Skocz do zawartości
laufe

Najlepszy Rom dla Hero - wybór, rekomendacje

Rekomendowane odpowiedzi

S3baso

Panowie, opowiadacie glupoty, wystarczy wylaczyc pare rzeczy i CM7 zamienia sie w prawdziwa rakiete.. Za jakieś 15 min zedytuje ten post i wam podam parę rzeczy na optymalizację naszego systemu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym na chwilę zmienić ROM, sprawdzić jak wygląda. Czego wipe trzeba bezwzględnie zrobić, aby zmienić samego ROMA ? Albo z drugiej strony czy jak zrobię backup za pomocą rom manager(lub nandroid) to po przywróceniu uzyskuję identyczny stan jak w momencie robienia backup?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Viteq

Jest jakiś rom na Hero z sense 3.5? koniecznie jeśli już to stabilny, taki do użytku, z działającymi wszystkimi podstawowymi funkcjami jak telefon, wifi, gps

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szukam szybkiego stabilnego romu z możliwością podkręcania app2sd i dialerem z sense. Lancher nie musi być sense bo i tak wgrywam lancherpro plus. Telefon rootowany metodą oneclick. Telefonu już ma opcję podkręcania lecz nie wiem jaki to ROM/Kernel (nie wiem, ciągle się ucze) Oczywiście wszystko musi działaś wi-fi transmisja danych itd. Będę wdzięczny jeżeli od razu będzie jakaś instrukcja.

Wersja oporgramowania układ. 2.1-uptade1

Jądro 2.6.29-7527f009 [email protected]#1

Numer oprogramowania 3.36.405.1

Edit:Znalazłem poradnik wgrywania ROMu do bohatera więc instrukcja niepotrzebna. Pytanie:Kernel i ROM to to samo tylko że kernel jest edytowany. I o co chodzi z radiem i czy instalacją ROMu mogę coś zepsuć i nie będę mógł dzwonić/łączyć się.

Edytowane przez franiu222

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Szukam szybkiego stabilnego romu z możliwością podkręcania app2sd i dialerem z sense...

Testuję teraz Heroine 1.0.3 WWE Base [ROM][sense 2.1] Heroine 1.0.3 WWE base 3.36.405.1 [15.11.11] - xda-developers

Ma możliwość ustawienia szybkości procesora, całe Sense, działa jak na razie stabilnie i szybko (na standardowej prędkości procka nie ma lagów).

RcMix 2.2b [ROM][sense 2.1][18 Sep]RCMix 2.2b Fixed, Asian available, Cleaner, Better, Faster - xda-developers Jest stabilny, działa płynnie bez lagowania, możliwość podkręcania, ma Sense.

Pytanie:Kernel i ROM to to samo tylko że kernel jest edytowany.

Kernel to podstawowa część systemu operacyjnego, która jest odpowiedzialna za wszystkie jego zadania.

Rom to cały system operacyjny. Kernel można dograć inny ale musi być to wersja przeznaczona dla Hero.

I o co chodzi z radiem i czy instalacją ROMu mogę coś zepsuć i nie będę mógł dzwonić/łączyć się.

Sprawdzaj sumy md5 ściągniętych plików. Zrób nandoid backup, żeby mieć możliwość powrócenia do poprzedniego romu w razie klopotów. Podczas wgrywania miej naładowaną baterię. Stosuj romy, radia i kernele przeznaczone dla Hero. Czytaj opisy instalacji każdego romu... W ten sposób unikniesz problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mastav
    Testuję teraz Heroine 1.0.3 WWE Base [ROM][sense 2.1] Heroine 1.0.3 WWE base 3.36.405.1 [15.11.11] - xda-developers

Ma możliwość ustawienia szybkości procesora, całe Sense, działa jak na razie stabilnie i szybko (na standardowej prędkości procka nie ma lagów).

RcMix 2.2b [ROM][sense 2.1][18 Sep]RCMix 2.2b Fixed, Asian available, Cleaner, Better, Faster - xda-developers Jest stabilny, działa płynnie bez lagowania, możliwość podkręcania, ma Sense.

Kernel to podstawowa część systemu operacyjnego, która jest odpowiedzialna za wszystkie jego zadania.

Rom to cały system operacyjny. Kernel można dograć inny ale musi być to wersja przeznaczona dla Hero.

Sprawdzaj sumy md5 ściągniętych plików. Zrób nandoid backup, żeby mieć możliwość powrócenia do poprzedniego romu w razie klopotów. Podczas wgrywania miej naładowaną baterię. Stosuj romy, radia i kernele przeznaczone dla Hero. Czytaj opisy instalacji każdego romu... W ten sposób unikniesz problemów.

Właśnie miewam małe problemy od wczoraj z Heroine.

Większość aplikacji przestała działać, musiałem wgrywać wszystkie od nowa. To już ogarnąłem.

Ale app2sd nie sprawuje się od początku dobrze. Dalej ubywa mi pamięci w telefonie przy instalacji aplikacji. Czy to normalne i czy nie powinien przenosić do partycji ext na karcie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ta belka w Heroine 1.0.3 jest pro :D

Rom chodzi jak narazie stabilnie od 2 dni i zajmuje malo pamieci tel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy to normalne i czy nie powinien przenosić do partycji ext na karcie?

Ja automatyczne przenoszenie załatwiłem instalując aplikację Link2SD (trzeba zaznaczyć automatyczne przenoszenie nowych aplikacji).

U mnie Heroine nadal jest szybkie i responsywne, a kłopot mam jedynie z utrzymaniem połączenia WiFi. Zrywa po kilkunastu minutach a żadna aplikacja nie potrafi go utrzymać.

Edytowane

Większość aplikacji przestała działać, musiałem wgrywać wszystkie od nowa. To już ogarnąłem

Właśnie przeczytałem na XDA, że podobny problem wystąpił u kogoś po nagłym wyjęciu karty SD bez odmontowania.

Edytowane przez kabinial

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi