Skocz do zawartości
Krabolek

[Rozwiazane] Telefon zawiesza się podczas korzystania z LTE/Wifi/BT na Android Oreo

Rekomendowane odpowiedzi

Zaktualizowałem do oreo za pomocą HiSuite, niestety telefon nie nadaje się do użytku, po włączeniu WiFi wszystko się zawiesza, nie da się nic włączyć, trzeba restartować telefon przytrzymaniem przycisko przez 10s. Przywracałem już ustawienia fabryczne łącznie z formatowanie pamięci i nic to nei dało. W związku z tym pytanie, jak powrócić do androida 7.0? Jest jakiś poradnik? Inaczej będę musiał odesłać telefon do serwisu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ralfin

Czyli WI-FI powoduje problemy, cóż ja mogę bez niego żyć, może się pojawi za jakiś miesiąc aktualizacja która naprawi te problemy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull
    Ja nie zauważyłem tego typu objawów co do baterii a mam wrażenie że nawet lepiej trzyma

Nie chodzi o trzymanie, a o długość ładowania. Też wydaje mi się że trwa dłużej

dodana zawartość

Zaktualizowałem do oreo za pomocą HiSuite, niestety telefon nie nadaje się do użytku, po włączeniu WiFi wszystko się zawiesza, nie da się nic włączyć, trzeba restartować telefon przytrzymaniem przycisko przez 10s. Przywracałem już ustawienia fabryczne łącznie z formatowanie pamięci i nic to nei dało. W związku z tym pytanie, jak powrócić do androida 7.0? Jest jakiś poradnik? Inaczej będę musiał odesłać telefon do serwisu

O to to to, dokładnie mam to samo. Bez wifi, działa stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

A macie skanowanie po lokalizacji włączone? Ewentualnie pamiętam, że w którejś aktualizacji kiedyś był problem jeżeli usypianie wifi było przestawione na inne niz 'zawsze'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ralfin

Skanowanie mam wyłączone, wifi ustawione na zawsze, właśnie zrobiłem format nie włączałem wifi tyle lte i dalej po jakimś czasie nie mogę włączyć tym razem LTE.

Masakra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

Też mam na "zawsze". Przeleciałem po forach huaweia i nie tylko Honory mają kłopot na Oreo ze stabilnością i wifi. Tylko, że zwykle ludziom źle funkcjonuje wifi, a nie wiesza systemu. Zresetowałem ustawienia sieci. Może ktoś wie, gdzie można usunąć wszelkie ustawienia dla wifi? Reset ustawień sieciowych nie wiem co resetuje, bo nadal mam swoje AP i urządzenia BT w konfiguracji. Chciałbym wyczyścić wszystko co związane z wifi. Bo po factory reset konfigi wróciły z backupu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ralfin

Ja nie przewracałem z backupu ale i tak to nic nie dało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wifi+ macie włączone?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

dodana zawartość

Ja nie przewracałem z backupu ale i tak to nic nie dało
    System-reset-reset ustawień sieciowych

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ralfin

Wifi + wyłączone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

Mam już pewność co do tego, że to wina WiFi. Właśnie włączyłem (wifi+ wyłaczone) i znowu zaczął się zawieszać. Tyle w temacie. Reset ustawień sieciowych niczego nie zmieni. Albo muszę żyć bez wifi do jakiegoś updatu, albo rolback do 7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi