Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
Grzegorz Kontak

m5 od kilku tygodniu działa w żółwim tempie, tnie się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, od kilku tygodni telefon mi straszliwie zwolnił, głupie odebranie dzwoniącego telefonu jest wyzwaniem, bo najpierw są wibracje, później dźwięk a wyświetlacz dalej czarny. Po 2s dopiero pojawia się ekran ale i tak nie do końca załadowany. Co z tym zrobić? Przeinstalować dziada? Czy reset jakiś parametrów? Wcześniej chodził rewelacyjnie. Nigdy nie upadł, nic mu specjalnego nigdy nie zrobiłem. Od czego zacząć?

Tel to xperia m5, android 6.0.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

Przede wszystkim pierwsza rzecz to spróbować przywrócić ustawienia fabryczne. Od tego wypadałoby zacząć. 

Oczywiście wcześniej zrób sobie kopię zapasową zdjęć, kontaktów itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Foty/filmy mam na karcie pamięci, przejrzałem się ilości pamięci operacyjnej zajętej i z 2,5GB wolnej mam raptem 316MB 😕 więc tu raczej jest problem. Po rozwinięciu co wciąga tą pamięć, system operacyjny android 1GB, interfejs 244, klawiatura xperia 166 i system android 86 (drugi system? :o ) Reszta, to podstawowe aplikacje jakich używam... Da się zmniejszyć ilość pamięci dla androida? Czy to tak musi zostać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_
    Napisano (edytowane)

Można spróbować wywalić aplikacje systemowe których się nie używa. Niestety ale Android lub zjadać ram dlatego 1 GB bierze sobie sam system.
    Spróbuj przywrócić system do ustawień fabrycznych.
    Sprawdź co się wydarzy.

Można spróbować odblokować bootloader, nadać uprawnienia i usunąć aplikacje systemowe których nie używasz.
    Wybór należy do Ciebie.

Zapomniałem że w tym telefonie siedzi MediaTek, na którego jest niewiele custom romów.

Edytowane przez _tommy_
    korekta wpisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi