/leeco-le-2-x526-letv-332gb-b20-16mpx-zloty-8399-eu-adowarka-plus-etui-103818

Myślałem żeby zapłacić na ryzykanta przelewy24 blik lub kartą walutową mBank bo nigdy nie miałem problemów ze zwrotem gdy paczka nie doszła.

Szukałem tego telefonu na europejskich magazynach jednak ta cena jest znacznie wyższa przez to lepiej dołożyć do nubi z17 lite z Niemiec (dodatkowo gwarancja na terenie Europy)

Ale z aliexpress też jak sądzę dostanę na 100% 23 VAT i procedura celna z jakieś 20zł

Ale mam pytanie jak długo trawa taka procedura celna jak opłacić VAT i jak to najszybciej załatwić. Chyba że jest inna opcja zakupu za większą cenę ale żeby nie przekraczała ceny tego telefonu z VAT i opłatą celną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi