Skocz do zawartości
laufe

Najlepszy Rom dla Hero - wybór, rekomendacje

Rekomendowane odpowiedzi

Może spróbuj VillainRom 13

Ale Villain jest na 2.1 z tego co widzę, na 2.1 już niektóre aplikacje nie chodzą, wolałbym coś wyższego.

Obecnie jestem na Cronos-ie 2.2.4 na Andku 2.3.4.

Działa trochę ociężale, ale stabilnie (tylko Launchery, Adw, LauncherPro) się sypią, może to wina braku pamięci.

Obecnie testuje GoLauncher-a działa stabilniej i w miarę płynnie.

Przetestuje jeszcze jakiś Rom na 2.3.x ale optymalnie chyba będzie na 2.2.x do codziennego użytku. Tego speedmachine zostawię na później. Przetestuje jeszcze Salse 4 i Elelinux 7.1.0

Jeszcze mam małe pytanko do was.

Jak bym chciał wgrać inny kernel i Radio, co najlepiej wybrać?

Jakie Radio, i kiedy wgrać, przed Romem,czy po instalacji romu?

Rom wgrywam z poziomu recovery - Clockworkmod Recovcery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radio wgrywasz raz, możesz to zrobić na obojętnie jakim romie. Najlepiej najnowsze- patrz moje (63.18.55.06SU_6.35.17.03)

Co do kernela to ja w tej chwili testuję Las_Venturas 0.5.0 na romie Ele Speed Machine 4. Kernel i radio wgrywa się tak samo jak rom.

P.S. Kilka dni temu na XDA pojawił się dla Hero nowy rom oparty na andku 2.3.5- [ROM][2.3.5-AOSP] OMFGB 1.3.1 For Hero [unofficial Builds] - xda-developers... podobno jest niesamowicie szybki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za Info.

Właśnie wgrałem ten OMFGB 1.3.1 na andku 2.3.5, wgrałem też Kernel i nowe Radio.

Na starcie (Goły Rom) wydaje się sporo płynniejszy i szybszy od Cronos-a 2.2.4 na Andku 2.3.4

To tyle co mogę na razie napisać,skonfiguruje i potestuję kilka dni. Zobaczymy jak się będzie sprawował jak poinstaluje Soft z którego korzystam. A mało tego nie jest :).

EDIT

Pojawiła się nowa wersja Romu OMFGB 1.3.1-r1

Changelog:

1.3.1-r1

-Updated GPS and WiFi libraries

-Kernel switched to LasVenturas 0.5

-Reverted back to old market

-Optimized apk's

-build.prop performance and general tweaks

-Added zipalign, sdcard speed and RAM optimization scripts

-Fixed device name in settings

Edytowane przez elmotron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krupek

Witam

Instalowałem już kilka romów ale nie mogę znaleźć takiego który ma Sense UI i dla mnie najważniejsze LiveWallpapers odpowiadał by mi RCMix ale niestety LiveWallpapers znikają po wygaszeniu ekranu czy wyjściu z ustawień a romy z Androidem 2.3.x chodzą niestety za wolno lub mają jakieś dziwne modyfikacje

możecie mi polecić jakiś rom nie musi być po Polsku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[/color]

Dzięki za Info.

Właśnie wgrałem ten OMFGB 1.3.1 na andku 2.3.5, wgrałem też Kernel i nowe Radio.

Na starcie (Goły Rom) wydaje się sporo płynniejszy i szybszy od Cronos-a 2.2.4 na Andku 2.3.4

To tyle co mogę na razie napisać,skonfiguruje i potestuję kilka dni. Zobaczymy jak się będzie sprawował jak poinstaluje Soft z którego korzystam. A mało tego nie jest :).

EDIT

Pojawiła się nowa wersja Romu OMFGB 1.3.1-r1

u mnie wifi ledwo dziala minimalny zasieg 50cm od routera ;d

Polecicie jakis rom z obsluga polskiego slownika oraz zeby byl stabilny ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

siemka ja jestem zielony w tych sprawach powiedzcie bo mialem wgrany android 2.3.2 i mam obecnei 1.5 chce spowrotem 2.3.2 pomuzcie ja zielony jestem calkiem

//Edek Łomiarz:

1. Regulamin forum.

2. FAQ

3. Przyklejone tematy.

Ostrzeżenie za lenistwo.

Wszystko już było omawiane milion pięćset razy, dlatego zostało umieszczone w FAQ i tematach przyklejonych w dziale tego telefonu, ale trzeba do nich zajrzeć.

Edytowane przez Edek Łomiarz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szukam romu podobnego do Elelinux 7.1.0 RC1 Hero 3.1 + sense

Chodzi mi dokladnie o kilka opcji takich jak :

Wbudowane przenoszenie aplikacji, podkrecanie procesora, galeria.. to najgłówniejsze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja jestem z tego nowego softu OMFGB 1.3.1-r1 bardzo zadowolony.

Testowałem już różne softy. Ostatnio miałem Salse 4.0

Powiem tak. Salsa owszem ładna, lockscren super. Ale przynajmniej raz dziennie zawieszała mi się. Bateria na niecały dzień starczała.

OMFGB 1.3.1-r1 nie ma lockscreena jak salsa. Ale chodzi płynnie. Nie zdażyło mi sie zawieszenie od kilkunastu dni. Bateria wieczorem pokazuje 70%. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzuciłem nową wersję OMFGB 1.3.1-R2 i nowy kernel Las Venturas 0.6.2 i mam problem...

Nie działa mi obrót ekranu, ktoś testował ten kernel, lub ten Rom, spotkał się z takim problemem?

Jakieś sugestie jak to naprawić?

EDIT

Zainstalowałem apke Android System Info i w zakładce System na pozycji Sensor nie ma nic, wcześniej na poprzedniej wersji Romu 1.3.1-R1 i Kernel LV 0.5.0 wszystko było OK.

Gdzie leży błąd, w kernelu?

Edytowane przez elmotron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aro84

Witam, poszukuje ROM'u jak w temacie, ponieważ mój Hero stracił czułość w dolnej części ekranu, na wysokości klawiatury. Kiedyś używałem jednego z custom ROM'ów z taką opcją, ale nie przypominam sobie którego. Będę wdzięczny za odświeżenie pamięci. :)

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi