Skocz do zawartości
ares72

Problemy z Marketem w S73

Rekomendowane odpowiedzi

ares72

Jak dla mnie to największy problem z tym tabletem do Market.

Zainstalowałem jakiś czas temu aplikację Facebook.

Po paru dniach pojawił się komunikat, że jest nowe wersja aplikacji, ale za nic nie idzie jej zaktualizować. Bez przerwy wywala błąd serwera.

Problem jest praktycznie z większością aplikacji. Po odszukaniu w Usługa Market nie idzie wejść w daną aplikację bo bez przerwy błąd.

Jeśli wchodzę w Android Market poprzez stronę web, bez przerwy komunikat, że aplikacja jest niezgodna z moim urządzeniem.

Jeśli jest niezgodna, to dlaczego ją pobrałem wcześniej.

Zrobiłem jeszcze inaczej. Odinstalowałem pobraną wcześniej aplikację i kiedy chcę ją zainstalować ponownie to nie mogę bo bez przerwy wywala błąd serwera.

Po kilkunastu próbach w końcu się udało wejść w aplikację w Markecie i zainstalować, ale aktualizacji nadal nie można pobrać.

Ten problem nie dotyczy tylko jednej aplikacji. Podobnie jest z innymi, które raz udało się zainstalować.

Może pomogło by zresetowanie S73 (powrót do ustawień fabrycznych), ale to wiązałoby się z utratą wszystkich zainstalowanych już aplikacji, bez pewności, że można je będzie ponownie zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mxx_rs

Do mnie dzisiaj dotarl zamowiony s73. Z czym byl pierwszy problem ? Z marketem. Blad serwera, sprobuj Pan pozniej ... po przeczytaniu kilku watkow na roznych forach - jedyna rada - przywroc ustawienia fabryczne. Zrobilem, dziala :) tylko ja jeszcze nic nie mialem zainstalowane wiec nic mnie taka operacja nie kosztowala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ares72

Tylko takie przywracanie ustawień fabrycznych to nie jest wyjście. Co z tego, że to zrobię, jak za jakiś czas problem z Marketem sie powtórzy? Przecież nie będę bez przerwy instalował na nowo tych samych aplikacji. Bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukis

Zrób backup aplikacji i ustawień za pomocą Titanium Backup i potem po przywróceniu ustawień fabrycznych, wgraj backup. Nie jest to rozwiązanie przyczyny, ale zawsze jakieś wyjście. Też mam problem z marketem tyle że na romie Evolution 4.0, ale objawia się on inaczej. Nie mogę wyszukać aplikacji (nie działa ikona szukania), ale na szczęście wyszukując aplikację przez przeglądarkę, mogę przejść do marketu i ją zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mxx_rs

U mnie było trochę inaczej. Mimo,że sprzęt jest nowy miałem już powgrywane jakieś aplikacje np. angry birds...

Myślałem, że może w sklepie ktoś chciał mi zrobić uprzejmość i przy wgrywaniu różnych rzeczy coś skopsał dlatego się zdecydowałem na twardy reset.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ARNIE
    Też mam problem z marketem tyle że na romie Evolution 4.0, ale objawia się on inaczej. Nie mogę wyszukać aplikacji (nie działa ikona szukania)

polecam do tego celu aplikację : AppBrain App - nie ma dla niej ograniczeń urządzeń i wyszukuje znacznie więcej apek niż market. Przy pobieraniu łaczy się z marketem z dana stroną i pobiera :)

---------- Post added at 13:04 ---------- Previous post was at 13:03 ----------

Przecież nie będę bez przerwy instalował na nowo tych samych aplikacji. Bzdura

Polecam Titanium Backup lub Unistaller Pro do archiwizowania wszystkich apek z tabletu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ares72

Dzieki za podpowiedzi. Poczytałem troche i chyba zdecyduję sie na zmianę romu.

Tylko czytam i czytam i nie wiem na co sie zdecydowac: Evolution 4.0 czy M7_Honeycomb_UI

(czy to to samo co Sp5v210 honeycomb??).

Podpowiedzcie prosze gdzie moge pobrać te potrzebne rom?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ARNIE
    M7_Honeycomb_UI

(czy to to samo co Sp5v210 honeycomb??)

Są bardzo zbliżone - natomiast HoneyComb_UI ma więcej softu zaimplementowanego. Ciut inaczej wykrywa wielkości kart - ale to są śladowe róznice - co do wydajności to hmm nie wiem :P mi oba odpowiadały

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ares72

Jeszcze jedno pewnie głupie pytanie, ale chce miec pewność, czy po zainstalowaniu tych nowych romów Market jest odblokowany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ARNIE

odblokowanie to bardzo umowne sformułowanie.

Market filtruje aplikacje w oparciu o dane jakie przesyła tabletka. Nie mozna go w pełni odblokować ale można mu zmienić parametry zgłaszanego urządzenia. W przypadku tych dwóch romów jest bardzo poszerzony dostęp do aplikacji via market. W tym HoneyComb_UI urzadzenie zgłasza się jako DroidX (Motoroli). Natomiast ROM Sp5v210 Honeycomb UI zgłaszał się z tego pamietam jako cos innego (nie pamietam dokładnie ale to była grupa urządzeń). W Titanium 1.7 zgłaszał się jako Samsung P1000 i nie jest to fantazja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi