Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 Lite - dyskusja, opinie i wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Gwozdek napisał:

Ten telefon ma desktop mode znany z P20 i Mate 10?

Tego to nie wiem. Wybieram na fonie "udostępnianie ekranu"  a w tv synchronizuje się przez Miracast i potem mam ekran fona na tv

Edytowane przez Wojtek Przedlacki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

@Wojtek Przedlacki Jeżeli zdjęcie nieostre, to może po prostu aparat nie wyostrzył tam gdzie trzeba. Pobaw się auto focusem.

Ewentualnie czas był na tyle długi, że zdjęcie zostało poruszone.

Trzeci powód to zapaćkana soczewka, ale stawiam na to pierwsze.

Krajobraz jest ostry bo ostrość jest na nieskończoność, która pewnie jest od strzelam z 2 m. Wszystko co bliżej trzeba trafić z ostrością. Tapnij najpierw palcem, gdzie chcesz ostro potem rób zdjęcie.

No chyba, że kaszani któryś z trybów, np. "małej przysłony"...dostałem jakiś czas temu zdjęcie z p20pro, postać z bliska w trybie m. przysłony, i tam twarz była tzw "mydełko" Tylko nie wiem, czy to umiejętności fotografa, czy co innego..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Robię zdjęcia i wiem jak je robić,  ale może ze dużo wymagam od tego aparatu. Myślałem że funkcje AI , jasny obiektyw, rozpoznanie scenerii powinny lepiej funkcjonować. Ale może to kwestia wprawy. W końcu to "tylko" telefon komórkowy, no i nie flagowy.... Ale skoro zostałem wywołany do tablicy to jeszcze dodam że pozytywnie zaskoczony jestem jak robię portret z użyciem flasha. Wtedy jest dobra ostrość i podobają mi się też kolory (może trochę przekolorowane , ale lepiej to wygląda niż AI dla panoram. No i odległość do obiektu musi być odpowiednia. Może wrzucę tu linka do zdjęć jak będę miał już co pokazać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    16 godzin temu, Wojtek Przedlacki napisał:

Tego to nie wiem. Wybieram na fonie "udostępnianie ekranu"  a w tv synchronizuje się przez Miracast i potem mam ekran fona na tv

A, myślałem, że chodzi o takie połączenie poprzez specjalnego huba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Jak poziom jasności na dworze, kontrast i czytelność w słoneczne dni ? Z opinii już wiem, że ekran jest średni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie jest spoko. Wcześniej miałem Redmi note 4 . Różnica jest spora. Tam w słoneczne dni było słabiutko. Tu bez problemu widzę co i jak. Czujnik światła też dobrze działa. Jedynie wieczorem według mnie za bardzo przyciemnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

Opinie o słabym wyświetlaczu, recenzje o przycinającym się interfejsie. Gdybym to wszystko przeczytał przed kupnem to pewnie nigdy bym nie miał tego telefonu. Prawda jest taka, że wszystko działa szybko a ekran jest czytelny w każdych warunkach. Normalnie nie do wiary. Co trzeba wiedzieć, to że nie jest to amoled za którymi nie przepadam. I trzeba założyć folie/szybę do używania nia z okularami z polarem. 

Edytowane przez pool80
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Poco launcher na ten tel. swietne animacje i jest opcja gaszenia ekranu z poziomu pulpitu.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to mój pierwszy Huawei,jestem zachwycony tym telefonem w porównaniu do mojego starego s6 wszystko jest na plus najbardziej jestem zadowolony z baterii  przy moim użytkowaniu starcza na dwa dni,ekran jest bardzo dobry nie chciałem amoleda przez wypalające się ekrany (krótka przygoda z s8  wypalił się w dwa tygodnie) .Na zakończenie mogę dodać że to nie  będzie mój ostatni Huawei następny będzie flagowiec ale to za dwa lata :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedzcie mi teraz tak z innej beczki, ponieważ w RTV Euro AGD jest opcja zakupu na raty 0%. Czy wg was ten telefon mógłby być nawet na 4 lata? Inni wymieniają po roku lub dwóch. A tutaj jest taki telefon, który mógłby spokojnie na te 3-4 lata wystarczyć. Tym bardziej, że obecnie posiadam P8 Lite. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi