Skocz do zawartości
Mejtun1997

Xiaomi Mi A2 Lite - ogólne wrażenia, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej nie znalazłem tutaj działu więc zapytam czy ktoś posiada i jak się użytkuje? :)

Edytowane przez bergmen
    Edycja tytułu: musi on być jasny i streszczający problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rakers

Mam a2 i chce jeszcze kupić a2 lite. Też jestem ciekawy opinii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten tel od ok dwóch tygodni, wersja 3/32.

Wrażenia ogólnie pozytywne. Bateria trzyma do kolejnego dnia (na stałe włączone LTE, dwie karty SIM, WiFi). Dużo rozmów, bo używam jako prywatny i służbowy. Pojawił się tylko problem przy rozmowach przez BT z drugiej karty SIM (na forum opisany problem).

Aparat jak dla mnie ok, wyświetlacz również. Działa szybko, nie przytrafiła mi się jeszcze zwieszka.

Aaaaaa, o mało zawału nie dostałem jak pierwszy raz ktoś do mnie zadzwonił - głośnik na prawdę ma moc

Edytowane przez majkel80
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andi14

Jak z jakością i głośnością rozmów na MI A2 Lite? Aktualizacja zabezpieczeń z jakiego miesiąca?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakość rozmów na dobrym poziomie. Ja dobrze słyszę i mnie dobrze słychać.
    Aktualizacja zabezpieczeń datowana na 5 sierpnia.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raf1943

Czas pracy po pierwszym naładowaniu. Cykl mieszany. Aktywne dwie karty SIM.

d462dcc3652599024614dd6f02e5fae3.jpg&key=d3a51e2c3d5311cdb6a2f59133d208fb1d239a8eea10d89d3e426fa42731ad20

Edytowane przez bergmen
    Dostosowanie po wydzieleniu tematu i usunięcie zbędnych odstępów zaburzających czytelność forum. Proszę dbać o estetykę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spostrzeżenia po niemal 3 miesiącach użytkowania; TL;DR Poprawny przeciętniak, który pod żadnym względem nie zawiedzie, a wyróżnia się w zasadzie tylko dobrym akumulatorem. 

Budowa; Przyczepić się mogę do wystającego aparatu i zbyt płytko osadzonego czytnika linii papilarnych. Oba problemy niweluje dołączone etui. Do reszty nie mam zastrzeżeń. Zagospodarowanie frontu jest bardzo dobre, przyciski działają prawidłowo. 

Ekran; Popularne dziś wcięcie w ekranie. Szczęście w nieszczęściu, jest do Notch, na którym mieszczą się ikony powiadomień. Jedyny plus tego rozwiązania, to stosunek przekątnej do rozmiarów urządzenia. Niestety jest to dość pozorny plus, gdyż np. w trakcie oglądania YT,  filmy 16:9 będą się wyświetlały na powierzchni zaledwie około 5,1". Po rozciągnięciu porzekątna co prawda rośnie do 5,6" (notch dalej jest nie wykorzystany), ale w gratisie dostajemy obcięty kadr. Nie symetrycznie wygląda też zaokrąglenie tylko dolnych rogów ekranu. Lepiej wypadają tu aplikacje, z których korzystamy pionowo - wówczas faktycznie mieści się więcej i konsumowanie treści jest po prostu wygodniejsze. Jasności min/max są na wystarczającym poziomie. Podsumowując, notch na początku drażnił mnie, po czasie przywykłem. Do reszty parametrów nie ma uwag. Dziś jednak wolałbym tradycyjne rozwiązanie. 

Wydajność; Nie mam zastrzeżeń. Działa żwawo, nie zawodzi. 

Multimedia; Aparat nie zachwyca. Fotografie są tylko OK. Głośnik mocno przeciętny. Słuchawka do rozmów jest OK. 

Akumulator; Moim zdaniem największy plus urządzenia. Regularnie wyciągam po 2 dni na jednym cyklu, SoT zależnie od sposobu użytkowania zamyka się między 7h (LTE) - 10h (więcej WiFi). W ciągu jednego dnia nie byłem w stanie go rozładować, SoT wówczas przekracza 12h. Kto ma tyle czasu, siedzieć tyle wgapiony w smartfon? 

Android One; Jak na razie smartfon dostał wszystkie łaty zabezpieczeń, zaczynając od lipcowych. Oprogramowanie nie sprawia problemów. Czasem się trafia jakiś nie przetłumaczony komunikat, na szczęście w języku angielskim. Xiaomi dorzuca kilka aplikacji (m.in. menadżer plików, Mi Drop. Pilot do podczerwieni, aparat) i usługi Mi od siebie. 

Screenshot_20180815-230404_2.jpg

Edytowane przez ShadyTurtle
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam jeszcze jeden "plus" do Twojej opinii: bardzo rzadko spotykana tacka na dwie karty sim i kartę SD. W większości telefonów mamy hybrydę (albo SIM albo SD).

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak się spisuje wersja 4GB/64Gb Mi A2 Lite (zastanawiam się nad jego zakupem)?

Edytowane przez hubert123454

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mega dobrze.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi