Skocz do zawartości
Numernabis

Szybkie wprowadzanie z klawiatury jednym dotknięciem - problem z wyborem niektórych liter po aktualizacji do OREO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem osobą niewidomą. Posiadam telefon Samsung Galaxy S8, korzystam tutaj z Voice Asistant (czytnik ekranu).

W ustawieniach Voice Asistant w pozycji "widoczność" jest taka pozycja jak "Szybkie wprowadzanie z klawiatury", jest bardzo wygodne bo wystarczy najechać palcem na wybraną literę i puścić, a zostanie ona wprowadzona, bez potrzeby podwujnego puknięcia. Wszystko działa prawie dobrze, nie działa mi wprowadzanie polskich znaków, kiedy najadę na ź, s, c, z itp - jak przytrzymam dużej pojawia sie opcjonalny wybór ś, ć, ź, ż itp, powinienem teraz najechać na tą opcjonalną literę i puścić, powinna się wpisać, niestety tak nie jest, te opcjonalne pozycje wciąż się wyświetlają, nawet jak puszczę palec, nawet jak w nią puknę pojedynczo czy podwójnie, nic się nie dzieje, po prostu nie da się w tym trybie wprowadzać polskich znaków. Przed aktualizacją do Oreo działało prawidłowo.

Nie jest to jedynie mój problem, jest to problem z klawiaturą samsunga, nie chcę instalować innej klawiatury.

Gdzie można zgłosić taki błąd? Ewentualnie czy jest jakieś inne rozwiązanie niż instalacja innej klawiatury?

Edytowane przez RealEcho
    poprawiam tytuł wątku na bardziej precyzyjny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, dziwna sprawa, ale u mnie działa :) Serio, zrobiłem dokładnie to co opisałeś i np. litera "ś" wpisuje się bezproblemowo, oczywiście po podwójnym puknięciu w "ś". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi