Skocz do zawartości
Dariusz Babraj

Android Auto

Rekomendowane odpowiedzi

klima

A nie macie w swoich autach możliwość wprowadzania poleceń głosowych poprzez naciśnięcie przycisku na kierownicy (ikonka twarzy z głośnikiem lub coś podobnego) jak w swoim C-Maxie mam coś takiego i po podłączeniu telefonu i odpaleniu AA nie muszę odrywać rąk od kierownicy by skorzystać z Asystenta Google, po prostu trzymając ręce na kierownicy wciskam kciukiem przycisk od poleceń głosowych na kierownicy i Asystent Google się odpala wtedy mówię co chce.

Dla mnie jest to lepsze rozwiązanie niż wypowiadanie "ok google" szczególnie jak jadę z Bratem albo Żoną lub kimś innym kto ma smartphona z Androidem bo wtedy we wszystkich telefonach odpala się Asystent Google :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, NissanAndro napisał:

W kwestii uruchamiania asystenta ikonką microfonu na ekranie auta, to na początku rzeczywiscie działała ale po kilku dniach zaczął się pokazywać jakiś komunikat "aby używać asystenta podczas jazdy kliknij powiadomienia i coś tam...." - cały ten komunikat gadał na głos angielski asystent czytając fonicznie polskie zdanie. W tym momencie nie dało się już w ogóle uruchomić asystenta - dlatego wrocilem do Andro 9, a nawet jeśli się da go uruchomić tą ikoną na ekranie to przecież jest idiotyzm, że trzeba ręce od kierownicy odrywać podczas jazdy.

U mnie, mimo, że w ustawieniach asystenta mam zarówno polski jak i angielski (mogę mu wydawać polecenie w dowolnym z tych języków) to jak odzywam się do niego po polsku to odpowiada czystą polszczyzną. Masz rację, że to idiotyzm z tym odrywaniem ręki od kierownicy ale jakie jest inne wyjście? Mam nadzieję, że programiści od AA wkrótce to naprawią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale główny problem nie leży w sposobie wywoływania usługi (choć to jest też bardzo ważne), tylko w tym, że Google coś pogrzebało w tej aplikacji, która jest w Adro10 implementowana w system. Mikrofon z telefonu nie przełącza się na ten w samochodzie - tylko zostaje wyłączony i asystent nie słyszy naszych poleceń. A skoro po podłączeniu innego telefonu z Ando9 lub wykonaniu downgradu na tym samym program działa prawidłowo to błąd jest ewidentnie w AA systemowym. U mnie w QQ jest system Nissan Connect i on ma wbudowane rozpoznawanie poleceń głosowych ale tych z systemu w samochodzie (czyli: wybierz nr XXXXX, odczytaj wiadomość itp.), wiec wciskanie tego przycisku na kierownicy nie odpala asystenta Goggla - choć pewnie tak powinno być po podpięciu kablem telefonu z AA. Na razie Google nie ogarnia tematu i zatrzymało się na usprawnieniach pierdół w powiadomieniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    1 godzinę temu, klima napisał:

A nie macie w swoich autach możliwość wprowadzania poleceń głosowych poprzez naciśnięcie przycisku na kierownicy (ikonka twarzy z głośnikiem lub coś podobnego).

Ja niestety mam starą Skodę Fabię w której zamontowałem (po usunięciu fabrycznego radia i półeczki pod nim), chiński system multimedialny, ale nie miałem i nie mam żadnych przycisków sterujących przy kierownicy.☹️

Przed chwilą uruchomiłem AA w domu czyli poza autem. Tutaj również asystent nie odpowiada na "OK Google". Wystarczy jednak wywołać go poza AA, na odblokowanym telefonie, i odpowiada bez problemu czyli problem tkwi na pewno w aplikacji AA. 

Edytowane przez Uznamer
    dodatkowe info

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawelll

Odpowiem klasycznie. U mnie asystent głosowy (Octavia 3, AA 5.1.5) działa. Potrafi np. odpowiedzieć na pytanie o pogodę jutro we Wrocławiu.

Jak wcześniej pisano gubi się przy czytaniu wiadomości. Próbuje czytać polski tekst po angielsku. Ale czasem czyta po polsku. To skopali od wersji 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawelll
    W dniu 6.03.2020 o 11:31, NissanAndro napisał:

... wciskanie tego przycisku na kierownicy nie odpala asystenta Goggla - choć pewnie tak powinno być po podpięciu kablem telefonu z AA. Na razie Google nie ogarnia tematu i zatrzymało się na usprawnieniach pierdół w powiadomieniach.

U mnie (Octavia 3) trzeba przytrzymać przycisk na kierownicy dłużej (ok. 5 sek) i asystent się uruchamia.

A co do czytania powiadomień to problem jest głębszy. Wróciłem do wersji 4.9 i niestety nadal próbuje czytać po angielsku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawelll
    Napisano (edytowane)

Potestowałem trochę i wygląda na to, że problem czytania po angielsku polskiego tekstu to nie wina  AA a aplikacji Google (albo współpracy między nimi). Po usunięciu aktualizacji Google czyta poprawnie po polsku, niestety po zaktualizowaniu Google znowu czyta po angielsku.

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi