Skocz do zawartości
szybki10

wgranie twrp z włączoną obsługą debugowania usb

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie.Posiadam telefon galaxy a3 ,dokładnie model SM-A300FU. Poszedł mi w nim wyświetlacz.Debugowanie usb jest wyłączone. Telefon nie posiada żadnych modyfikacji.Chciałbym odzyskać z niego zdjęcia,niekoniecznie kupując nowy wyświetlacz.Gdzieś przeczytałem że możliwe jest wgranie (na ślepo) zmodyfikowanego twrp z obsługą debugowania usb włączającą się z automatu po 30 sekundach. I wtedy możliwa była by obsługa przez adb. Ponieważ nigdy tego nie robiłem nie wiem nawet czy ten temat jest osiągalny (czyli wgranie) bez własnie włączonego debugowania usb. Może przez kartę pamięci ?.Proszę o jakieś podpowiedzi.

P.S. W chwili obecnej telefon jest widoczny w menadżerze urządzeń i moim komputerze jako urządzenie mpt galaxy a3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

W jakim celu chcesz coś wgrywać?

Odin musi ci go widzieć aby coś wgrać. Bez ekranu nie włączysz "oem allow".

Mtp - pamięć telefonu powinna być dostępna w pc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    12 godzin temu, dzidexx napisał:

W jakim celu chcesz coś wgrywać?

Odin musi ci go widzieć aby coś wgrać. Bez ekranu nie włączysz "oem allow".

Mtp - pamięć telefonu powinna być dostępna w pc.

ad 1. W celu zgrania danych przez adb

ad 2. Czy w wersji androida 6.1 też było wymagane to "oem allow". Pytam serio bo nie wiem

ad 3. pamięć telefonu niby jest widoczna przez pc, ale pokazuje pusty folder,można nawet uruchomić kreatora importu obrazów i video ale on mówi że nie znaleziono żadnych obrazów i filmów.A jestem pewny że tam były.

Jeśli chodzi o sposób wgrania to nie myślałem raczej o odinie ,a bardziej o karcie pamięci i odpowiedniej sekwencji klawiszy.Tą z kolei mógłby podać któż kto ma taki model. Czyli np. po wejściu do trybu download mode przyciśnij dwa razy klawisz głośności, a potem raz klawisz włączenia. Oczywiście to tylko taki przykład.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapomniałem dodać,co raczej jest ważne, że telefon ma założony patern lock co chyba jest przyczyną że system windows 10 i inne (sprawdzałem na viście i siódemce) nie widzi tych plików.Po zainstalowaniu samsung kies pojawia się komunikat: "Podłączone urządzenie jest zablokowane wprowadź hasło w podłączonym urządzeniu".Może wystarczy po prostu plik "update.zip" na karcie kasujący kasujący pliki odpowiedzialne za patern lock ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Jedyny ratunek to:

Wgranie twrp 3.+ - ma obslugę mtp domyślnie włączoną. Będziesz mógł skopiować pliki na pc.

Lub

Wymienić ekran bez kasowania danych.

Własny update.zip działa tylko z custom recowery - twrp np.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie widzę w temacie który mi podałeś tego modelu. Czy istnieje twrp 3.+ dla SM-A300FU wersja  oprogramowania układowego A300FUXXS1CQD4 ?.

W sumie nie wiem czy poszedł tylko digitaizer czy też i wyświetlacz (bo w tym modelu są one rozdzielne) ale sądząc po tym że wyświetlacz nie świeci to raczej poszły obydwie rzeczy.Koszt wymiany obydwóch nawet jeśli zrobiłbym to sam koszt przekraczający zakup takiego samego telefonu.

Znalazłem twrp i przeczytałem taki opis poniżej tłumaczenie:

Napisał PlutoDelic 

1. Błysk TWRP w trybie pobierania . - wyłącz zasilanie za pomocą Power + Volume Down (emuluje usuwanie baterii), odczekaj kilka sekund, uruchom system, aby uruchomić tryb pobierania z Power + Home + Volume Down . Odin powinien pokazać znak COMx ( x dla numeru) i zielony kolor na pasku. UPEWNIJ SIĘ, ŻE URUCHOMISZ AUTO-REBOOT , ponieważ w przeciwnym razie proces odzyskiwania zapasów sam się zreperuje. 

2. Dostęp do telefonu poprzez ADB odzysku - Po miga TWRP, moc w dół dzięki Power + ściszanie i buta do trybu odzyskiwania z Power + Home + Volume Up .

Powinieneś teraz móc pobierać pliki "adb pull" z telefonu na komputer. 

Minimalne ADB i Fastboot 

TWRP dla A300FU (w tym Odin)

ad 1.ale na razie to nie działa, problem pewnie lezy w debugowaniu usb, jak to ugryźć ?

ad 2. recovery zainstalowałem przez odina pasek zaświecił się na zielono wyświetliło sie że operacja zakończona sukcesem, teraz próbuje wejść do tego recovery robie dokładnie według opisu powyżej ale jak na razie bez sukcesu.Próbowałem też tak:

Wejście w recovery / CWM / TWRP - naciśnij vol up. Dołóż do tego power. Gdy na telefonie pokaże się pierwsze logo: Samsung galaxy S Plus I9001 puść tylko power. Vol up trzymaj do końca, aż włączy się tryb recovery.

No i ok ale ja nie mam wyświetlacza więc nie widzę kiedy się pokazuje to logo.

Ja najpierw wyłączam telefon tymi dwoma przyciskami czyli volume - i power, po wibracji i zniknięciu w menadżerze urządzeń wciskam kombinacje  volume + oraz power i po chwili na wyczucie puszczam power i trzymam sam volume +. Niestety po chwili telefon pokazuje się w moim komputerze z czego wnioskuje że nie jest w trybie recovery, bo gdyby był, to nie było by go widać w menadżerze urządzeń.

Odzyskiwanie zakończyło się pełnym sukcesem.Nie udało mi się co prawda skopiować plików przez adb,ale po wgraniu twrp  i przejściu do tego trybu (metodą prób i błędów) uzyskałem pełen dostęp do wszystkich folderów za pomocą trybu mpt. Kolejny dzień kolejna nauka,kolejna umiejętność. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Edytowane przez szybki10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi