Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 Lite - dyskusja, opinie i wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

duzyy

Max dwa lata użytkowania jeśli wcześniej mechanicznie nie padnie. 

To średniak a nie flagowiec aby taki czas go trzymać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@duzyy Raczej nie byłbym tak surowy dla "średniaka" że po dwóch latach będzie do wywalenia. 

Ale odnośnie rat to jak coś bierze się na raty "faktyczne zero" się oczywiście opłaca. Kwestia jest długości spłaty. Z mojego doświadczenia wiem że branie czegokolwiek ma sens góra do dwóch lat. Co w tym przypadku jest jak najbardziej uzasadnione :)  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

@Wojtek Przedlacki masz rację, po pół roku,maksymalnie po roku. Po dwóch latach to będzie flagowiec do wywalenia, ba - po roku. 

Ogólnie kupowanie średniaków ma sens tylko w przypadku osób, które do niczego nie wykorzystują telefonu za wyjątkiem dzwonienia, gdyż taki średniak już w momencie kupna jest 5x wolniejszy od flagowca i wkurza od pierwszej minuty :)

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@sp4ubw No nie przesadzajmy ;) To wcale nie jest tak, że do niczego innego oprócz dzwonienia taki telefon się nie nadaje. Sam mam w domu zeszłorocznego Mate 10 Lite. Oglądanie filmów, surfowanie po sieci, trochę gier, aparat (nie najwyższych lotów, to wiadomo) nie sprawia żadnego większego dyskomfortu.

Jak telefonu nie zniszczysz, baterii nie zajedziesz, to myślę, że starczy na te 3-4 lata (@Szymon Zaganiaczyk mówisz, że wciąż używasz P8 Lite - to dość stary już smartfon).

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zasadzie wymiana na nowy powinna być co roku :D

Po tym okresie telefon mi się już nudzi i szukam w rodzinie kogoś z kim mogę go ożenić. Lubię też zmienić producenta i przekonać się jak to samo jest u innego ;)

Tak czy siak dwa lata na wymianę jest takie naturalne ze względu na długość umowy z operatorem.

Teraz z telefonami jest trochę jak z samochodami (wszystkie jakieś takie same ;) )

Edytowane przez Wojtek Przedlacki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po kilku dniach użytkowania stwierdzam, brak możliwości zmiany dzwieku SMS, 

Brak ustawienia powiadomień o nieodebranym połączeniu, sms 

Brak nagrywania rozmów 

Nieczytelna dioda powiadomień, 

Redmi Note 4 pod względem konfiguracji telefonu zostawia w tyle Mate 20 Lite, pewnie znajdę jeszcze parę drobiazgów , ale ogólnie Mate lepszy wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Marcin Miód

11 godzin temu, Marcin Miód napisał:

Po kilku dniach użytkowania stwierdzam, brak możliwości zmiany dzwieku SMS, 

Jest. Muzyka(w pamięci)

Brak ustawienia powiadomień o nieodebranym połączeniu, sms 

No mogło by to być lepiej rozwiązane: Powiadomienia i pasek stanu - metoda powiadomień

Nieczytelna dioda powiadomień, 

Redmi Note 4 pod względem konfiguracji telefonu zostawia w tyle Mate 20 Lite, pewnie znajdę jeszcze parę drobiazgów , ale ogólnie Mate lepszy wybór. 

Fakt, Xiomi lepsze .

Też przesiadłem sie z czwórki , ale nie żałuję  :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xernes
    12 godzin temu, Marcin Miód napisał:

Również przesiadłem się z RN4 na mate 20 lite. Ogólnie nie żałuje. W xiaomi padła bateria po roku użytkowania - tel wytrzymywał  z bólem jeden dzień. Zamówiłem u Chińczyków baterię. W miedzy czasie dostałem mate 20 lite. Bateria doszła, zamontowana - znowu trzyma :), ale raczej do RN4 nie wrócę.

Dla moich potrzeb dużym minusem jest brak diody IR :(

Edytowane przez xernes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt . Jakby była taka dioda jak w xiomi i irda byłoby miodzio :)

Jak się patrzy na fona pod kątem nie ma szans by zobaczyć diodę. Porażka... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, Wojtek Przedlacki napisał:

Jest. Muzyka(w pamięci)

Rozwiń, bo dalej nie ogarniam jak zmienić dźwięk sms. Dźwięk zmieniłem ale dzięki programowi Activiti Manager

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi