Skocz do zawartości
alfabet

Xiaomi Mi A2 - ogólne wrażenia opinie

Rekomendowane odpowiedzi

alfabet

Mam wersję 6 GB. Co do działania muszę powiedzieć, że działa szybko. Animacje są jak w pikselach. Telefon pracuje bez najmniejszego zacięcia. Ekran jest widoczny w słońcu natomiast jest troszeczkę gorzej podświetlony niż redmi Note 5. Kontrast ekranu koloru czarnego do białego jest jak na IPS są bardzo dobrym poziomie.

Telefon ma swoje wady w tym kluczową bateria 3000 mAh. Drugą może by dla wielu brak NFC i mini jack (ja używam tylko bt). Używanie go na codzień przy tych animacjach czystego Androida jest dla mnie bardzo przyjemne. Mój Mate 10 pro nie działa tak miękko i płynnie. Przez przez telefon podczas rozmowy słychać mnie bardzo dobrze, rozmówca także słyszy mnie bardzo dobrze. Nie widzę żadnych problemów z zasięgiem na ten moment.

Po wyjęciu z pudełka miałem 1 aktualizacje powyżej 1 giga.

Telefon działa dużo bardziej responsywnie szybciej i płynniej niż redmi Note 5, animacje i działanie w mojej ocenie są na wyższym poziomie niż mate 10 pro. Czytnik linii papilarnych dużo gorzej łapie palec niż w RN5 i M10 pro. Telefon na dwóch komputerach jest po podłączeniu do USB wykrywany na USB 1.0. Automatycznie jest problem z instalacją sterowników na windows 7.

Edytowane przez rakers
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rakers

Dla mnie, za A2 przemawia tylko procesor i aparat, który na papierze prezentuje się lepiej niż ten w Redmi Note 5 - reszta to tak średnio bym powiedział i uważam, że Redmi Note 5 jest lepszym wyborem, przede wszystkim jeśli chodzi o cenę. Bateria 3000mAh to małe nieporozumienie. Wsparcie - niby czysty Android, ale pewnie będzie tak samo jak w przypadku A1. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Nie jest wolny od wad w tym przeciętna mocno bateria. Ale używa mi się lepiej. Działa na tyle lepiej niż świetny RN5, że zmieniłem i nie wrócę. A a3 może będzie mieć lepszą baterię.

Edytowane przez Kristyan
    literówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiada ktoś z was juz ten telefon? Zastanawiam się nad zastąpieniem nim mojej lg g4. Czy moze lepiej celowac w inne xiaomi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Ja posiadam :). Po kilku dniach jestem dalej zadowolony. Do rozważenia w tej grupie jest jeszcze Nokia 7+, niedługo Nokia 6.1+. Bateria tez daje radę, mogłaby być większa ale nie jest tragiczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Anka95

Mam problem z aplikacją Snapchat. Panel funkcyjny (pasek z przyciskiem wstecz i tym do minimalizowania) zasłania mi opcje snapa np. gdy chce wejść w otrzymane snapy to wciska mi się klawisz wstecz... ktoś wie jak to rozwiązać???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jash

Ja po 3 mieiącach mogę śmiało napisać, że ten telefon jest jednak porażką. OK, może porównuję ze zbyt mocnymi przeciwnikami bo 14 miesięcy miałem Pixela 2, a teraz 2XL ale na prawdę nie mam przyjemności korzystania z niego i nie mam na myśli aparatu ;) telefon się non stop wiesza i zacina (żona ma Mi A1 i ma to samo), sam się wyłącza albo restartuje. Po przedwczorajszej aktualizacji zwariował totalnie. Reboot i odpala zatrzymując się na białym ekranie z logiem androida. Za którymś razem wszedł w fastboota i tam nic nie działa. Jakoś udało się zrestartować ale coś nadal nie działa bo nawet przy konfiguracji i wgraniu głosu do asystenta Google nie kończy procesu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eddie71

@Jash

Trzeba było zrobić "Przywracanie do ustawień fabrycznych". Często pomaga to pozbyć się większości problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jash

Jestem już po trzecim "wipe" i dziś byłem gotów rozbić ten telefon o ścianę, jedyne co go uchroniło to, że jest "służbowy"

Znowu ujawnia się po wipe ta sama wada, że po kilku dniach z dwiema kartami sim wariuje. Wywala wifi, wariują dane pakietowe plus delikatne zwieszki i przycięcia. Na jednej karcie nie ma tego problemu, ale chwilowo jestem bez Pixela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@Jash  przywracanie do ustawień fabrycznych robiłeś z "klawiszy"? Zamiana miejscami kart SIM nie pomaga?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi