Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 Lite - dyskusja, opinie i wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Najnowsze modele z serii Mate już są za rogiem. Następca hitu sprzedażowego w Polsce - Mate 10 Lite - został już zaprezentowany wybranym osobom.

W tym wydaniu otrzymujemy stylową bryłę, ze szklanym tyłem, bardzo cienkimi ramkami, powszechnie stosowanym wcięciem w ekranie i aluminiowym korpusem.

Spoiler

Huawei Mate 20 lite_czarny 2.jpgHuawei Mate 20 lite_czarny.jpgHuawei Mate 20 lite_niebieski 2.jpgHuawei Mate 20 lite_niebieski.jpgHuawei Mate 20 lite_złoty 1.jpgHuawei Mate 20 lite_złoty.jpg

W specyfikacji odnajdziemy:

• Androida Oreo i nakładkę EMUI 8.2 (z nowości m.in: rozpoznawanie obiektów znajdujących się w kamerze i autmoatyczne wyszukanie w sklepach, inteligentne sortowanie zdjęć w galerii, niezakłócony tryb gry czy nawet poprawa jakości rozmów)
    • najnowszy procesor Kirin 710 wyposażony w chipset do obsługi SI + GPU Turbo
    • 4GB RAM i 64GB ROM + możliwość dodania karty SD do 256 GB
    • wyświetlacz 6,3', o rozdzielczości FHD+ 2340x1080
    • bateria 3750 mAh i obsługa Quick Charge 2.0 (USB typu C)
    • NFC i WIFI 5ghz (miła odmiana w stosunku do poprzednika)
    • tylny aparat: 20 i 2 MP f/1.8, oraz przedni 24 i 2 MP f/2.0 (aparaty są wspierane przez sztuczną inteligencję i będą oferowały takie funkcje, jak: rozpoznawanie scenerii, dobieranie parametrów pod fotografowany obiekt, AI HDR)

Co sądzicie o tej propozycji? Ktoś już się zapatruje na ten telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wymiana Honora 8 ma sens na ten model ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Uważam, że tak. Nowy cykl wsparcia, lepsza bateria, większy ekran. Nie wiem tylko, jak wypada aparat i CPU w porównaniu do H8.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Geno85

Do mnie telefon juz jedzie:) wiec kolo srody wrzuce pogladowe zdjecia

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

Prośba, wrzuć wynik z antutu, i napisz coś o telefonie. Jak wymagające gry się mają i nie tylko :)

ps. Ja coś kombinuję przesiąść się z P9 na niego. (P9 to praktycznie to samo co Honor 8). Trochę już poczytałem, i ponoć Kirin 710 to coś koło S630 a s660. Nie wiem czy to traktować jako porównanie do samego procesora czy łącznie z prockiem grafiki.

Jeżeli łącznie to:

P9=H8 < mate20lite<H9. Tak plasują testy syntetyczne.

Jeżeli wydajność realna w kilku przykładowych grach to:

P9=H8<mate20lite=H9.

Różnice to tak o ok 25%.

Z tego by wynikało, że nowszy procesor lepiej będzie optymalizowany pod nowsze gry.

Ten Kirin 710 to taki Kirin 970 z lekko obciętymi zegarami i gorszą znacznie grafiką.

Dodając do tego większy wyświetlacz, większą baterię, dual sim, i Oreo na starcie, to stawiam na to że z H8 się opłaca. 

P9 teraz mi zrobił na operatorskim andku 116k pkt. Spodziewam się coś koło 140kpkt w nowym mate 20 lite. H9 - 160kkpkt.

ps. Mate 20 lite ma jakąś Gorillę?

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że dużo lepszym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie w model Huawei Nova 3. Telefon o wiele lepszy od Mate 20 lite (lepsze aparaty , procesor) ale niestety polski marketing Huaweia skierowany jest na dzień dzisiejszy na ten słabszy model.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

Lepszym i droższym. 2k pln i zdaje się brak u operatorów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest w plusie a poza tym skoro ma to być następca Honora 8 to jest telefonem z tej samej półki.

Edytowane przez matti1001

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon mam z tydzień. Przesiadłem się z XIAOMI REDMI NOTE 4. 

Nie powiem czy telefon wart swojej ceny, ale z przesiadki jestem zadowolony. Chyba najbardziej mnie zawiódł aparat głównie ten do selfików. Ale po kolei 

Ekran lepszy niż w XIAOMI. W końcu widzę ekran w słońcu. Bateria spoko, myślę że jak nie będę go tak przyciskał jak w fazie testu 3 dni powinien spokojnie dawać rade . Teraz ładuję co półtorej dnia , bo chcę by był zawsze gotowy ;) Oczywiście cały czas mam włączone ikonki wifi , blutooth, gps, mobilne. Stronki lepiej przewija na chromie, nie chrupie w zasadzie. Rozpoznawanie twarzy, odblokowanie palcem działa bez problemu. Dioda powiadomień jest , ale niestety słabo widoczna pod kątem (XIAOMI lepsze ;). Wyświetlałem ekran smartfona na TV (LG) bez potrzeby dodatkowego oprogramowania.

Mam nadzieję że coś pozmieniają w oprogramowaniu odnośnie aparatów. Robiąc krajobrazy jest w sumie ok. Tryb AI w zasadzie niepotrzebnie podbija saturację więc go wyłączam. Jak robię zdjęcia postaci to jest gorzej. coś nie do końca ostre są zdjęcia . Próbowałem Open Camera, ale efekt podobny. Efekt bokeh to mogli by se darować. Może to tylko moja opinia, ale uważam że o dwa aparaty jest za dużo...Odnośnie selfie to też wychodzą zdjęcia poruszone i nieostre. Raz na kilka zdjęć udaje mi się zrobić dobre zdjęcie. Natomiast zaintrygował mnie tryb nocny. potrzebny do tego koniecznie statyw, bo robi zdjęcia około 4 sekund i efektem jest zdjęcie pozbawione szumów. Ale jeszcze nie potestowałem tego za dokładnie. To w skrócie tyle. Telefon ładny, solidny , dobrze się prezentuje. Jak poprawią soft do zdjęć to będę happy :)

Pozdrawiam

Wojtek  

Edytowane przez Wojtek Przedlacki
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    50 minut temu, Wojtek Przedlacki napisał:

Wyświetlałem ekran smartfona na TV (LG) bez potrzeby dodatkowego oprogramowania.

Ten telefon ma desktop mode znany z P20 i Mate 10?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi