Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 Lite. Aparat - dyskusja ogólna i zdjęcia wykonane telefonem.

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Ale można się pożegnać od razu z wszystkimi trybami, jakie oferuje fabryczna apka ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

Tak wiem, ale powinni tam dodać jeszcze inne proporcje np 16/9. Na razie na tv mam paski albo tak albo siak ale zawsze. 4/3 sądobre do labu. Tylko kiedy ja coś drukowałem. 1/1 nie używam. 

PS. Open Camera i jeszcze inne już odinstalowałem. Nie widzę różnic w jakości a wygoda jest najlepsza na stocku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

W kilku wypowiedziach od supportu trafiłem na informację, że nie planują dalej wspierać formatu 16:9...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam pytanie odnośnie selfie, bo mnie to strasznie irytuje, a nie umiem znaleźć rozwiązania. Mianowicie chodzi mi o to, że podczas robienia selfie drugi plan jest zamazany. Czy da się to gdzieś wyłączyć, bo często drugi plan też chcę mieć wyraźny?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTomek

Jak masz włączony aparat w trybie selfie to kliknij ten przycisk z ramką w lewym dolnym rogu . To wyłączy bokeh. 

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyłączenie bokeh trochę poprawiło ostrość tła za mną podczas robienia selfie, jednak jeszcze to nie jest to, tło z tyłu nie jest za bardzo wyraźne. Jaki tryb należy włączyć, żeby było ok?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Włącz przednią kamerkę, ale nie włączaj trybu portretowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, nie robie za dużo zdjęć, więc nie jestem  zabardzo w temacie, więc powiedzcie, w jakiej proporcji kadru robicie zdjęcia? 4:3,1:1,18,9:9,które będą jakościowo najlepsze, ktoś wyżej wspomniał o braku trybu makro, czy tryb skanowanie dokumentów to nie jest przypadkiem tryb makro? Czy ktoś może przybliżyć jak się posługiwać trybem PRO. Tryb HDR czy AI który lepszy?Jak sprawdzić jaki sensor posiada aparat? 

Edytowane przez Marcin Miód

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trudno tu coś poradzić . Pocykaj zdjęcia to sam dojdziesz do tego co ci pasuje. Ja polecam tryb nocny (statyw potrzebny). AI takie se . Tryb PRO przydaje się pod światło...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@Marcin Miód Makro jest do robienia zdjęć przedmiotom z bardzo małej odległości. Zauważ, że normalnie, gdy przybliżysz aparat do jakiegoś obiektu bardzo blisko, to traci on ostrość. Makro jest właśnie do takich fotek, aby były wyraźne.

HDR używaj, gdy dookoła jest bardzo dużo światła i w ciemniejszych obszarach niewiele widać. Jakoś specjalistycznie Ci tego nie jestem w stanie wyłożyć, więc posłużę się obrazkiem :P

Spoiler

Znalezione obrazy dla zapytania photo hdr

Skanowanie dokumentów jest do skanowania tekstu :)

O trybie Pro się nie wypowiem, bo noga w tym jestem.

AI podbija saturację niektórych (często większości) kolorów i rozpoznaje scenerie. Rzekomo dobiera do konkretnych przedefiniowane ustawienia aparatu, aby polepszyć jakość. Cóż, czasami to się nie udaje, z tego co zaobserwowałem.

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi