Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 Lite. Pytania do posiadaczy.

Rekomendowane odpowiedzi

alfabet

Ale tu chodzi tylko o szkła polaryzacyjne. Większość przeciwsłonecznych nie ma polaryzacji a jedynie filt UV.

Ten model jak i wiele ips ma tę cechę że w szkłach z tym filtrem w pionie jest ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

@rakers nie istotne czy większość okularów ma czy nie ma polara. Okulary do samochodu powinny mieć niwelowanie odblasków od powierzchni poziomych. Mój ips w p9 nie ma żadnych problemów. W poziomie dostaje lekkiego zafarbu niebieskiego. Mojej amoled Samsunga przyciemnia się pod skosem ale nie całkiem. @rakers masz tego mate? I u Ciebie to jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    18 godzin temu, czoper3 napisał:

ale nie wiem o co chodzi z tym szybkim doładowaniem mat10lite ładował mi się 2h i tutaj to samo?

Tutaj jednak masz pojemniejszą baterię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

Zajęło mi to raptem 3 dni kopania w sieci:

Znalazłem co prawda o Xiaomi ale problem ten sam. (nic nie widać w okularach z polarem w pionowej pozycji telefonu.)

W 3 przypadkach pomogło szkło na ekran, trzech różnych producentów. Jedno szkło znane w PL nie pomogło.

Tu w zestawie Huawei daje jakieś szkło czy folie. Pytanie czy ono akurat pomaga?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    18 godzin temu, pool80 napisał:

Zajęło mi to raptem 3 dni kopania w sieci:

Znalazłem co prawda o Xiaomi ale problem ten sam. (nic nie widać w okularach z polarem w pionowej pozycji telefonu.)

W 3 przypadkach pomogło szkło na ekran, trzech różnych producentów. Jedno szkło znane w PL nie pomogło.

Tu w zestawie Huawei daje jakieś szkło czy folie. Pytanie czy ono akurat pomaga?

Mam od paru dni M20L i się z tym samym borykałem. Wygląda to tak,  jak jest w pozycji pionowej w okularach z polaryzacją bardzo mało widać, w poziomej widać super. I tak, jest folia w zestawie (moim zdaniem do d..., ale jakoś nigdy nie byłem fanem folii, wolałem szkła) i ona już niweluje problem. Kupiłem na allegro etui z jakimś podstawowym szkłem (brak etui w zestawie przy kupnie, to co producent pisze nie obowiązuje u nas) i zauważyłem że szkło też problem polaryzacji rozwiązuje. mam nadzieję że to wyjaśnia. Jeśli jakieś następne pytania to pytać, w miarę możliwości postaram się odpowiadać.

Nie jest to Huawei Mate 20 Lite ale telefon z podobnym problem i jak szkła to rozwiązują:

https://www.youtube.com/watch?v=67p5phutxc4

• Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Avilla

Jakie etui zakupiłeś ? U mnie cały czas telefon leży nieużywany, czekam na pojawienie się nillikinów nature i szkieł od 3mk, na razie lipa straszna. Fabrycznie dodawana folia dość dobrze dopasowana ale są bąble więc jakość mizerna.

Edytowane przez Avilla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Geno85

Jak sa bable tzn ze zle ja zalozyles:) ja tez mam to etui + folia. Jak pisalem do czasu az nie wyjdzie cos lepszego trzeba sie posilkowac tym. Tyle ze ta folia z tym etui i ogolnie od tego sprzedawcy sa nie do konca dopasowane(marginesy po bokach). 

Edytowane przez Geno85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jakie etui zakupiłeś ? U mnie cały czas telefon leży nieużywany, czekam na pojawienie się nillikinów nature i szkieł od 3mk, na razie lipa straszna. Fabrycznie dodawana folia dość dobrze dopasowana ale są bąble więc jakość mizerna.
    Ja kupiłem tutaj: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7551813162

Oryginalna folia byla słaba. Namęczyłem się żeby nakleić ją ale i tak pojawiły się bąble a na dodatek po naklejenu było widać jakieś rysy (nie wiem skąd bo dopiero co ją odpieczętowałem).

Z zestawu etui wygląda całkiem nieźle, ładnie trzyma się na telefonie. Za to szkło do d... Chyba dopasowali z jakiegoś innego modelu, bo na brzegach kompletnie nie pasuje... Rozglądam się jeszcze za innymi.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

@Guenh84 Konkretna odpowiedź, piwko postawiłem.

Co do 3MK to właśnie jednej osobie na forum Xiaomi nie pomogła na w/w problem. Nie wiem jaką miał konkretnie, pewnie są różne modele, może to była ukryta kryptoreklama bo inne zaproponował w zamian. Ciężko to wyhaczyć. Zastanawiam się, na co konkretnie zwrócić uwagę przy dobieraniu foli szkła na ten problem. A może byle która będzie ok.  

ps. W moim p9 na fabrycznej folii problemu brak, po jej ściągnięciu na samym ekranie problem tez nie występuje.

@Guenh84 @Geno85 Z jakich telefonów się przesiedliście, i jak? Jest progres?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak z wydajnością, jakie macie wyniki w Antutu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi