Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wynegocjowaliśmy najlepszą ofertę tylko dla użytkowników Forum Android.com.pl! Czytaj więcej.. ×
pitreekk

Wydajny, płynnie działający telefon za +- 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć, Szukam dobrego telefoniku raczej w granicach ok. 1500 zł - nowego. Obecnie mam LG G2, który już musi przejść na emeryturę. Zawsze miałem androida ale może jakiś fajny Iphone jest warty? Żależy mi by wszystko sprawnie działało, by nie było żadnych problemów z telefonem.

Trochę szukałem informacji i widzę , że głownie LG G6 jest polecany. Czy to już nie jest "staroć"? Będzie on aktualizowany itd? 1500 zł, więc cena wydaje się przystępna jak na te parametry itd. Aparat podobno w G6 jest średni. Czy może warto SAMSUNG GALAXY S7 lub Honor 10, który też wydaje się być dobry albo też jestem w stanie dopłacić kilkaset złotych, gdyby faktycznie była różnica w parametrach.

Dzięki za pomoc! ;)

Edit: 

Honor wydaje się lepszy, od takiego LG.

Edytowane przez pitreekk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Honor Play 20 sierpnia rusza do sprzedaży w Polsce, jak możesz to się wstrzymaj. Myślę, że telefon może być bardzo ciekawy jak za 1499zł. Warto poczekać na jakieś polskie recenzję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LG G6 to model z ubiegłego roku, wiec najnowszy nie jest ale to wciąż optymalny wybór w tym segmencie. Aparat jest bardzo dobrej jakości i to jedna z jego mocniejszych stron :) głównie ze względu na szerokokątne kamery. Co do wsparcia tutaj może być już gorzej: aktualizacja do Oreo jest chociaż trochę to trwało, z kolejną może być już różnie. Poczekałbym jeszcze na A2, nowy model z czystym andkiem, zapowiada się ciekawie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LG ma tragiczne wsparcie i słaba baterię, ja bym go odpuścił. A2 tym bardziej bo jest słaby, za 1000zl już lepiej wziąć note 5. A a2 już od dobrego tygodnia, półtora jest w Proline i to za 1000zl, a nie jak w oficjalnej polskiej dystrybucji za 1300zl.

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

@pitreekk

Czysto technicznie patrząc na specyfikację to Honor 10 jest zdecydowanie lepszy od LG6. G6 ma mocnego ale starego snapa 821, kirin w Honorze jest wydajnościowo raczej na poziomie snapa 835. Odstaje od niego troszkę choćby starszym modułem bt ale od 821 w G6 jest zdecydowanie lepszy i znacznie nowszy. Do tego Honor ma szybszą pamięć (ufs 2.1 vs 2.0) i co chyba ważniejsze ma jej znacznie więcej. Galaxy S7 to dopiero jest staroć ;)

Moim zdaniem te 2 Honory: Play i 10 są zadziwiająco dobrze wycenione :)  Nie wiem jak z aparatami ale pewnie 10 ma dobry, bo ta seria zawsze takie miała. Jeżeli nie zamierzasz nic grzebać w systemie, bo chyba już się odblokować bootloadera nie da to wydają się te 2 modele dobrym wyborem. No i wsparcie Huawei/Honor ma beznadziejne, emui też nie każdemu podpasuje.

Alternatywą jest np. Xiaomi Mi mix2 ale ma raczej średni aparat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za komentarze.

Czyli ogólnie rzecz biorąc czekać? Bo widzę że i LG niezbyt i Honor też tak nie do końca. Nie ma dobrego wyboru, nawet gdybym chciał dopłacić do tych około 2000 zł?

Edytowane przez pitreekk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz sobie Nokię 7 Plus, powinna sprostać Twoim oczekiwaniom. Można wyrwać za ~1500zł (w sklepach oficjalna cena 1699zł). Masz Snapa 660, 4GB RAM, bateria 3750mAh, android one (2 lata aktualizacji androida i 3 lata aktualizacji zabezpieczeń), za niedługo już Android Pie (od dosyć dawna jest beta). Aparaty w tej klasie są lepsze (np. w Galaxy S7), ale też zły nie jest. Generalnie telefon bardzo sensowny, świetnie zbudowany i z czystym androidem oraz długim wsparciem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi