Skocz do zawartości
inzaghi89

Echo rozmówcy w trakcie rozmowy

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkaliście się z takim problemem, że rozmówca słyszy się podwójnie na OP3 stable? Co ciekawe, nie jest to problem każdego urządzenia, ja np. mam OP6 i w trakcie rozmowy z żoną (OP3) jest przez kilka sek pogłos, potem ok. Najczęściej problem występuje na urządzeniach słabszych, które jak domniemam nie obsługują HD Voice, albo jakiejś innej technologi.

Macie jakieś pomysły, jak się z tym uporać i gdzie może tkwić problem? Nie sądzę, by był to problem z urządzeniem, bo nie ma ani kurzu, ani uszkodzeń. Dbałem o OP3 jak o oczko w głowie ;).

Echo objawia się tym, że osoba z którą rozmawiamy, słyszy się podwójnie. Na jakimś forum znalazłem informację iż może to być tzw. "redukcja szumów", prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Bardziej mi to wygląda na zwykłe opóźnienia w dostarczaniu transmisji BTS<>telefon.

Powstają na skutek np. obciążenia danego BTSa lub słabego sygnału RSSI.

Zdarza się często u mnie w miejscu pracy ze względu na dużą odległość do BTSa jak i braku innych stacji opa w danym terenie.

Pomóc może przełączenie trybu pracy sieci na 2G czy 3G.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Roy właśnie sęk w tym, że telefon, który "słyszy" echo korzysta tylko z 2G, a ten z którego się dzwoni ma dobry zasięg (full 4G, i full 3G w trakcie rozmowy). Bardzo możliwe, że ten drugi może mieć ten efekt, właśnie przez to, co napisałeś. Chciałem zaczerpnąć jednak jakiejś opinii :).

Tak się składa, że w obszarze korzystania z BTSów, telefon który ma echo, miewa słabszy zasięg. Nadajniki Plusa słabo sobie radzą na danym obszarze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi