Skocz do zawartości
Mejtun1997

Xiaomi Mi A2 Lite - ogólne wrażenia, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie coś nie tak z tym Twoim Androidem. Jak możesz daj zrzut ekranu dokładnie o co chodzi i jaki masz nr kompilacji systemu. Możliwe że ust. Fabryczne pomogą, ale bezpieczniej byłoby przez MiFlash wgrać oryginalnego Androida 9 z forum XDA. 

U mnie przy dużej czcionce i dużym interfejsie wygląda to tak jak niżej. Intryguje mnie co masz za kompilacje skoro te apki i interfejs tak szaleje :D

Screenshot_20191019-161423.png

Przy oryginalnej wersji Androida mogę się mylić ale jeśli masz region PL to nie ma bata, po wymuszeniu ręcznym update musi podnieść do Android 9. 

Screenshot_20191019-163028.thumb.png.1838bbb0f0b2ed411075834117d9e2ea.png

Edytowane przez aro90ta
    Dodanie treści

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

masakra jakaś ten tel. zrobiłem parę zrzutów ekranu, podpiąłem pendrive'a żeby przerzucić na kompa i przy zapisie 5zdjec na pendriva zapisuje kilkanaście minut, pendrive pod laptopem zapisuje sie bez problemu a pod tel idzie jak krew z nosa.

Jak zmieniłeś przycisk wstecz na prawą strone? opcją która zmienia też przełączniki na lewą stronę?

\Screenshot_20191019-162654.thumb.jpg.ef7939ee0b1fc4caa37668479084b3e9.jpg

Screenshot_20191019-162818.thumb.png.a037335f0afea21a355f665fef80978e.png

dodana zawartość

1.thumb.png.df3531286900a8e942163ee93e574e86.png2.thumb.png.167c81bc323762cbfd54809a216189b1.png

Niby drobnostki ale kłujące w oczy, a jak rano odłączyłem od ładowarki to tekst "ostatnie naładowanie" miałem w kilkunastu linijkach, dosłownie po trzy litery i nastepna linijka. :D albo dziwnie zawija nazwy albo ucina i trzeba sie domyslac co tam jest napisane. Czy jakiś luncher zmienił by wygląd tego? bo nigdy nie korzystałem z dodatkowych luncherów wiec nie wiem co one tam zmieniają?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak co do czcionki też tak mam widać przy dużym interfejsie musi tak być, więc to by było usprawiedliwione. 

Pendrive masz w FAT32 ? Zawsze warto jeszcze go sformatować i sprawdzić w HDTune jakie są wartości odczytu/zapisu. 

Twoja kompilacja wydaje się być w porządku jest to ostatnia łatka z Oreo z listopada, potem był już Android 9 - dziwne, że Ci go nie sączy.  

Sugestia jeśli masz pytania co do zgodności/wydajności telefonu, pobierz aplikacje testującą sprzęt w 10-15min będziesz wiedzieć czy sprzęt jest OK aplikacja ANTUTU Benchmark nasze Mi A2 Lite osiągają około 78-80tys pkt (mam dwa w domu) jeśli test wykaże, że kości pamięci, SoC jest ok to wiemy, że wydajność tel nowego jest na bdb poziomie. Potem wystarczy Ci już tylko ręcznie pobrać Android 9 z forum XDA i MiFlashem pykniesz sobie w 5min nowego Androida. 

Pobierasz obraz fastboot dla Mi A2 Lite ten z góry

https://forum.xda-developers.com/mi-a2-lite/how-to/fastboot-xiaomi-mi-a2-fastboot-images-t3824871

Albo ten

http://en.miui.com/download-354.html

Jest to na 100% zgodny Android One.

Co do przycisków kolega Sovery ładnie opisał:

Każde ustawienia fabryczne wracają przycisk wstecz na lewą stronę, tyle dobrze że standardowy miesięczny update nie zmusza nas do ADB czyli przyciski po aktualizacjach są zachowane :)

https://www.#######/jak-zainstalowac-miui-global-lub-china-przez-miflash-xiaomi/n/9402/

1.Pobierasz z netu Mi Flash

2.W tel włączasz opcje programisty, debugowanie USB, odblokujesz też łatwo bootloader jest dużo instrukcji

3. Jeśli masz tel w trybie fastboot lub oem edl podłączony poprzez ADB bez problemu zapodasz MiFlashem pobrany system z linku. 

Samo wgrywanie MiFlashem Androida One odbywa się podobnie do MIUI, lecz jest łatwiej bo nie trzeba się bawić partycjami, martwić ucegleniem i co najważniejsze jest to oficjalne wydanie polecam ten pierwszy link z kompilacją "....13" czyli prawie najnowsza :) Powinien podnieść do najnowszej. 

Od kompilacji z "11" czyli lipca 2019 nie działa dwuklik takie info :) 

dodana zawartość

W dniu 10.10.2019 o 08:11, box33 napisał:

U mnie w GP czarne tło i niestety bez opcji zmiany....lipa. Z wybieraniem numerów z historii i poza książki powinni coś zrobić bo chyba każdy normalny tel ma taką opcję i jest to duże ułatwienie

U mnie też czarne tło ale dlatego że załączyłem tryb nocny włączony. 

Zdjęcia google mają tak samo jak chcemy mieć jasne tło trzeba te opcje w programistycznych wyłączyć :)

Co do YT z jakimś update naprawiło się na tel żony już może normalnie przewijać filmy mimo że i tak wersje aplikacji są trochę inne ?

Edytowane przez aro90ta
    Dodanie treści

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ostatnio nie mam czasu pobawic sie telefonem ale dzis wyswietlila mi sie taka aktualizacja

aktualizacja.thumb.jpg.0a18bb16127eddd227d615fd646a30b4.jpg

Czy to jest do androida 9? bo rozmiar wielki ale nic nie pisze ze to android 9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej to chyba masz Androida 10 z września 2019 :) może masz inny kanał aktualizacji ? daj znać potem co i jak :)

Edit:

Zapomniałem, że masz teraz Android 8, więc jest to na 100% Android 9 z września.

Czyli wyszukało Ci Androida 9.

No to miłego instalowania szybko zleci :D

Daj znać, czy aplikacje też się poprawiły.

Pozdr. 

Edytowane przez aro90ta
    Dodanie treści

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asffaf

Jest jakiś wbudowany equalizer działający ze słuchawkami bluetooth?

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi