Skocz do zawartości
RemusLupin

Niska rozdzielczość w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Wahałem się chwilę, czy założyć wątek tutaj, czy w dziale o aplikacjach. Ale tu chyba lepiej pasuje.

W bardziej zaawansowanych graficznie grach, jak Asphalt 9 czy Real Racing 3, zauważyłem postrzępione krawędzie tekstur - czasami to wali po oczach aż nadto. Te apki ewidentnie nie wykorzystują pełnej rozdzielczości ekranu (co jest dziwne, bo bardziej "komiksowe" gierki, jak Hill Climb Racing 2, są idealnie gładkie), a w ich ustawieniach próżno szukać możliwości jakiejś głębszej graficznej edycji.

Byłby na to jakiś sposób? A może ktoś z was ma (bądź może sobie na chwilę pobrać) którąś z nowszych wyścigówek, żeby samemu ocenić ten efekt?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sp4ubw

Zrób zrzut jak to wygląda. Grałem w A9 i nie rzuciło mi się to w oczy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sp4ubw o właśnie, o coś takiego mi chodziło

dodana zawartość

a tu screen ode mnie - wydaje się jeszcze bardziej zeskalowanyc7767a46fd4e77094bd7619b28820312.jpg

Co ciekawe, informacja o obrazku podaje, że jest on w rozmiarze 2159x1080. Raz, że dłuższa krawędź naszej rozdziałki to 2240, a dwa, że oba screeny wskazują na znacznie większe ściśnięcie skali, niż tych kilka pikseli różnicy na papierze.

wytapane z P20.

Edytowane przez RemusLupin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety również nie mam pojęcia jak to naprawić bo jest to potwornie męczące :(

ja posiadam xiaomi redmi 5 plus 4/64 GB

Edytowane przez Michał Kasprowicz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sp4ubw

Nie chodzi o rozdzielczość tylko o wygładzanie krawędzi z tego co widzę. Tutaj musicie pisać do supportu gry, nie dali takiej opcji to i nie ma. 

Różnice w rozdzielczości zrzutów wynikają z nocza. Tak jest i szkoda, że nie można zrobić zrzutu bez niego.

Nie wiem co ma Redmi 5 + do P20, ale jak widać problem w grze ten sam, czyli support i pytać czy dodadzą antyaliasing.

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj specjalnie pobrałem asphalt 8 i grafika jest naprawdę dobra krawędzie są ładne. Może nie są najpiękniejsze, ale są ewidentnie ładniejsze. Jakby co to mam ekran 16:9

Screenshot_2018-09-04-18-41-54-574_com.gameloft.android_ANMP.GloftA8HM.png

Edytowane przez Michał Kasprowicz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gwozdek

@Michał Kasprowicz Ale temat dotyczy Huaweia P20 i Asphalta 9, na którym jest problem, nie Xiaomi i Ashpalta 8.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi