Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 Lite. Bateria - statystyki i dyskusja.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wszyscy chwalą polepszone działanie baterii po aktualizacji do 9.1 Ja z kolei odczuwam, że bateria szybciej się rozładowuje, ktoś ma podobne odczucia? 

Edytowane przez Torguan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

Trafiłem na jakiś obcojęzyczny artykuł, że niektórzy urzyszkodnicy zgłaszają przyspieszony drenaż baterii o jakieś 10-20%, na 9.1. Mam nadzieję na kolejne aktualizacje w tym E10 i jeżeli faktycznie tak jest. Ja nie porównywałem jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podeślesz link albo nazwe strony? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

Niestety nie mogę znaleźć. Ale nic bardzo ciekawego tam nie było. Tylko tyle że część użytkowników raportuje o drenażu baterii było tam jakieś 10 do 20%. Z tego co pamiętam chodziło o emui 9.1. Nie było tam wskazanego żadnego rozwiązania.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

9.1.0.215, bateria z 97 do 14%. Ponad 3h grania z GPS, internet, rozmowy, wszystko. Z ustawień wpływających na baterię to dla testu włączyłem inteligentną rozdzielczość. Wychodzi ok. 11% baterii na 1h świecenia wyświetlacza. Na początku tego tematu wklejałem wyniki z Emui 8.2. Tam wychodzi jakieś 12,5%/h. (FHD+). 

Screenshot_20190825_235100_com.huawei.systemmanager.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie wiem czy poddałem się sugestii osób, że bateria krócej wytrzymuje czy jest bez zmian. Może pobawię się w downgrade i porównam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80
    Napisano (edytowane)

Jeżeli SOT masz powyżej 7h bez grzebania w setapach, to wszystko jest ok. dlatego dla mnie priorytetem jest aktualizacja na czystym systemie a po zakończonej aktualizacji ponownie reset.

Aha i u mnie najwięcej bateria żre przy nawigacji Google. Jakbym kilka godzin na niej jechał to na pewno sot 7 godzin by nie wytrzymał.

Także trochę grania trochę gadania trochę internetu. Nie przez cały czas w pełnym słońcu i 7 godzin powinno być a nawet ponad

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

SOT nie jest wyznacznikiem dobrej baterii. Jest jednym ze składników. Czas na jednym ładowaniu + SOT + użyte aplikacji i pobór energii ze sprzętu dadzą w miarę sensowne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi