Skocz do zawartości
Gwozdek

Honor Play. Aktualizacje oprogramowania.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mi chodzi o cofnięcie do poprzedniej wersji systemu operacyjnego, aktualizacja to aktualizacja co najwyżej przejdę na nowszą wersję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos
    1 minutę temu, Adam2213 napisał:

cofnięcie do poprzedniej wersji systemu

jeśli jest możliwość powrotu do wcześniejszej wersji softu, to będzie ona w opcji aktualizacja...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 14.08.2019 o 20:22, WD40MAX napisał:

IMHO update do 9.1 nie zawierał najbardziej oczekiwanych funkcji jak wsparcie dla VoLTE, ViLTE czy VoWiFi. Technicznie nie ma problemu. To tylko kwestia softu/kodeków. I zapłacenia polskim operatoromom. Choćby jednemu. W Samsungach nawet dużo tańszych to śmiga. Huawei/Honor ma to głęboko.

Nowy system plików miał oszczędzać miejsce w pamięci wenętrznej a nie widac tego.

Ciągle nie ma optymalizacji i pamięć RAM zapchana.

A są jakieś zmiany w aparacie ? Nie ukradli stabilizacji ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BartM

U mnie po aktualizacji telefon tak jakby przyspieszył, szybciej reaguje na polecenia ? także jak dla mnie na plus. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aircod

Ja również uświadczyłem zwiększenia szybkości działania systemu wraz z najnowszą aktualizacją.
    Fajnie, że telefon jest wspierany :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WD40MAX

Musiałbyś porówać do 8.2.

Inna sprawa, że zmieniły się nieco animacje w EMUI a także zwiększył się przydział RAM dla samego interface.

To jest powodem zmniejszenia o około 20-25% wyników w Antutu i przycinania w niektórych grach. Zwłaszcza tych nie wspieranych przez GPU Turbo 3.0 (czyli od producentów nie płacących Huawei).

Aaaa! I na 8.2 działała jeszcze Kamera Google (obecnie zablokowana).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Mam Honora 10 (również Kirin 970) i tam także jest mocno zaniżony wynik w benchmarkach po aktualizacji do EMUI 9.1. Ale prawdę mówiąc, nie mogę powiedzieć, żeby wydajność spadła w grach, w które wcześniej grałem. Te same ustawienia graficzne, ale FPSy trzymają się zauważalnie na podobnym poziomie.

Jesteś absolutnie pewien, że gry zaczęły gorzej działać na EMUI 9.1?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie dobija Dialer i te kolorki podczas rozmowy....

Na 8.2 była piękna transparentna czerń :(

Szkoda, że w HiSuite zablokowali downgrade. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@Alucard667 A jaką masz obecnie kompilację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na EMUI 8.2 w antutu miałem 206k w tym 75k na GPU, po przejściu na EMUI 9.0 wydajność GPU mocno spadła bo do 65k i sumarycznie miałem 195k plus ścinki w coastline i na planecie. Aktualnie na 9.1 jest poprawa GPU zdobywa 72k a sumarycznie jest 200k a właściwie niecałe 201k, co prawda dalej coastline i planeta ścinają ale zauważalnie rzadziej niż w wersji 9.0. Co do gry to porównuję do działania Honkai Impact 3rd (chińska gra) na ultra detalach, na 8.2 smartfon był dość gorący ale lagów nie było można by powiedzieć że smartfon mocy miał w tym wypadku na styk, na 9.0 występowały tak często na ultra że musiałem zejść na high a i tak się pojawiały sporadycznie a temperatury nie spadły. Teraz na 9.1 na ultra mam sporadyczne lagi, ale jest już dość akceptowalnie. Szkoda że nie dają do tej gry turbo bo na prawdę myślę że zaraz za pubg i fortnite chyba najbardziej wymagająca gra na androida. A no i apropo lagów spowodowanych pamięcią to takowe nie występowały gdy wyłączałem tryb turbo fakt wtedy testy szły na płynności około 20fps ale nie było tych ścin a teraz na turbo płynniutko a potem nagle ścina to dość dziwne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi