Skocz do zawartości
filipo_g4

Nie można przesłać filmu w rozdzielczości 4k do serwisu YouTube

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie,

mam problem: filmy nagrane moim Galaxy S9 w rozdzielczości 4k (3840x2160), a następnie przesłane do serwisu YouTube można obejrzeć jedynie w rozdzielczości Full HD (1920x1080).

W ustawieniach aplikacji YouTube wybrana jest opcja, aby filmy były przesyłane w oryginalnej rozdzielczości i nie były w żadnym stopniu kompresowane.
    Ponadto, problem występuje także gdy film zostanie przesyłany z komputera, poprzez przeglądarkę internetową.
    Sądzę, że problem nie leży po stronie YouTube, bo gdy nagrałem film innym urządzeniem (np. telefonem iPhone X) to po przesłaniu go na YouTube, jest dostępny do obejrzenia w rozdzielczości 4k.

Poniżej zamieszczam przykładowe linki:

Film nagrany telefonem Galaxy S9 w rozdzielczości 4k (3840x2160), (dostępna jest tylko rozdzielczość 1080p) :

https://www.youtube.com/watch?v=V75O9yjPaTk

Film nagrany innym urządzeniem, również w rozdzielczości 3840x2160 (można go obejrzeć w pełnej, oryginalnej rozdzielczości 2160p) :

https://www.youtube.com/watch?v=2R6lpBgBDQY

Kłopot występuje zarówno, gdy film nagrany Galaxy S9 jest zapisywany na karcie pamięci, jak i pamięci wewnętrznej urządzenia.

Używam najnowszej wersji aplikacji YouTube , a telefon pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji (zakupiony w salonie Play w Warszawie).

Używam także najnowszej wersji przeglądarek internetowych na komputerze.

Czy ktoś wie, co może być tego przyczyną i jak można rozwiązać problem, abym mógł przesyłać filmy 4k do YouTube i aby w tej rozdzielczości dało się je obejrzeć? 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. 

Pozdrawiam

Filip

Edytowane przez filipo_g4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Boss

Mam to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacja YT ma spore problemy z S9. Jak jakość filmu mam ustawioną na Automatyczną, to co nie włączę to startuje w 144p albo 360p. 😕 Pytanie czyja to wina, aplikacji czy S9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odtwarzanie filmu w 144p albo 360p w automacie może być skutkiem wolnego internetu, jeśli tak nie jest to być może jakieś oszczędzanie danych masz włączone. 

Czy komuś udało się rozwiązać problem tego tematu i wie co należy zrobić aby przesłać do YouTube film w 4k? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć @filipo_g4

Przerabiałem ten problem. W moim przypadku pomogło włączenie opcji "Wysoka wydajność wideo" i wyłączenie HDR. Po wrzuceniu na YouTube z tymi ustawieniami dostępna jest opcja 2160p60.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie za wskazówkę. 
    Wczoraj oddałem telefon do serwisu Samsunga, aby zweryfikowali ten problem, dziś idę go odebrać. 
    Dam znać, czy Twoja porada poskutkowała i co powie serwis przy odbiorze telefonu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi