Skocz do zawartości
Eselter

Google Play Music

Rekomendowane odpowiedzi

jeronimo

@Sztorm11 a problem masz wejsc w "ustawienia" - "menadzer aplikacji" znalesc ta apke na liscie i ja odinstalowac. Ja tak zrobiłem bo ona jest dla mnie zbedna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za pomocą Muzyki Play na telefonie mogę słuchać muzyki, którą mam na karcie pamięci. Nie mogę jednak pobierać okładek; wyczytałem natomiast, że dodanie okładek do biblioteki jest możliwe za pomocą desktopowej wersji programu.

Zalogowałem się więc w Muzyce Play z poziomu komputera, przy pomocy tego samego adresu e-mail, którego używam w Google Play na swoim telefonie. Jednocześnie to samo zrobiłem w Muzyce na swoim Neo. Konto ofc standardowe, bez "miesięcznego okresu próbnego".

Jednakże, pomimo odświeżania biblioteki i wielokrotnego dodawania mojego e-maila w telefonie, nie mogę w komputerowej przeglądarce zobaczyć piosenek z mojego telefonu, ani dodać go do listy urządzeń (przy próbie dodania wyskakuje komunikat "brak autoryzowanych urządzeń".

Czy muszę mieć do tego celu muzykę ściągniętą z Google Play albo rozszerzoną wersję konta w programie Muzyka? Jeśli nie, to gdzie leży problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hans80

Muzyka Google pokazuje w przeglądarce komputerowej jedynie muzykę zsynchronizowaną z usługą Googla (zakupioną w sklepie Google Play, bądź dodaną do konta poprzez menedżer Google na komputerze - osobny program na kompie). Muzyka z karty pamięci telefonu, chociaż widoczna z poziomu aplikacji Muzyka Google, nie jest w żaden sposób powiązana z kontem. Musiałbyś ją zgrać na kompa i dopiero tam zsynchronizować z usługą Google'a. Do zmiany okładek utworów z karty SD możesz użyć innego programu na telefonie, jak choćby jetAudio (sam korzystam)

Edytowane przez hans80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy próbie dodania do Google Play swojej mp3 z komputera wyskakuje komunikat "Nie udało się połączyć z Google". Może ktoś sprawdzić czy też ma taki problem, czy to u nich jest coś nie tak czy u mnie?

Edytowane przez Marcelek_xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podbijam temat, przeczytałem większość postów i nadal mam mętlik w głowie - czy po zakupie utworu/płyty mogę bezproblemowo ściągnąć utwory na swój PC i przenosić np. za pomocą pendrive'a na inne urządzenia? Nie chodzi mi o abonament All Access, tylko normalny zakup. Czy kupiona w sklepie muzyka posiada jakieś zabezpieczenia przed kopiowaniem i odtwarzaniem w innych playerach niż Google Play Music, czy to normalne, prawidłowo otagowane pliki mp3 które bede mógł odtworzyć gdziekolwiek chcę i robić z nimi co zechcę? Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hans80

Tak, zanim zacząłem bawić się w abonament kupiłem osobno kilka albumów ze sklepu Google'a i nie miałem żadnych problemów ze ściągnięciem ich w formacie mp3 na dysk komputera. Zabezpieczeń nie ma i bez problemu odtwarzałem je przez inne aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie aplikacji Muzyka Play (chyba to jest od google). Jest to wiadomo aplikacja która pozwala na łączenie z netem i zakupowaniem utworów (co wiąże się z ponoszeniem kosztów). I moje pytanie brzmi, czy jeżeli będę sam wgrywał własne utwory muzyczne z komputera na telefon to czy odtwarzanie w tym playerze będzie pobierało pieniądze ??. Pytam gdyż wgrałem kilka płyt, i gdy wejdę w Muzyla Play mam fajny podział na albumy wraz z okładkami, możliwość ustawiania własnych tonacji dźwięku itp. Ale nie wiem czy np. po wykupieniu pakietu internetu nie zacznie mi się z nim łączyć gdy wejdę w tą aplikację.

Edytowane przez xdziUnia92
    Jeden temat to jeden problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@lenny91 , jaki to telefon, bo wbrew pozorom , ma to znaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hans80

@@montezuma A czemu to model telefonu miałby mieć znaczenie?

@@lenny91 Muzyka Play (Google Music) może działać w trojaki sposób:

1) odtwarza lokalne pliki z telefonu (nie potrzebuje internetu)

2) odtwarza pliki online z Twojej biblioteki Google Music, czyli pliki które zakupiłeś przez sklep Google Music, bądź które wgrałeś do biblioteki online z poziomu menedżera muzyki na PC (oczywiście potrzeba internetu, bądź zgrania konkretnych albumów do telefonu i późniejszego słuchania ich offline)

3) daje dostęp do całej biblioteki online Google Music po wykupieniu miesięcznego abonamentu (wymaga połączenia z internetem, bądź zgrania konkretnych albumów do telefonu i późniejszego słuchania ich offline)

Kopiowanie plików muzycznych z kompa bezpośrednio na telefon odnosi się do opisanej powyżej opcji 1)

Najbezpieczniej dla transferu komórkowego będzie zaznaczyć opcje "Pobieraj tylko przez Wi-Fi" oraz "Strumieniowo tylko przez Wi-Fi" w ustawieniach programu, ewentualnie kliknąć "Tylko pobrane" z wysuwanego menu, aby w ogóle nie korzystać ze strumieniowania muzyki.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi